Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Віталій Кім / Миколаївська ОДА
Додано 14 лип 2024

Віталій Кім / Миколаївська ОДА

@mykolaivskaODA
Кількість підписників: 340 599
Фото: 4,360
Відео: 2,620
Посилання: 566
Опис:
Канал начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Віталія Кіма Сторінка Миколаївської ОВА в FB: https://www.facebook.com/mykoda

👥 Кількість підписників

340 599
Середній/День:: -155
Середній/Тиждень:: -903
Середній/Місяць:: -4846

👁️ Середній перегляд на повідомлення

62 843
Середній/День:: 65,600
Середній/Тиждень:: 52,971
ERR: 18.45%

📊 Кількість повідомлень на день

2.9
Останній день: 6
Середнє за тиждень: 3.6
Середнє за день: 2.9

Історія зміни статуса

Офіційно підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Вітаю на рідній землі ще 193 Захисників України! Черговий обмін, здійснений командою Координаційного штабу за дорученням Президента України, відбувся успішно ― 193 наші оборонці повернулись з російського полону, їм вже надають медичну та іншу необхідну допомогу. Фактично ― це другий етап Великоднього обміну. На волі ― багато молодих українських вояків 2000 року народження, солдати й офіцери, які боронили нашу державу на всіх напрямках фронту, є поранені. Частина звільнених перебували в незаконному ув’язненні в Чечні. Мої вітання усім нашим воїнам та їхнім рідним, хто дочекався цього дня. Як я й казав, ми продовжуємо визволяти своїх ― попри все. Окремо хотів би привітати двох звільнених сьогодні українських бійців, які нині, 24 квітня, ще й відзначають День народження! Вадиме! Іване! Бажаю вам якомога швидшого відновлення та міцного здоров’я! Дякую за службу та захист України! Вдячний партнерам зі Сполучених Штатів Америки та Об’єднаних Арабських Еміратів за допомогу. Працюємо далі, аби повернути всіх наших полонених в Україну, аби кожна сім’я, яка продовжує чекати, почула добру звістку ― “Нарешті вдома”. Слава Україні!
Сьогодні найголовніше – з усіма регіонами та з урядовцями ми перевіряємо роботу з об’єктами енергетики та інфраструктури. Це обʼєкти, критичні для проходження зими і які на наступний опалювальний сезон мають бути повністю функціональні та надійно захищені. Ми пройшли цю зиму, було дуже непросто. Дякую всім, хто справді працював, щоб допомогти нашим людям подолати наслідки російських ударів. Ніхто зараз не скаже, якою буде ситуація наступної зими. Ми надіємося, що дипломатія спрацює, але повинні бути готовими до будь-яких варіантів розвитку подій. Тому для кожного нашого регіону визначені об’єкти, які потребують особливого захисту, та об’єкти, які потребують першочергової відбудови після ударів цієї зими. Термін виконання всі громади знають. Графік жорсткий. Це стосується також і альтернативних джерел постачання електрики та тепла, особливо в містах, як Київ, де багато залежить від централізованого постачання, яке для Росії завжди – головна мішень. Побудувати захист, підготувати резерви, дати достатній обсяг постачання тепла та електрики – це завдання для всіх рівнів влади. Обласна влада, місцеві влади мають свою частину відповідальності й мають поставитися до цього на сто відсотків серйозно. На жаль, станом на зараз не всі області, не всі громади виконують те, що треба, але будемо слідкувати максимально, щоб кожен регіон був підготовлений.
Ворожі атаки по області за минулу добу, станом на 07:00 ранку 16 квітня:▫️Учора ворог здійснив масовану ракетно-дронову атаку на Миколаївську область. Внаслідок атаки в місті Новий Буг Баштанського району постраждала родина – 36-річний чоловік, 35-річна жінка, а також 8-річний син подружжя, який отримав гостру реакцію на стрес. Вся родина була госпіталізована. На ранок стан постраждалих – задовільний, без погіршення. Крім того, в місті пошкоджено вісім приватних будинків.Також внаслідок бойової роботи та падіння уламків у Первомайському районі пошкоджено приватний будинок, гараж та лінію електропередач. Було знеструмлено три населені пункти району. Станом на 00:40 усіх споживачів заживлено. Постраждалих немає.▫️Миколаївський район:Учора ворог атакував FPV-дроном та завдав артилерійського удару по Куцурубській громаді. Внаслідок обстрілів у с. Дмитрівка пошкоджено два приватні будинки, господарську споруду та гараж. Крім того, ворог атакував, попередньо БпЛА типу «Молнія», об’єкт промислової інфраструктури в Галицинівській громаді. Постраждалих немає.
‼️Передвеликодній обмін: 182 українці звільнено з полону Сьогодні, напередодні світлого свята Великодня, відбувся 72-й обмін полоненими. У результаті перемовного процесу, Координаційним штабом за дорученням Президента України, з російської неволі повернуто 175 військовослужбовців та 7 цивільних громадян України. ➡️ Особливість сьогоднішнього обміну в тому, що практично усі звільнені бранці - як військові, так і цивільні - утримувалися в полоні з 2022 року. Ще одна приємна новина - вдалося визволити 25 офіцерів, яких раніше російська сторона категорично відмовлялася обмінювати. Більша половина визволених сьогодні Захисників потрапила в полон під час оборони Маріуполя. Додому також повертаються декілька військовослужбовців Національної Гвардії, поневолених під час окупації ЧАЕС у перші дні повномасштабного вторгнення. Вік наймолодшого звільненого - 22 роки, найстаршому виповнилося - 63 роки. Загалом серед звільнених сьогодні військових - представники Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, ТрО, ДШВ, ВСП, Повітряних Сил, СБС, а також Національної гвардії України та Державної прикордонної служби. Також на рідну землю сьогодні повернулися 7 цивільних громадян України, які були поневолені російськими окупаційними військами ще у 2022 році. 🤝Висловлюємо вдячність Сполученим Штатам Америки та Об’єднаним Арабським Еміратам за сприяння в організації обміну та поверненні додому цивільних та військових українців. ☝️Усі звільнені з полону пройдуть медичний огляд, отримають лікування, будуть забезпечені всім необхідним на перший час, отримають належні виплати та пройдуть реабілітацію та реінтеграцію до суспільства після тривалої ізоляції у російській неволі. Дякуємо також усім дотичним структурам і організаціям за скоординовані зусилля, спрямовані на визволення наших громадян.Координаційний штаб продовжує роботу з пошуку, документування та повернення кожного, хто перебуває в російській неволі. 🇺🇦Слава Україні!
Сьогодні ми з нашими громадами. Зустріч Конгресу місцевих та регіональних влад – були наші урядовці, парламентарі брали участь. Також тут, на Закарпатті, була зустріч із нашою українською угорською громадою. Важливо, що є увага й повага для всіх спільнот в Україні. Передусім я подякував кожній громаді, яка була цією зимою активною та була ефективною. Ми пройшли цю зиму завдяки всім нашим людям, які працюють на нашу державу, на свою громаду, які фахові в енергокомпаніях та в комунальних службах. Я хочу подякувати всім вам. Добре спрацював бізнес – постачання, логістика. Реально це наш спільний державний успіх, що плани Росії на зиму були зірвані. Зараз ми вже почали готуватись на наступну зиму. Треба не втрачати час. Хоч складно забезпечити всі потреби через блокування європейських коштів для України – тих коштів, які мали піти і на відновлення, і на новий захист на зиму, і на розбудову альтернативних мереж і генерації. Зараз ідемо на внутрішньому ресурсі, але ми працюємо з партнерами, щоб розблокувати цей ключовий пакет підтримки. Важливо, щоб наші громади теж були активними, говорили партнерам на своєму рівні – громадам-партнерам, – чому блокувати підтримку для нас – для України – це суто робота на Росію.
Доброго дня всім.Хотів проговорити три питання.Перше. У нас триває голосування за герб Миколаївської області. Зараз створено чат-бот, який мінімізує стороннє втручання. Можна ще раз проголосувати.Голосування тут –@hvylka_botДалі депутати на сесії голосуватимуть за два варіанти. При цьому враховуватимуться результати цих двох онлайн-голосувань та побажання наших громад.Друге. Відпрацювали експеримент із контролю якості харчування в школах через «Хвильку». Було 9 заявок, 4 з яких зараз опрацьовує Держпродспоживслужба. Із середи додаємо ще 40 шкіл області до контролю харчування.Третє. До 15 квітня від області потрібно подати кандидатуру на вищу державну нагороду «Золота Зірка». Це має бути людина, яка зробила щось видатне для захисту нашої країни.Подані кандидатури повинні відповідати вимогам, визначеним Указом Президента України від 02.12.2002 № 1114/2002 «Про звання Герой України», та передбачати наявність виняткових заслуг, пов’язаних із проявом визначного особистого героїзму та вчиненням подвигу в умовах ризику для життя.Надаю пошту, на яку можна надсилати ваші пропозиції – [email protected] Всім дякую. Працюємо далі
Уряд виділив 12,85 млрд грн на перші роботи з підготовки до наступної зими в межах планів стійкості регіонів. Кошти будуть спрямовані на 209 об’єктів критичної інфраструктури в прифронтових регіонах і Київській області. Рішення ухвалили на виїзному засіданні Уряду в Одесі.З виділеної суми буде профінансований захист 24 високовольтних підстанцій силами Агентства відновлення, на що передбачено 3,5 млрд грн. Ще 9,4 млрд грн спрямували прифронтовим областям і Київщині. Ці кошти підуть на захисні споруди для розподільчих підстанцій і інших об’єктів критичної інфраструктури. Ми розпочали підготовку до наступної зими. Пріоритети — захист енергообʼєктів, розвиток розподіленої генерації, забезпечення додатковими джерелами живлення об’єктів тепло- і водопостачання, децентралізація теплопостачання.Під час поїздки на Одещину заслухала голів ОВА Одеської, Миколаївської та Херсонської областей щодо реалізації планів стійкості цих регіонів. Були затверджені пріоритетні задачі. На перші об’єкти Одеська область отримає 582,3 млн грн, Миколаївська 280,7 млн грн, Херсонська 97,5 млн грн. Плани стійкості регіонів України — це комплекс заходів для підготовки енергосистеми і ЖКГ до наступного опалювального сезону. Вони розроблені Урядом спільно з ОВА і органами місцевого самоврядування.Ключові елементи кожного плану: захист енергообʼєктів, розвиток розподіленої генерації, забезпечення безперебійного тепла, водопостачання і водовідведення, децентралізація системи теплопостачання у великих містах.Загальна потреба в фінансуванні заходів оцінюється в 278 млрд грн (5,4 млрд євро). Для її покриття Уряд працює над залученням фінансових ресурсів від міжнародних партнерів. Також передбачається співфінансування з боку громад для комунальних об’єктів.Роботи, передбачені планами стійкості регіонів, вже стартували. Наше завдання — забезпечити їх виконання вчасно.
🌍 12 березня у світі відзначають Міжнародний день шкільного харчування.🟦 Для України це важлива тема. Ми впроваджуємо реформу шкільного харчування вже п’ять років, чотири з них – під час повномасштабної війни.Та навіть у найскладніших умовах держава не заощаджує на добробуті дітей. Навпаки – інвестує в нього ще більше. Ми оновлюємо застарілі стандарти, модернізуємо кухні та харчоблоки, будуємо фабрики-кухні, навчаємо кухарів і запровадили субвенції, якими можуть скористатися громади, що хочуть покращити харчування дітей.Сьогодні вже понад 2 мільйони юних українців – усі учні 1–4 класів і школярі з прифронтових регіонів – отримують безоплатні шкільні обіди.А з 1 вересня безкоштовне гаряче харчування буде доступне для всіх 3 мільйонів школярів, які навчаються очно або у змішаному форматі.🤝 Важливо й те, що Україна не сама на цьому шляху. Реформу підтримують міжнародні партнери, зокрема Європейський Союз. Разом ми рухаємося до адаптації системи шкільного харчування до європейських стандартів – із якісним меню та безкоштовними обідами для школярів.Україна також приєдналася до міжнародної Коаліції шкільного харчування, що об’єднує країни навколо найкращих світових практик.Але День шкільного харчування – це не лише про кількість. Насамперед він про якість і формування здорових харчових звичок із дитинства. Саме це від самого початку є головною метою української реформи.🌱 Ми прагнемо ростити дітей здоровими – і виростити здорове покоління. І школа тут відіграє не меншу роль, ніж родина: саме вона закладає, що діти звикнуть бачити у своїй тарілці та що вважатимуть корисним у дорослому житті.Тому хочу звернутися до всіх навчальних закладів і громад.Від вас – педагогів, кухарів, технологів, управлінців – залежить не лише освіта дітей, а і їхній спосіб життя, культура та розуміння правильного харчування.📘 Команда реформи підготувала посібник для громад і закладів освіти «Комунікація здорового харчування та проведення тематичних заходів» – із практичними порадами та ідеями для роботи з учнями й батьками.Так само, як діти приносять домашні звички до школи, вони несуть шкільні знання та навички у свої родини. І в наших силах зробити так, щоб разом зі смачними обідами учні отримали бажання харчуватися здорово все життя.2026 рік у межах реформи визначений роком активної комунікації.💬 Тож комунікуйте – і комунікуйте на здоров’я. Пояснюйте, говоріть із батьками, залучайте дітей через конкурси, фестивалі та спільні події.Наші діти виростуть здоровими, якщо це справді стане спільною справою батьків, держави, шкіл і громад.
Працюємо сьогодні на Саміті ядерної енергетики в Парижі під головуванням Президента Франції Емманюеля Макрона.Найскладнішу за чотири роки повномасштабного вторгнення зиму ми пройшли завдяки Силам Оборони, відданій роботі наших газовиків та енергетиків та зокрема ефективному використанню атомної генерації. Україна здобула унікальний досвід управління атомними станціями в умовах війни й готова ділитися ним, щоб посилювати енергетичну стійкість Європи.Наголосила на тому, що захист ядерних обʼєктів в Україні — це питання стратегічної енергетичної безпеки всієї Європи. Росія свідомо руйнує базові правила ядерної безпеки та створює загрозу для всього світу — окупацією Запорізької АЕС у 2022, постійними ударами по системах передачі наших АЕС і самих обʼєктах. Наразі триває ремонт Нового безпечного конфайнменту на ЧАЕС, пошкодженого минулого року у лютому. Країна-агресор має нести відповідальність за всі дії, що ставлять під загрозу глобальну енергетичну безпеку. Натомість Росія продовжує зберігати статус члена МАГАТЕ і має слово в керівних органах Агенції. Вважаємо, що цей підхід потребує спільної позиції і рішучих змін. Зустрілися з Головою Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаелем Маріано Гроссі. Обговорили актуальну ситуацію на Запорізькій АЕС. Для України важлива присутність моніторингової місії МАГАТЕ на станції на постійній основі.Запросила пана Гроссі до Києва на конференцію до 40-их роковин Чорнобильської трагедії. Очікуємо розширення нашої співпраці в рамках меморандуму з МАГАТЕ, який ми підписали минулого року в Україні.На полях саміту провела низку зустрічей, ключова тема — підтримка енергетики і пошук додаткових ресурсів для стратегічної перебудови енергосистеми України.Із Президенткою Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо обговорили можливості підтримки розбудови децентралізованої генерації в Україні. Подякувала за фінансову підтримку закупівель газу на цей опалювальний сезон, що допомогло пройти складний зимовий період. Ми також обговорили процес перезавантаження управління в енергетичній сфері, зокрема завершення конкурсу в Енергоатомі та планове переобрання наглядової ради в НАК «Нафтогаз України», а також плани на продовження відборів в інших енергокомпаніях.Із премʼєр-міністром Болгарії Андреєм Гуровим та міністром енергетики Туреччини Альпарсланом Байрактаром обговорили практичні питання диверсифікації постачання енергоносіїв, особливо в умовах підвищення цін через ситуацію на Близькому Сході.Вдячна всім партнерам України, які підтримують Україну, надаючи обладнання та внески до Фонду підтримки енергетики України. Разом готові працювати над посиленням нашої спільної енергетичної безпеки і незалежності.
Провів щоденний селектор щодо ситуації в регіонах з електрикою і теплопостачанням. Обговорили детально відновлювальні роботи й забезпечення людей у частині наших областей. Зокрема, в Одесі й частині громад області, на Дніпровщині, на Миколаївщині, де умови особливо складні. Також були звіти щодо ситуації в Харкові та області, на Полтавщині, Сумщині, Чернігівщині. Окремо проаналізували, що зроблено в Запоріжжі та який досвід регіону може бути масштабований в інших областях. Іван Федоров доповів про роботу із захисту та відновлення обʼєктів критичної інфраструктури. Будемо спілкуватись і з керівниками інших наших областей та ефективних громад. На основі досвіду цієї зими готуємо рішення щодо перебудови та оновлення енергетичного забезпечення громад, і відповідний план на наступний опалювальний сезон буде розглянутий і затверджений на загальнодержавному рівні. Кожне українське місто, кожна громада, які не допустили цієї зими таких внутрішніх катастроф, що були, зокрема, в Києві, мають досвід, який може й повинен бути врахований у масштабі всієї України. Домовились із Премʼєр-міністром Юлією Свириденко, що на урядовому рівні буде створений відповідний координаційний центр, який працюватиме для систематизації реального досвіду громад. Вдячний усім, хто допомагає!