Статистика telegram каналу - @mykola_kuleba

Микола Кулеба - Mykola Kuleba

Subscribers: 1314
Photos: 1190  Videos: 251  Links: 302 
Уповноважений Президента України з прав дитини (2014-2021 рр.) CEO в “Спасемо Україну”🇺🇦 Ombudsman for Children with the President of Ukraine (2014-2021) CEO in “Save Ukraine”🇺🇦
2022-01-17

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Микола Кулеба - Mykola Kuleba
2024-04-07
Telegram: Contact @Mykola_Kuleba
2024-04-05
Микола Кулеба - Mykola Kuleba
2024-04-02

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2022-05-25
У сюжеті DW News я відповів на важливі питання про нашу роботу з порятунку дітей.

Наскільки складно забезпечити повернення викрадених дітей? Що ці діти розповідають про час, проведений у полоні? Наскільки важко їм потім реінтегруватися в нормальне життя? Що потрібно зробити, аби запобігти викраденню дітей у зонах бойових дій?

Журналісти DW розповіли зворушливу історію Володимира — одного з п'яти дітей-сиріт з Новопетрівського інтернату, яких команді Save Ukraine вдалося повернути з російської депортації. Я особисто зустрічав цих дітей та спілкувався з їхніми родичами. Кожна така історія — це не просто статистика. Це доля дитини, яку ми змогли змінити на краще.

Хочу подякувати нашим надійним партнерам #WeAreAllUkrainians та Міністерству закордонних справ Німеччини за їхню неоціненну підтримку.

Запрошую переглянути репортаж ⤵️
https://youtu.be/yaW7Sq7E1XY?feature=shared
16 липня — визначна дата в історії України. У цей день 1990 року Верховна Рада ухвалила Декларацію про державний суверенітет України — документ, який став першим кроком на шляху до здобуття нашою країною незалежності.

Україна вже понад 10 років протистоїть жорстокій російській агресії, і ми глибоко усвідомлюємо цінність суверенітету. Щодня наші захисники зі зброєю в руках боронять право українців жити вільно на своїй землі, за власними законами.

Особливо ми пам'ятаємо про дітей, чиє дитинство було вкрадене війною. Про тих, хто втратив домівки, школи, можливість безтурботно гратися з друзями. Про тисячі українських дітей, яких незаконно вивезли на територію країни-агресора. Наша боротьба за суверенітет — це і боротьба за їхнє майбутнє.

Дякую всім, хто продовжує невтомно працювати на фронті та в тилу заради збереження нашої незалежності. Продовжувати шлях до свободи, розпочатий 34 роки тому, — важливе завдання для кожного українця.
Фото до посту
🇺🇦 З Днем української державності!

Сьогодні згадуємо тисячолітню історію нашої нації. Зараз, як ніколи, ми гостро усвідомлюємо цінність свободи та важливість захисту найвразливіших.

Наша команда невтомно працює, щоб діти, яких ми рятуємо, могли зростати у вільній державі та будувати сильну Україну. Кожна звільнена дитина, кожна підтримана родина — це маленька перемога у великій боротьбі за наше майбутнє. Зі святом!
Фото до посту
Шлях до свободи: врятували з окупації Дану й Артура

Радісна новина: нашій команді вдалося врятувати ще двох дітей із Запорізької області. Ми успішно допомогли виїхати з тимчасово окупованої території 16-річній Дані та 17-річному Артуру. Це вже 407 українських дітей, яких ми врятували від росіян.

Життя Дани й Артура в окупації було сповнене страху й примусу. Російські військові вривалися в їхні домівки, погрожували, змушували отримувати російські паспорти. Артура навіть змусили 5 разів читати на камеру присягу росії, таким чином знущаючись з хлопця. Сімʼю дівчини військові намагалися виселити з дому, сказали: “У вас есть другое место жительства, живите там”. А в школі Дану примушували вступати в псевдодитячу організацію “Двіженіє пєрвих”. Зараз підлітки вже у безпеці, обоє планують перепочити й вступати у навчальні заклади. Обоє хочуть працювати в IT.

Дякуємо нашим партнерам WeAreAllUkrainians за неоціненну допомогу в порятунку наших дітей. Разом ми даруємо українським дітям надію на краще майбутнє.
З початку повномасштабної війни через Білорусь росія незаконно вивезла не менше 2442 українських дітей віком від шести до 17 років. Їх перенавчали, нав'язуючи російські ідеї, а деяких відправляли на військовий вишкіл. Таку інформацію у своєму щорічному звіті 16 листопада оприлюднила Лабораторії гуманітарних досліджень (HRL) при Єльській школі громадської охорони здоров'я в США.

У 39-сторінковому звіті також зазначається про 13 локацій у Білорусі, куди вивозили дітей з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України. Одна з них — дитячий центр Дубрава в Мінській області. Щонайменше 8 з них піддавали перенавчанню, нав’язуючи їм ідеології, що служать політичним інтересам Білорусі й росії.

На сьогодні невідомо, скільки українських дітей залишається зараз на території Білорусі. І хоча відповідальні за це незаконне вивезення дітей з ТОТ України зазначають, що всі діти були повернені додому, у HRL не змогли знайти повних і переконливих даних, які підтверджують, що діти повернулися на окуповані росією території України.

Дослідники Єльської школи вважають, що особисто Олександр Лукашенко не лише схвалив незаконну депортацію неповнолітніх українців на територію Білорусі, а й фінансував їхнє транспортування зі спільного бюджету Союзної держави РФ і РБ.

Ми вимагаємо від світової громадськості та міжнародних організацій приділити увагу цьому питанню та допомогти припинити порушення прав дітей.

📸 Інтернет
16-річна Аліна та її молодша сестра Настя з міста Маріуполь. Однак зараз дівчата проживають разом з мамою у Дніпрі. Саме тут був похований їх тато, який загинув весною цього року, захищаючи Україну й свою сім'ю.

Увесь свій вільний час тато Роман присвячував своїй родині. І за якусь мить дівчатам довелося усвідомити, що вони більше не зможуть обійняти його.

Страшну новину Аліна сприйняла не по дитячому стійко, адже перейняла у тата сильний характер. Дівчина мала допомогти матері пережити втрату і, за словами Олени, вона б не витримала цього горя без підтримки доньки.

Зараз Аліна навчається онлайн у Маріупольському коледжі за фахом будівництво та цивільна інженерія. Дівчина дуже любить малювати, тож коли вона отримала планшет в рамках нашого з ПриватБанк проєкту “Подаруй світло дітям”, то одразу завантажила у гаджет додаток для малювання. Таким чином, Аліна продовжить надихатися улюбленою справою💛

Щодо 5-річної Насті, то дівчинка була в захваті від подарунків “безпеки й розвитку”. Нині вона кожен день навчається на планшеті у додатку Edugames від компанії “Розумники”. А ще Настя дуже вподобала антистрес-іграшку “поп-іт”.

Ми щасливі бачити посмішки дівчат на фото, які нам надіслала їхня мама Олена.
Цим посмішкам ми завдячуємо і вам, українцям, які долучилися до нашої благодійної акції, що продовжує дарувати світло дітям-сиротам по всій країні.
Понад 108 880 осіб рятівникам Save Ukraine вдалося евакуювати з прифронтових територій після початку повномасштабного вторгнення. З 24 лютого 2022 року наша мережа порятунку надала гуманітарну допомогу більш ніж 186 450 людям, а наші оператори отримали понад 161 425 дзвінків на гарячу лінію з проханнями про допомогу. Крім того, ми повернули 204 дітей, які були депортовані в росію або залишилися в небезпеці на тимчасово окупованих територіях.

Щодня наші волонтери попри артобстріли й небезпеку їдуть у прифронтові населені пункти, аби допомогти людям виїхати у безпечне місце. Серед цих осіб — діти з батьками, літні й маломобільні, одинокі й багатодітні родини. Тих, хто потребує допомоги, дуже багато. Тому ми працюємо діяти безперервно, щоб вивозити людей якомога далі від лінії фронту, де вони можуть відновити свою фізичну та психологічну стійкість.

Якщо ви чи ваші близькі потребують допомоги щодо евакуації чи психологічної підтримки, будь ласка, зв'яжіться з нами через цілодобову безплатну гарячу лінію "Спасемо Україну", яка працює за підтримки @usaid_ukraine: 0 800 333 129. Ви також можете надіслати запит через наш чат-бот https://saveukrain.customer.smartsender.eu/lp/64rrCaxq
Рівно рік тому закінчилася перша рятувальна місія Save Ukraine. Саме 8 листопада 2022 року ми повернули в Україну перших 8 дітей з Харківщини, яких окупаційна влада відправила “на відпочинок”.

Сім місяців ці сім’ї прожили в окупації й перенесли всі знущання російської армії. А незадовго до контрнаступу ЗСУ батьків вмовили [чит. примусили] віддати своїх дітей на відпочинок до тимчасово окупованого Криму. Проте після деокупації області дітей ніхто не повернув.

На щастя, мами знайшли нашу організацію й звернулися за допомогою повернути дітей. Так і розпочалася наша робота у цьому напрямку.

За цей час Save Ukraine вдалося забрати з росії та тимчасово окупованих територій вже 200 дітей.

Пишаюся своєю командою і дякую кожному, хто долучився до цієї важливої справи.

Ми на цьому не зупиняємося. Це лише перший рік. Далі буде. Якщо ви також бажаєте допомогти рятувати українських дітей, переходьте за посиланням.
Разом з дітьми, яких наша команда Save Ukraine повернула після російської депортації в Україну, сьогодні виступаю в парламенті Канади під час засідання Підкомітету з міжнародних прав людини Постійного комітету з питань закордонних справ і міжнародного розвитку (SDIR). Мета заходу — проведення розслідування щодо незаконного переміщення українських дітей до росії.

Засідання у парламенті Канади пройде у режимі відеотрансляції сьогодні, 7 листопада, початок о 18:00 за київським часом.

Учасниками відеоконференції стануть свідки злочинів рф, менеджер з гуманітарної політики та адвокації Катерина Литвиненко, експерт з правових питань Регіонального центру прав людини Катерина Рашевська.

Запрошуємо охочих долучитися до зустрічі за посиланням https://www.ourcommons.ca/DocumentViewer/en/44-1/SDIR/meeting-38/notice
Знайомтеся, це 13-річний Максим зі Львова, який мріє створити власну комп'ютерну гру.

Хлопець також займається водним поло, в якому досягає неабияких успіхів. У 2021 році Максим здобув нагороду на Чемпіонаті України з водного поло як найкращий воротар. Це був радісний і водночас сумний момент, адже тата хлопчика не було на трибунах. Він міг бачити перемогу свого сина лише з небес.

Коли Максиму було 4, його тата Тараса мобілізували на фронт. Чоловік брав участь у найважчих боях за Україну з 2014 року. Пройшов оборону Луганського аеропорту, і за рік повернувся додому. Однак у 2022 Максим знову прощався з татом, який їхав воювати на схід, але цього разу разом зі своєю 4-річною сестрою Катрусею.

Тарас був нагороджений орденом мужності 3-го ступеня за свою відвагу в захисті України, а вже за місяць Максим дізнався про його загибель. Тоді мама й син мовчки обійнялися і довго плакали. Хлопець був дуже близький із батьком. Вони часто влаштовували свої "чоловічі" дні. Разом грали в комп'ютерні ігри, плавали наввипередки, а взимку будували сніжні замки. Лише за одну мить усього цього не стало і хлопцю довелося швидко й болісно подорослішати.

В рамках нашого з ПриватБанком проєкту "Подаруй світло дітям" ми передали Максиму подарунки "безпеки й розвитку”, аби підтримати хлопця у цей нелегкий час. Максим дуже зрадів планшету з ПЗ "Розумники", завдяки якому він зможе здобувати шкільні знання не лише вдома. Гаджет також допоможе Максиму продовжити другий рік навчання в комп'ютерній академії, а відтак – крокувати до своєї мрії💛.
Іще 3 дітей з тимчасово окупованих територій вдалося повернути нашій команді на підконтрольну територію України. Усього мережа порятунку Save Ukraine врятувала з росії й ТОТ 200 дітей.

Сім’ї з дітьми в окупації вимушені кидати свої домівки заради майбутнього своїх дітей. Адже за те, що батьки не віддають дітей до російської школи, до них приходять додому, обшукують дитячі кімнати й гаджети, малюють на воротах Z. Дітей можуть закрити в кімнаті й допитувати без присутності дорослих. На тимчасово окупованих територіях українські діти безправні. За них вирішують, якою мовою їм розмовляти, в якій школі навчатись, під яким прапором жити.

Зараз діти вже у безпеці. Дякуємо усім, хто допомагав у цій нелегкій справі.
Трьох дітей пані Ніни російський снаряд залишив без дому й забрав життя їхнього рідного дядька.

Родина Кузка дивом врятувалась від бойових дій в Ірпені на БТРі. Того дня з дому схопили тільки памперси й пляшечку для наймолодшої, старші діти тікали з дому в чому були. Цілих півтора тижня мати з дітьми та їхніми родичами виживали у підвалі під гул винищувачів та вибухи ракет, що розривалися навкруги.

Дивом родині вдалося доїхати до Києва. На столичному вокзалі, серед паніки й натовпу, сім'я сіла у перший ліпший потяг, щоб хоча б стоячи доїхати до Закарпаття. Однак вже через 1,5 місяця після евакуації жінка зрозуміла, що довго не витримає на новому місці. Однак повертатися вже було нікуди: все згоріло.

Але Ніна все одно вирішила повернутися й без відома родичів купила квитки додому. І 21 квітня сім'я Кузка знову була в Ірпені. Важко було дивитися без сліз на руїни, які залишилися від їхнього дому.

Тому звістку про те, що ми допоможемо відбудувати життя сім’ї, пані Ніна сприйняла неабияк радісно. Жінка не могла повірити в те, що поруч з їхньою зруйнованою домівкою ми встановимо модульний будиночок, допоки не побачила його на власні очі. Тут були усі необхідні умови для того, щоб матір й діти почувалися в затишку й комфорті.

Ще не один місяць діти пані Ніни переживали психологічні наслідки воєнних подій: лякалися гучних звуків, засинали лише з матір'ю, часто хворіли. Однак зараз вони мають шанс на повернення до нормального життя й щасливого дитинства.
4-річного Микиту та його 8-річну сестру Анастасію з окупованої Волновахи розстріляли російські солдати. Їх вбили разом з батьками та іншими старшими родичами у їхньому будинку вночі, коли вся родина вже спала у своїх ліжках. Майже у всіх 9 членів сім’ї поранення в голову.

Минулої п’ятниці велика родина зібралася в батьківському будинку на сімейне свято, а потім залишилися там на ніч. Уві сні усіх їх вбили пострілом в голову. За словами односельців, родині Капканців помстилися кадирівці, які напередодні хотіли виселити сім’ю з малолітніми дітьми на вулицю, щоб оселитися там самим. Але батько дітей цього не дозволив.

Ця ситуація яскраво демонструє, як саме дотримуються права українських дітей на тимчасово окупованих територіях. Ніяк. Діти, які по суті живуть у своїх власних домівках, є беззахисними перед розправами російської федерації. На цих територіях панує хаос і анархія, процвітає терор, а діти в цьому — просто заручники. Будь-якої миті до них можуть прийти злочинці зі зброєю й вигнати з їхніх домівок, не даючи жодного шансу на порятунок. І це порушення головного права людини — права на життя.

Російські військові чинять ці жахливі злочини, оскільки мають негласний дозвіл на це від влади рф. Росія вийшла з Конвенції про захист прав людини та основних свобод, Конвенції про припинення тероризму, статуту Ради Європи та багатьох інших міжнародних угод. Тому на тимчасово окупованих територіях міжнародне право не працює, а окупанти роблять все, що їм заманеться. Ми не можемо мовчати про такі речі, маємо говорити заради того, щоб повернути нашим дітям право на життя, свободу та безпечне дитинство.

📸 Інтернет
На фото — 9-річна Анастасія з Луганську, яка мить тому отримала подарунки «безпеки й розвитку» в рамках нашого з ПриватБанком проєкту «Подаруй світло дітям»!

Настя — напівсирота. Тато дівчинки, прикордонник ДПС України у спецзагоні «Дозор», загинув у 2022 році під час деокупації Харківської області. Втрата найдорожчої людини стала найболючішим ударом після всього того, що вже пережила Настя.

Дівчинці ще не було й року, коли вона разом з мамою змушена була покинути рідне місто через росіян та тікати до Лисичанська. У 2022 історія повторилася: новий дім Насті знову було окуповано, але тепер внаслідок повномасштабної війни. Відтоді маленька українка проживає в Івано-Франківську, де потроху відновлюється після всіх втрат. Однак це дуже важко.

За словами мами Світлани, донька дуже чекала подарунків від Save Ukraine і залишилася неймовірно задоволена. Адже планшет з ПЗ «Розумники» допоможе Насті продовжити онлайн навчання у Луганській академії, а інші корисні подарунки стануть у пригоді на шляху до її зцілення й розвитку.

Надзвичайно приємно знати, що ще одна дитина, яка втратила найдорожче на цій війні, показує нам свою усмішку і з підтримкою дорослих крокує вперед до свого майбутнього.

Уже згодом ми поділимося з вами новинами про дітей-сиріт, які також отримали подарунки «безпеки й розвитку» завдяки проєкту «Подаруй світло дітям».
🕯 13-річний хлопець загинув учора внаслідок обстрілу російською армією міста Берислава на Херсонщині. Сьогодні вдень від ворожих снарядів прямо у себе на подвір’ї загинув 16-річний юнак з села Пожня в Сумській області.

Від початку повномасштабного вторгнення і на цей момент вже 510 українських дітей вбила російська армія. Іще 1139 дітей за цей період отримали поранення. Ці дані вчора оприлюднив Офіс генерального прокурора України.

Однак ці цифри не остаточні, адже на тимчасово окупованих територіях та в зоні бойових дій встановити їх поки неможливо.

Найбільше постраждало дітей у:
🔹 Донецькій області — 492
🔹 Харківській — 304
🔹 Херсонській — 131
🔹 Київській — 129
🔹 Запорізькій — 99
🔹 Миколаївській — 97
🔹 Дніпропетровській — 96
🔹 Чернігівській — 72
🔹 Луганській — 67

Водночас місцева влада Херсонщини, Харківщини та Донеччини оголосила про примусову евакуацію родин з дітьми з населених пунктів, які розташовані у прифронтовій зоні. Останнім часом обстріли з боку росіян стали набагато частішими. І на сьогодні в зоні небезпеки залишається й досі понад 1000 дітей.

Звертаюся до батьків та офіційних представників дітей: подбайте про безпеку своїх дітей, не ігноруйте заклики місцевої влади про евакуацію. Вивезіть дітей у більш безпечні регіони України — дайте своїм дітям шанс на майбутнє.

Телефонуйте на Всеукраїнську гарячу лінію Save Ukraine за підтримки @usaid_ukraine за номером 0 800 333 129. Або пишіть у наш чат-бот.
«Слава Богу, мене не було вдома. Місце, де я спала було усипане шматками стелі», — мати Світлана розповіла нашим волонтерам, як дивом врятувалася від наслідків російської атаки на Краматорськ.

В рідному місті жінка та її 4-річний син Сергій чимало часу проводили у ванній кімнаті, очікуючи наступного ворожого прильоту. Почувши віддалені обстріли вночі, Сергійко вже за звичкою біжить у свій облаштований сховок, аби врятуватися від снарядів. Хлопчик ще не вміє додавати числа, однак вже чітко знає правило «двох стін».

У такі ночі мама й син дуже боялися стати мішенню для росіян. Останнього разу родина Карнаух просиділа у ванній пів ночі через обстріли заводу неподалік їхньої домівки. Ця подія змусила Світлану забрати Сергійка до бабусі й дідуся, у мальовниче селище Маячка на Донеччині.

Здавалося б тут, серед двох величних озер, оточених українськими полями, мати й син зможуть трохи оговтатись після пережитого. Однак думки про майбутнє Сергійка не давали Світлані спокою: «Хочеться, щоб він ріс і вчився не в розбитих дитячих садках, школах та училищах. Поки, на жаль, як би ми не любили наш рідний край, там майбутнього немає», – з болем поділилася мати.

Наші рятівники евакуювали сім'ю до Дніпра, де Світлана понад усе мріє повернутися з сином до нормального життя та дати Сергійку надію на краще майбутнє. Вірю, що їм обом все вдасться🙏

А поки, нагадую, що команда Save Ukraine допоможе вам та вашим близьким не лише виїхати з небезпеки, але й надасть всеохопну підтримку після евакуації. Для цього телефонуйте на нашу безплатну гарячу лінію за підтримки USAID Ukraine:
0 800 333 129
Команда Save Ukraine отримала нагороду Oxi Courage Award — надзвичайно цінну відзнаку, яку отримують найсміливіші діячі, чиї вчинки сприяли збереженню свободи та демократії.

Уже 9 років наша мережа порятунку невтомно рятує українських дітей від війни, возз'єднує їх з рідними та відновлює їхні життя. І понад 600 днів ми боремося за майбутнє юних українців, повертаючи їх з Росії та тимчасово окупованих територій в Україну. Від нашої відданості цій справі залежить майбутнє наших дітей та збереження ідентичності нашої нації. І я впевнений, що разом, за підтримки всього світу, ми продовжимо повертати наших дітей додому.

Це велика честь для кожного в в Save Ukraine. І ми, без сумніву продовжимо нести цей смолоскип мужності, освітлюючи шлях наших дітей до мирного майбутнього України.

Вдячний пані Послу України в США Оксані Маркаровій, яка отримала цю важливу нагороду для нашої команди.
Підопічні наших центрів “Надії та відновлення” разом з іншими дітьми України, які постраждали через війну, вже відправилися у новий насичений кемп від Укрзалізниці. Протягом 12 днів учасники спортивно-патріотичного мобільного підліткового табору "Залізна зміна" подорожуватимуть різними регіонами України та отримуватимуть нові незабутні враження, знання і навички.

“Залізна зміна” розриває стандартні шаблони про дитячі табори. Адже в такому форматі підлітки постійно подорожують, дізнаються багато цікавого, отримують нові навички, розширюючи свій кругозір.

Вже у перші дні подорожі вихованці “Залізної зміни” послухали лекцію кінолога, побували в освітньому просторі Midgard, відвідали с/г підприємство «НІБУЛОН» у Кам‘янці-Подільському, де змогли долучитися до виробничих процесів, а також завітали в гості до працівників станції пожежного потягу.

Далі на дітей чекають екскурсії в замки й фортеці, на виробництво автомобілів Skoda, навчальний квест, зустрічі з парамедиками й військовими, психологічні тренінги, спортивні інтерактиви, еконавчання у Лісовій школі та багато інших цікавих заходів.

Дякуємо The Howard G. Buffett Foundation та Укрзалізниці за цей чудовий проєкт #Залізна_зміна та можливість для наших дітей.

📸 Укрзалізниця
Команда Save Ukraine, разом з Регіональним центром прав людини та інститутом Лемкіна (США) підготували й подали нове Повідомлення до Міжнародного кримінального суду щодо невиправданої затримки Росією репатріації українських дітей.

Після 24 лютого 2022 року, за деякими даними, Росія незаконно перемістила чи депортувала понад 744 тис. українських дітей. Офіційно Україна ідентифікувала близько 19500 українських дітей. Проте за цей час додому повернути вдалося лише 386 дітей, які були примусово переміщені на територію, підконтрольну РФ.

Ми вважаємо таку затримку в репатріації системною політикою Російської Федерації, яка спрямована на те, щоб знищити українську ідентичність наших дітей, щоб потім, зокрема, відправити воювати проти своєї ж Батьківщини. На території Росії та на тимчасово окупованих територіях України українські діти позбавлені права розмовляти українською мовою, вчити українську історію та будь-яким чином проявляти, що вони українці. І це є воєнний злочин та злочин проти людяності. Ми вбачаємо у цих діях ознаки злочину геноциду, коли українських дітей примушують забути свою Батьківщину, рідну мову й стати частиною російської нації.

У своєму Повідомленні ми звернулися до Прокурора Міжнародного кримінального суду з проханням продовжити розслідувати ситуацію, пов’язану з протиправними депортаціями, примусовими переміщеннями та затримкою в репатріації українських дітей. А також закликали Другу Палату попереднього провадження внести зміни до ордера на арешт Володимира Путіна та Марії Львової-Бєлової, додавши необґрунтовану затримку в репатріації українських дітей як окремий злочин, та видати ордери на арешт очільників окупованих територій через їхню причетність до воєнних злочинів, злочинів проти людяності та злочину геноциду.

Дякуємо нашим партнерам за цю плідну працю. Сподіваємося, що наша спільна діяльність матиме позитивні результати.

📸 Офіційний телеграм-канал Львової-Бєлової
Від початку жовтня у Києві сталося 6 випадків підліткового суїциду.

2 жовтня з вікна 24 поверху багатоповерхівки вистрибнули зведені брат і сестра, які жили в прийомній родині. 9 жовтня у Деснянському районі знайшли двох дівчат-подруг. 15 жовтня на Мінському масиві виявили тіло 12-річної дівчинки, а вже наступного дня ввечері знайшли тіло 16-річного юнака у Деснянському районі.

Самогубство — це друга найпоширеніша причина смерті серед підлітків віком від 15 до 19 років в Україні. За даними МОЗ, щороку фіксується 120 дитячих смертей в країні. Важливо підходити до цієї теми з чуйністю та співпереживанням.

Далі читайте в інфографіці⤵️