🟢"Створена дерматологами" косметика краща за звичайну?Чесно: така теза більше про маркетингові комунікації бренду і взагалі не дуже близька до істини. Я б навіть сказала, що це трохи підміна понять 👀Дерматолог - це лікар, який лікує захворювання шкіри. І далеко не тільки акне, розацеа та дерматити, а й безліч інших. Його експертиза - діагностика, протоколи лікування, супровід пацієнтів, дуже часто ще може бути дерматохірургія (видалення родимок, наприклад). Створення косметичних формул - зовсім інша професія, яка називається "хімік-технолог" у напрямку "розробка косметичних засобів". Саме ці люди знають, як поєднувати інгредієнти, у яких концентраціях вони працюють, як забезпечити стабільність формули, сумісність компонентів, текстуру, безпечність і реальний ефект у банці.А так як індустрія ця надзвичайно динамічно розвивається, то технологи косметичних виробництв безперервно навчаються. Один раз вивчитися на цю професію і далі десятиліттями робити сучасні потужні формули нереально. (Дерматологи, до речі, також постійно покращують свої знання, адже в їхній зоні експертизи так само постійно відбуваються зміни).✅ То ж як хімік не має кваліфікації лікувати шкіру, дерматолог не створює формули косметики. Вони не перетинаються в експертизі та не замінюють одне одного. Проте в рамках роботи над косметичними продуктами вони класно можуть працювати в синергії. Так робимо ми в ROSABELLA: технологи створюють формули, дерматологи тестують та кажуть свою професійну думку. І якщо вони їм подобаються - рекомендують своїм пацієнтам, відстежують їхні результати, діляться з брендом (це супер важливо!). ✅ Засоби, СХВАЛЕНІ дерматологами - оце дійсно знак якості 🥰
💔 SPF забиває пори чи це міф? Чи існує некомедогенний санскрін? Постійно бачу запити "порадьте некомедогенний сонцезахист", і з точки зору розробника косметичних засобів мені є чим тут поділитися. Є дві розповсюджені точки зору:✅ Санскріни діляться на комедогенні і некомедогенні, треба просто купувати останні (тут ще часто додають, що вони мають бути "рідкими").✅ Забиті пори від санскріну - це міф, такого не буває.Як завжди, істина десь посередині. 🎚️ Перш за все, розберемося з комедогенністю. Цей параметр існує, проте є індивідуальним. Так, засоби з високим вмістом олій, парафінів чи восків або важких нелетучих силіконів дійсно з більшою ймовірністю можуть спричинити забруднення пор у шкіри, яка до того схильна. Проте шкіра може реагувати і на інші компоненти, або реагувати тільки на певну концентрацію складника. Тому з гарантією сказати чи забʼє пори той чи інший засіб без затесту неможливо. Будь-які помітки на пакуванні косметичних засобів по типу "некомедогенний" є лише маркетингом без підтверджень, бо довести це просто неможливо.🎚️ Тепер щодо текстур конкретно санскрінів. Не завжди нерідка текстура означає наявність "важких" складників. Наприклад, у Розабелли є два сонцезахисні засоби, і жоден з них не рідкий, адже в складі немає спирту та силіконів. При цьому в них нема ні граму олій, восків чи парафіну, і вони є ламелярними фізіологічними емульсіями.Але належний рівень захисту їм надає велика кількість сонцезахисних фільтрів, які по своїй структурі роблять засіб трохи густішим за звичайний доглядовий крем. На мою особисту думку, кремова текстура, яка не тече крізь пальці - це перевага, а не недолік, адже завдяки ній дозування та нанесення в рази комфортніші. Окрім того, у нас вакуумне (найкраще в світі на поточний час для будь-яких кремових продуктів) паковання, з якого засіб вистрибує порціями, якщо б вони були в бюджетних тубах як більшість санскрінів - то здавалися б більш текучими.І так, чим вищій ступінь захисту - тим більше фільтрів і тим трохи "густішим" він буде здаватися (так, в нашому спф 50 комбіновані фільтри, хімічні та фізичні, і як раз фізичні ще більше візуально "загущують", проте аж ніяк не обтяжують шкіру!).🎚️ У гонитві за найлегшою текстурою бажано не забувати про ціну, яка за це платиться. Якщо у складі спирт, а сонцезахист - це засіб, якого наноситься багато, то довготривалі наслідки такого застосування можуть не кращим чином вплинути на здоровʼя шкіри. Мова про порушений барʼєр, чутливість, зневоднення, а з ним і швидше старіння шкіри на довгій дистанції. І потім маємо ситуації, коли клієнти наносять потужний високоактивний доглядовий засіб та бачать почервоніння і печіння, і впевнені, що "це він викликав". А це не "він викликав" а знесилена шкіра так відреагувала. І таке може бути непомітно в моменті, якщо шкіра не чутлива та має достатньо ресурсу. Але користі на перспективу точно не несе.🎚️ І звісно не забуваємо про якісне очищення шкіри. Пінка чи міцелярна вода - слабші варіанти, аніж жировмісні засоби. Наочний приклад давала ось тут. Якщо шкіра в цілому схильна до забиття пор, ще не зайвим буде ввести в рутину ексфоліацію, на теплий сезон для мене ідеальна ензимна пудра. ___Мої висновки: ⭐️ Некомедогенних санскрінів не існує, існують такі, які підійдуть конкретно вам. Без тестування зʼясувати це неможливо.До речі, не розумію, чому абсолютна більшість виробників не робить малі версії санскрінів. У нас є по 10 мл, що супер зручно - встигнеш зрозуміти, чи тобі підходить. ⭐️Для загального здоровʼя шкіри та зменшення ймовірності забиття пор краще обирати санскріни без: спирту, олій, восків, парафіну. І без хімфільтрів старого покоління (Avobenzone, Oxybenzone, Octocrylene, Homosalate). ⭐️ Якісне очищення шкіри підходящим типом очисника та регулярна ексфоліація - база.
🚨 Ніяких "звикань" до косметики немає і не може бутиЦе те саме що сказати, що вам треба перестати споживати, умовно, курку, бо ваша травна система до неї звикла 🙈 🧏🏻♀️Роговий (верхній) шар шкіри - той, який ми бачимо у дзеркалі - оновлюється кожні ~30-40 днів. Більш глибокі шари шкіри оновлюються довше, але в цілому кожні 1-6 місяців у дзеркалі Нова Ви☺️⠀Тому:❇️реальний стійкий ефект від косметичних засобів можна перевірити через 1-3 місяці - якраз коли пройде цикл оновлення шкіри (хоча б її верхнього шару);❇️так як клітини шкіри весь час оновлюються - ніякого «звикання» в негативному сенсі бути не може!⠀❓Які висновки можемо зробити:⠀✅Якщо ваша шкіра почуває себе добре - ніякої об'єктивної потреби міняти догляд немає. Виняток - зміна сезонів (в холодний і теплий потреби трохи відрізняються, але ви це і так відчуєте в жовтні-листопаді та у квітні-травні відповідно).⠀✅Якщо «все добре, але чогось не вистачає» - можна залишити базу на місці, а ввести в догляд активні засоби по конкретним завданням (зневоднення, чорні цятки, висипи, купероз, постакне, нерівний тон, пігментація тощо)⠀⁉️А ось якщо стан шкіри конкретно засмучує - треба розбиратися, чому. Причина може бути далеко не тільки в догляді, адже шкіра - це орган, на який впливає багато факторів і внутрішніх, і зовнішніх.⠀Але що стосується баночок - не варто скуповувати все підряд, зверніться до професіоналів, щоб виявити можливі прогалини в поточному догляді і підібрати оптимальний варіант рішення.Так, наприклад, у нас в Розабелла всі підбори ведуть по створеним мною алгоритмам під керівництвом експертки - думаю, саме тому у нас такі круті відгуки 💞
Мені здається, що щодо сонцезахисту ми розібрали все що тільки можна, але на досвіді спілкування з клієнтами ROSABELLA бачу ще одну дуже розповсюджену помилку, яка з роками може призвести до сумних наслідків 🙈Це використовувати як основний сонцезахист пудру чи спрей 🥺Будь ласка, не робіть так! Так, навіть якщо це не декоративні продукти, а саме «сонцезахист» без тону. ЧОМУ?Для тих, хто не в темі та не читав мій гайд - абсолютно всі сонцезахисні продукти дозозалежні, тобто їхня ефективність напряму залежіть від кількості та щільності нанесення. Нема достатньої кількості та/або нерівномірно нанесли - вважайте, що захисту у вас немає. Тобто ви впевнені, що "захистилися", а насправді ні😞Вказаний на пакованні рівень захисту (наприклад, SPF 30) дійсни ТІЛЬКИ за умови нанесення в кількості 2 мг/1 см квадратний шкіри + щільного рівномірного покриття. Добитися цього з пудрою чи спреєм фактично неможливо, вони нездатні покрити обличчя так само щільно та рівномірно, як гель, лосьйон чи крем.Тому ці типи продуктів можна використовувати для оновлення протягом дня, але точно не як основний сонцезахист🙊Для наочності додаю відео тест-драйву пудр всесвітньо відомого косметичного хіміка, PhD, Dr Michelle Wong:https://www.instagram.com/reel/Crn22-hssBp/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==
🚨 Шкіра на лікувальному препараті пече, лущиться та червоніє після доглядового крему? Давайте розберемося чому так стається і чому це навіть в певному сенсі нормально. І що з цим робити 🙏Написала нам якось в клієнтську підтримку дівчина, яка придбала у нас зволожувальний крем з твердженням, що в неї "алергічна реакція". І за ознаками було схоже на індивідуальну непереносимість, але добре, що в нас є грамотний деталізований протокол опитування в таких випадках, який я затверджувала з декількома хіміками-технологами та лікарями-дерматологами. Як ви вже могли здогадатися, зʼясувалося, що дівчина використовує топічні ретиноїди, а кремом препарат "закривала".І почервоніння та печіння шкіри в цьому випадку - не алергія, а реакція шкіри на ретиноїд + посилення його проникнення через крем.✅ Що відбулося?Ретиноїд зробив шкіру більш вразливою: прискорив оновлення клітин і «розрихлив» захисний шар, спричинивши підвищену чутливість. А волога з крему стала провідником ще швидшої та агресивнішої дії препарату. У результаті:→ ретиноїд діє сильніше → подразнення посилюється→ шкіра реагує печінням, почервонінням і лущенням✅ Що робити?Варіант 1.Спробувати так званий sandwich methodкрем → ретиноїд → кремЧасові проміжки тут можуть бути різні, потрібно підбирати під себе так, щоб було комфортно. Варіант 2.Ретиноїд наносити на суху шкіру, а крем за 1-3 години. (НЕ за 20-30 хвилин, як часто бачу). Варіант 3, який я ніде раніше не чула, але який мені підказала дуже класна дерматолог. Цей підійде, якщо шкіра вже відчувається дуже знесиленою з високою чутливістю та стягнутістю.На очищену шкіру нанести саме крем (або навіть заспокійливу сироватку + крем).Зачекати 3-4 (!) години. І вже після того наносити препарат.Так, проникність препарату буде трохи меншою, але змученій шкірі повна інтенсивність буде тільки на шкоду. Памʼятаємо, що в ситуації підвищеної реактивності ключова задача - це комфорт шкіри, а не максимум проникності препарату. За логікою тише їдемо - далі будемо 💞
🕙🕛 Якось повз мене пройшов продаж бренду Dr. Barbara Sturm ще на початку 2024 року 👀 Мажоритарну частку акцій за $400 мільйонів придбала Puig — компанія, що володіє такими брендами, як Carolina Herrera, Nina Ricci, Paco Rabanne, Charlotte Tilbury тощо. Барбара залишила за собою міноритарну долю.Dr. Barbara Sturm — досить цікавий німецький бренд. Мені дуже близька продуктова стратегія та філософія Барбари: без агресії (як і в моєму бренді, вони не роблять формули з ретинолом та великим вмістом подразнюючих кислот тощо), фокус на мікробіомі та ліпідному барʼєрі, любов до передових рослинних активів. І в нього досить цікава історія розвитку. По-перше, багато хто помилково думає, що раз "доктор" є в назві, то Барбара — дерматологиня, але це не так. До створення свого бренду вона була... лікарем-ортопедом. І на дерматолога вона не перевчалася, проте вдало використала слово "доктор" у назві бренду. Несподівано, так? 👀✅ Який звʼязок між брендом косметики та ортопедією? У випадку Барбари він реально є.Справа в тому, що у своїй ортопедичній карʼєрі вона працювала з запальними захворюваннями суглобів, артрозами і тому подібним, та брала участь у розробці препаратів на основі плазми крові пацієнтів (можливо, ви чули про косметологічну процедуру під назвою "плазмотерапія" або "PRP-терапія" — це воно). І от в 2002 році вона перенесла ці принципи на шкіру, зробивши так званий "blood cream", який і зробив її популярною та забезпечив ось цю угоду з продажу. ✅ Як це працювало? За $1,400+ вона особисто брала кров пацієнта, і з неї робили персональний крем. Потрапити до неї не по знайомству було майже неможливо. І ось що сталося: світові зірки Вікторія Бекхем, Гвінет Пелтроу, Гейлі Бібер почали про це говорити. Не за гроші — а тому що "мати доступ до Барбари" стало статусом.Коли вона запустила комерційну лінійку в Sephora — ті самі селебріті вже ручалися за бренд. А звичайні споживачі, які купували її крем чи сироватку за $300, навіть не знали про існування "кров'яного крему". Вони бачили лише, що найвпливовіші жінки світу користуються цим і виглядають неймовірно.Стратегія, як на мене, дуже цікава, бо нестандартна. Бо це не просто реклама через селебріті — вона за неї не платила, а створила тригер дефіциту та імідж спеціаліста, який творить диво "тільки для обраних", а потім зробила з цього масовий продукт. А що думаєте ви? Пробували продукти цього бренду або чи хотіли б протестувати?
🍀 ТОП-5 ПОМИЛОК У НАНЕСЕННІ ЗАСОБІВ, ЩО КРАДУТЬ ВАШІ РЕЗУЛЬТАТИНавіть якщо ви сумлінно користуєтеся доглядовою косметикою двічі на день без пропусків - це ще не гарантує, що вона максимально розкриє свої властивості на вашій шкірі.Розбираємо типові помилки, що зменшують ефективність рутини на базі аналізу тисяч діалогів консультаційного відділу мого бренду: ✅ Неретельно очищувати обличчя (=пропускати двоетапне очищення ввечері якщо був макіяж / не використовувати жировмісний очисник для зняття спф на хімічних фільтрах / брати мало засобу / не масажувати обличчя хоча б 1 хвилину якісно та активно перед змиттям водою / забувати промокнути обличчя серветкою чи рушничком). Чому так робити не варто: недозміти часточки продуктів метаболізму шкіри, санскрінів, декоративної косметики та забруднень з навколишьного середовища ведуть до забиття пор, скатування доглядових та декоративних засобів зі шкіри, поганого вбирання доглядових засобів, розвитку запалень, пігментації, раннього старіння шкіри.✅ Пропускать активні засоби по вашій проблемі (сироватки, креми-активи, ексфоліанти).Чому не варто: кожен засіб містить цілий коктейль активів, які ведуть шкіру до певних результатів. І якщо пропускати нанесення - результатів цих не буде.✅ Пропускати крем.Чому не варто: крем - це профілактика зневоднення і ресурс для того, щоб шкіра могла "перетравлювати" активи і змінювати свій стан. А ще зневоднення = порушений бар'єр = підсилення як запальних процесів, акне, пігментації, так і раннє утворення зморшок.✅ Наносити протизапальний крем тільки на висипання (бо це задача точкового засобу, SOS-засобу). Чому не варто: мета протизапального крему покращити стан всієї шкіри обличчя та запобігти появі нових запальних елементів. Тому наносити потрібно саме на все обличчя, не забуваючи зону підборіддя, якщо вона також схильна до запалень.✅ Наносити "малесеньку горошинку" засобу (окрім як якщо саме так вказано в інструкції)Чому не варто: косметичні засоби є дозозалежним. Наносити косметику треба нормальними порціями, не скупитися, бо ви крадете в себе результати. Це як робити 1 вправу замість всього тренування і очікувати появу м'язів 👀*нормальна порція крему (як і сироватки) - це +- 2 повних натискання дозатора (може бути трішки більше або менше в залежності від стану шкіри та поєднання засобів в одне нанесення). 🎚️ Бонусна помилка: Очікувати швидких результатів від догляду.Чому не варто: реальний стійкий ефект від косметичних засобів можна перевірити через 1-3 місяці - по-перше, коли пройде цикл оновлення шкіри (хоча б її верхнього шару), по-друге - коли активні засоби достатньо довго будуть впливати на клітини та розкриють свій потенціал (зазвичай це від 4-8 тижнів регулярного застосування).
✅ Розберемо трішки більш узагальнено, не тільки про шампуні ☺️Нещодавно у рубриці питання-відповідь в Інстаграм мого бренду спитали: чи потрібна чоловікам окрема «чоловіча» косметика, чи це все маркетинг?Давайте розберемося! Почнемо не з косметики та її маркетингу, а зі шкіри.Шкіра чоловіків та жінок відрізняється! Чому та як?🤔Фізіологічні відмінності пов’язані здебільшого з гормональним фоном. Чоловіками керує тестостерон (синтезується в сім’яниках і корі наднирників), жінками - естроген і прогестерон (синтезується в яєчниках), у зв'язку з чим:✅ у чоловіків пори більші та виробляють більшу кількість себуму (за різними даними, які я зустрічала, до Х4 у порівнянні з жіночою) - постійно; тоді як у жінок вироблення себуму коливається протягом менструального циклу, а з віком падає. Унаслідок цього у період пост-менопаузи жіноча шкіра зазвичай стає більш сухою. ✅ шкіра чоловіків значно товща за жіночу (зустрічала згадку, що десь до +25%) і має більшу щільність колагену, і тому пізніше старіє. Вікове зменшення товщини шкіри у чоловіків відбувається лінійно, а у жінок - різко після менопаузи (через дисбаланс гормонів).✅ у чоловіків присутній волосяний покрив обличчя, а з ним необхідність гоління. А це потенційно такі проблеми як вростання волосся, подразнення, сухість, запалення, чутливість до засобів, що наносяться на ці ділянки.Як цю інформацію використовують косметичні бренди та що особливого кладуть в «чоловічу» косметику?Зазвичай бренди беруть ті самі формули, що й «для жінок» (або дещо змінені, але ці зміни не роблять косметику непридатною до використання жінками🙊), роблять «чоловічий дизайн», додають більш брутальний аромат замість квітково-фруктового, називають засоби «for men». І на цьому все😅І вони… абсолютно праві 🤷♀️Бо у догляді діє від зворотнього: до більш тонкої та вразливої шкіри потрібна особлива увага - наприклад, для зони навколо очей краще, щоб були спеціалізовані засоби, і туди не все можна наносити.Якщо ж шкіра більш товста, щільна, виділяє більше себуму (чоловіча) - то вона може дозволити себе майже будь-який догляд. Хоча агресивний догляд за себопрофіцитною шкірою і для жінок, і для чоловіків може призвести до тих самих наслідків - порушення бар’єрної функції, збільшення запалення та дискомфорту, тому краще все ж таки обирати засоби, толерантні до бар'єру та мікробіому шкіри. ВИСНОВОК: шкірі чоловіків потрібно те саме, що й шкіри жінок (з урахуванням, що в них більш жирна та щільна шкіра) - очищення та зволоження, захист від стресу навколишнього середовища та УФ, відновлення після подразнюючих факторів та регулювання виділення себуму. Тому ваші чоловіки можуть користуватися тими самими баночками, що і ви, якщо вони підходять їм за типом себопродукції🙏Якщо ж у вас суха шкіра, а у чоловіка жирна, ви можете запропонувати йому лінійку для жирної шкіри свого улюбленого бренду, не переймаючись, що потрібна якась особлива чорна брутальна баночка ☺️
🚨 Лущення, сухість, печіння: як швидко допомогти шкірі Коли температура падає нижче нуля, шкіра втрачає вологу в рази швидше. Холодне повітря містить мінімум вологи, а вітер пошкоджує захисний ліпідний шар.Результат: бар'єрна функція шкіри порушується. Волога випаровується, а подразники з довкілля діють активніше. Звідси й почервоніння, стягнутість, лущення та інші неприємні симптоми.Три найчастіші помилки:✅ користуватися легеньким невагомим доглядом, ігноруючи поживні продукти через страх "забити пори".Легкі гелі та зволожувачі на водній основі взимку не працюють самі по собі. Шкірі потрібен посилений догляд для захисту, живлення і відновлення. Так, навіть якщо вона жирна та проблемна. ✅ вмиватися гарячою водою. Вона пошкоджує ліпідний бар'єр ще інтенсивніше, і шкіра стає вразливою до будь-якого подразника.✅ перевантажувати шкіру активами. Вона просто не має ресурсу все це "перетравлювати" і реагує ще більшим запаленням. ⭐️ Що варто робити при таких симптомах? Звісно, найефективнішим буде системний підхід: м'яке очищення, привнесення вологи, відновлення бар'єру, захист від пересушування.🎚️ Проаналізуйте очищення Звільніть з косметичної полиці сульфатні, кислотні або скрабуючі очисники. Вам потрібен засіб, який очищає, але не травмує.ПРИКЛАД🎚️ Потужно зволожуйте і заспокоюйтеПРИКЛАД ТОНІЗУВАННЯПРИКЛАД СИРОВАТКИ🎚️ Відновлюйте і захищайтеМастхеви для шкіри з пошкодженим барʼєром - це мати два креми в рутині: захисний від холоду та вітру і інтенсивно зволожувальний з компонентами, що будуть наш барʼєр відновлювати (цераміди, фізіологічні ліпіди).ПРИКЛАД 1ПРИКЛАД 2 ✅ Як профілактувати порушення барʼєра ✅ Очищайте шкіру делікатно, виключите засоби з агресивними ПАР (наприклад, сульфати) та кислотами.✅ Вводьте активи по одному, з перервами в декілька днів.✅ Не поєднуйте кілька активних засобів в один день.✅ Захищайте шкіру від холоду та вітру.✅ Слухайте шкіру — якщо починає пекти чи стягувати, одразу ж перейдіть на більш обережний режим.Здоровий бар'єр — це основа, фундамент для активної роботи з іншими станами шкіри (акне, вікові зміни, пігментація тощо).Без нього не працюють навіть найдорожчі активи так само як найкрутіші тренування не дадуть користь виснаженому тілу.
В такі моменти мені стає прикро, що за вислови в інтернеті не притягують до відповідальності. Люди відчувають вседозволеність: можна строчити токсичні коментарі скільки душа забажає без жодних наслідків. Чудовий спосіб злити агресію та невдоволеність власним життям.Я впевнена, що дійсно щасливі люди такого писати просто не будуть, навіть якщо вони щиро не розуміють, чому Марго "щось з цим не зробить". Знаєте, воно й не дивно, що багато зірок не ведуть власні соцмережі. Я не уявляю, як маючи навіть дуже високий рівень впевненості в собі та байдужість до чужих думок, можна постійно витримувати весь цей потік. Сенсація: в жінки справжня жива шкіра, і в реальному житті вона не виглядає так само, як в фільмі про Барбі 🙃Хтось з вас, можливо, памʼятає, лиш рік-два тому Марго масово хейтили за вагу, набрану під час вагітності, тепер ще й оце...Проте я щиро радію вашим коментарям і тому, що ми з вами поділяємо одні цінності 🙏Свідомі дорослі люди чудово розуміють, що ✅ Неідеальний, як ніби під фільтром, стан шкіри не завжди свідчить про те, що за нею "не доглядають" і "нічого не роблять".Текстура, пори, вікові зміни, пігментація - це природні наслідки життя не у вакуумі. Тим паче для акторки, чиє життя складається з гори стресу, багатогодинних зйомок з тонною гриму, частих перельотів і багатьох інших факторів. Особливо коли їй вже не 20.✅ Схильність до почервонінь, забиття пор та пігментації є генетичною, і з цим не так уж легко працювати, як може здаватися.Те саме з віковими змінами: реально, є жінки, які майже нічого не роблять, щоб мати гладку шкіру з рівним тоном у 40 (нам інколи трапляються такі клієнтки, і ми за них щиро радіємо, бо це рідкісний випадок). А є ті, хто коле ботокс вже у 23, бо зʼявилися перші заломи, і далі всю молодість виносять півзарплати до косметологів, виглядаючи при цьому "гірше".✅ Жодна жінка не повинна відповідати чиїмось очікуванням. І робити з собою "щось", лиш би не давати приводів коментувати свою зовнішність. А приводи знайдуться завжди, якщо їх шукати.Життя занадто коротке для того, щоб марнувати його на спроби комусь подобатися. Ваше тіло - ваше діло, і нічиє більше.