Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - | Mother of QA |
Додано 06 гру 2025

| Mother of QA |

@motherofqa
Кількість підписників: 1 845
Фото: 349
Відео: 35
Посилання: 300
Опис:
Привіт! Я Аміна 🙋🏼‍♀️ 📍4 роки в QA (Startups/Product/Outsource). 📍Домени: Payments, CRM, iGaming, E-commerce. 📍Будую/ вдосконалюю процеси, веду за собою команди. ✨Тут ділюся досвідом без «галочок» та допомагаю іншим QA рости в IT! Рада знайомству! ✨
Джерело

| Mother of QA | | QA який залучений наприкінці - не створює ніякого value, він лише нама...

Логотип телеграм спільноти - | Mother of QA | | Mother of QA | @motherofqa
851 Охват/переглядів 2026-01-23 15:47 Повідомлення №841
QA який залучений наприкінці - не створює ніякого value, він лише намагається мінімізувати втрати Фраза яку я почула декілька днів тому і, о Боже, яка вона влучна! 🎯 Чому? Думаю зрозуміло, алеПояснюю…Практично кожен хто коли небудь приходить у сферу QA, рано чи пізно, стикається з манерою «котити бочку» за кінцеву якість продукту на QA, упускаючи при цьому всі інші ланки розробки. І я розумію чому так відбувається, бо часто, для замовників, користувачів, інших людей, яким бракує знань «внутряка» - тестування це така собі остання ланка, яка має створити магію і зробити продукт bug free. ⚠️ І часто ці люди не знають (або не хочуть знати чи розуміти), що саме погано написані вимоги, не враховані всі нюанси, погана архітектура, недостатньо аналізу і тд. і тд. - створюють всі подальші проблеми. Всі звикли думати, що володіння якістю лежить на тестуванні, хоча насправді це ownership розробників, бо саме вони створюють цей продукт. Всі звикли думати, що «якось буде», «потім виправимо», «тестувальники протестують», хоча насправді приділяючи більше часу ретельному аналізу - можна було б зекономити час на фікси. І насправді я розумію, чому на аналіз не хочуть приділяти багато часу та вважають це не дієвим, бо на аналізі не видно миттєвого результату, результат аналізу стає видимим на інших етапах. 👉🏼 Те що ви зараз читаєте - не щось нове для Вас. Це радше нагадування замовникам/ компаніям/ продуктам, що чим раніше Ви залучаєте нас - тестувальників, у процеси розробки, тим більше цінності ми можемо і будемо приносити! Бо коли нас залучають надто пізно, ми вже не можемо вплинути на зміну солюшену, логіки, не можемо врахувати різні нюанси - ми можемо лише репортити баги та боротися з наслідками. 🥲 Саме тому і зʼявився цей дурний стереотип про тестувальників, які «просто тикають на кнопочки та заводять баги» - бо якщо їх залучили запізно, то вони вже й не можуть зробити нічого іншого. То ж, хочете отримати справжню якість та цінність - залучайте тестувальників з самих початків і Ви здивуєтесь наскільки якісним та продуманим може бути продукт