Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Монолог.здєсь 😁
Додано 14 лип 2024

Монолог.здєсь 😁

@monologue_here
Кількість підписників: 2 044
Фото: 11,400
Відео: 571
Посилання: 308
Опис:
Дуже залежний нежурналістський проєкт вигаданих жартівливих церковних новин, сповнених оціночними судженнями
Джерело

Монолог.здєсь 😁 | Наш підписник коментує одруківку матушки Сєрафіми в даті собору у Феоф...

Логотип телеграм спільноти - Монолог.здєсь 😁 Монолог.здєсь 😁 @monologue_here
783 Охват/переглядів 2026-05-27 13:13 Повідомлення №12493
🔥🔥🔥 Наш підписник коментує одруківку матушки Сєрафіми в даті собору у Феофанії (в попередньому пості): "Це промислітєльная одруківка)). В 1922 було точно таке ж імітаційне "Совєщаніє" місцевого екзархату РПЦ, де оголосили курс на автокефалію. Звісно, ніхто того робити не планував - то була уловка "на пєрєсєдєть"В Православной енціклопєдії навіть стаття є)) 2-4 вересня 1922 року, в Києві відбулася Нарада (саме так - "совещание", оскільки Собор радянська влада скликати не дозволила) духовенства та мирян в єдності з Московським патріархатом. На ній вирішувалось питання самостійності. Від Москви тоді прагнули "відділитися" з тієї причини, що владу в РПЦ, на той момент, захопили "обновленці", а Патріарха Тихона (Бєллавіна) від важелів управління усунули та відправили під домашній арешт. Тобто, йшлося про суто "технічну" автокефалію, щоб "пересидіти" кризовий час. Пропонувався тоді діалог з УАПЦ В. Липківського, відкриття низки нових вікаріатств, перехід до реальної соборноправності, поступки щодо українізації і т.п.Це все не було реалізовано, а зрештою - всі ті рішення скасував сам Тихон, коли вийшов з-під арешту та заприятелював з радянською владою (читати можна в будь-якій послідовності - заприятелював й вийшов). Більшість єпископату РПЦ в Україні, звісно, тільки тішилася тому, що так сталося і не довелося "осквернитися" реальним розривом з Москвою (хоча були й ті, хто всерйоз сприйняв цю тактичну, "на пєрєсідєть", уловку екзарха Михаїла (Єрмакова))....Як казав Кучма - "це все було вже", ця клоунада провертається не вперше...#серйозніновини #новинивідпідписників