Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Замітки молодого акушер-гінеколога
Додано 14 лип 2024

Замітки молодого акушер-гінеколога

@molodui_feldsher
Кількість підписників: 839
Фото: 103
Відео: 18
Посилання: 49
Джерело

Замітки молодого акушер-гінеколога | У медзакладах по всій країні проходять обшуки» -заголовки ЗМІПовʼязуют...

Логотип телеграм спільноти - Замітки молодого акушер-гінеколога Замітки молодого акушер-гінеколога @molodui_feldsher
745 Охват/переглядів 2026-03-21 16:41 Повідомлення №291
«У медзакладах по всій країні проходять обшуки» -заголовки ЗМІПовʼязують з оформленням фіктивних інтервенцій і фіктивних пацієнтів, що це у всьому винні медики, які так обкрадають фонди НСЗУ.Що ж, цей злочин - це один з симптомів хвороби нашої медичної системи. Вона ніби і логічна, що гроші йдуть за пацієнтом і скеруваннями. Але - який це все ж розмір?Заповнюючи електронну систему я бачу суми, які нараховуються за ті чи інші інтервенції. І чесно - я навіть не знаю чи вони покривають наші маленькі зарплати (лікар - 17К, медсестра - 11К і санітарка десь в районі мінімалки 6-8К).Наприклад за екстирпацію/пологи/кесарів НСЗУ платять лікарні ≈12 000 грн. Сума ніби не мала, але це має покрити зарплату опербригади, чергових відділення, адміністрації, харчування на 5-7 днів, комуналку, знос обладнання, розхідники і куча всього іншого. Чесно - це ні про що. І коли обладнання виходить з ладу - воно виходить з використання, бо грошей на ремонт і заміну немає. Частину розхідників заміщає гуманітарка. А відділення ведуть тіктоки лиш би змогти завабити пацієнта і отримати «5 гривень» з НСЗУ.Тож що роблять в даних випадках в лікарнях - стараються на максимум вижати кожну можливість, вписати всі необхідні інтервенції, доходить навіть до того, що не потрібно (але без цього НСЗУ не заплатить). Те ж саме і за фіктивних пацієнтів.Що робить НСЗУ - вона буде популістично кричати, що зп лікарів 40К, але цього не буде навіть на 2.0 ставки. Вона буде кричати про якість, але перевантажуватиме персонал. І при цьому вона буде обмежувати бюджет лікарні.Це просто медичний Уроборос, коли ти створюєш проблему для популістичного лозунгу, лікарні з цим не справляються і приходять до фікцій, а далі ти їх за це караєш. В результаті чим більше хоче НСЗУ - тим менше вона отримає. Зникнення персоналу і розгром держлікарень - наше не таке вже й далеке майбутнє.