Джерело
Замітки молодого акушер-гінеколога | МОЇ ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ В ОПЕРАЦІЙНІЙРозпишу мої шкідливі та незручні звич...
592 Охват/переглядів
2025-09-03 12:03
Повідомлення №240
МОЇ ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ В ОПЕРАЦІЙНІЙРозпишу мої шкідливі та незручні звички у операційній: ⁃ Виконувати частину маніпуляцій руками (витягування голки чи розтягування ран). Іноді здається що це зручніше, але це більший ризик вколотися чи на щось напоротися. Старайся по максимуму робити інструментами. Зазвичай те що роблять руками більше як виключення ніж правило. ⁃ Тримати всі непотрібні інструменти в руках. Ця звичка у мене ще зі швидкої, щоб щось не згубилося чи забруднилося. В операційній я можу тримати деякі інструменти, які не потрібні наразі. Все можна покласти збоку на чисту білизну, а операційна медсестра за всім вслідкує.⁃ Поспіх, не потрібно спішити. Завʼязав вузли - передивись, просуши, втрамбуй виступаючі тканини. А тільки після цього переходь до наступного шва чи знімай рукавиці.⁃ Комунікація (її відсутність). Не потрібно боятися щось спитати, повідомити чи уточнити хірурга на асистенції: що зараз відбувається, який наступний етап, що ти зараз хочеш зробити або що ти помітив. В мене з цим немає проблем, але напочатку я робив це не так впевнено.⁃ Руки. Оскільки руки замиті і в стерильних рукавицях нічого зайвого/нестерильного чіпати не можна. Тримай руки вище пояса. Якщо чешеться ніс чи зʼїхала маска - попроси про допомогу когось незамитого (анестезистка/анестезіолог). Телефон на беззвучний і геть з хірургічки.