Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - INFOКИЇВ . новини 🇺🇦
Додано 17 гру 2021

INFOКИЇВ . новини 🇺🇦

@mistokyivnews
Кількість підписників: 26 719
Фото: 8,500
Відео: 875
Посилання: 17,700
Опис:
Новини та досвід, яким довіряють! З нами безпечно по загрозах! 🎥 ІнфоКиїв в ТікТок https://www.tiktok.com/@mistokyivnews 🔖 З питань реклами/співраці: @mistokyivnews_adv 💬 Чат.Спільнота @mistokyivnews_chat
Джерело

INFOКИЇВ . новини 🇺🇦 | ℹ️ℹ️ℹ️ℹ️ Психіка в умовах війни вже перенавантажена. І кожна додаткова...

Логотип телеграм спільноти - INFOКИЇВ . новини 🇺🇦 INFOКИЇВ . новини 🇺🇦 @mistokyivnews
8 119 Охват/переглядів 2025-07-21 15:34 Повідомлення №17565
ℹ️ℹ️ℹ️ℹ️ Психіка в умовах війни вже перенавантажена. І кожна додаткова ніч без сну — це не прояв сили, а поступовий крок до виснаження.Нестача сну, навіть кілька ночей поспіль, критично знижує когнітивні функції, здатність до концентрації, регуляції емоцій і швидкість реакцій.Це не просто «втома» — це вже фізіологічний стрес, що може мати довготривалі наслідки. Під час регулярних атак формується стан гіпернастороженості — коли людина постійно «в бойовій готовності». Людина не дозволяє собі розслабитися, бо здається, що саме в момент розслаблення щось трапиться. З’являються думки типу:«А що як саме зараз буде удар?»«Як можна спати, коли інші не сплять?»«Я маю бути в курсі, постійно моніторити канали».Цей тип мислення — нормальна реакція на ненормальні умови. Але якщо не зупинитись, така модель поведінки призводить до емоційного вигорання, панічних атак, депресій, або навіть психосоматичних розладів (проблем зі сном, апетитом, серцем, тиском).Відпочинок — це базова потребаУ кризовій психології є правило: відпочинок має бути запланованим, а не залишковим. Тобто не «коли буде спокійніше», не «після тривоги», не «завтра». Якщо є можливість — відпочити треба зараз, навіть якщо це кілька годин у метро, на підлозі укриття, з туристичним спальником під головою.Якщо є змога, то треба йти в укриття, не чекати, поки вас туди не затащать за волосся, або ногу. Це може бути станція метро, підземний паркінг, інше укриття. Про це необхідно подбати заздалегідь. Якщо так сталось, що нема нічого поряд, лягайте спати в коридорі. Домовтесь із собою, перевіряти поточну ситуацію через кожні 40 хвилин. Виставте таймер-будильник на телефоні. І відпочивайте.Навіть в укритті — не треба моніторити новини всю ніч. Нічний моніторинг не змінить ситуацію, але точно погіршить ваш стан.Відпочинок сьогодні — це ваша стійкість завтра. Та навіть вже сьгодні, прийшли додому, лягайте відпочивати. Досить вже контролювати, де що летить. Досить!- - -ПРИЄДНУЙТЕСЬ ⬇️ ІнфоКиїв — нам довіряють!