Джерело
Мінцифра | Наближаємо запуск 5G в Україні — команда телекому взяла участь у Mobil...
9 000 Охват/переглядів
2025-03-13 15:46
Повідомлення №6633
📶 Наближаємо запуск 5G в Україні — команда телекому взяла участь у Mobile World Congress 2025Mobile World Congress — найвпливовіша подія для мобільної індустрії у світі. Українську делегацію очолив Денис Поздняков, радник Міністра цифрової трансформації з питань електронних комунікацій. Провели серію зустрічей, щоб напрацювати нові партнерства та засинхронитися з поточної співпраці. Коротко про головне:✅ 5G — зустрілися з виробниками термінального обладнання разом з мобільними операторами. Маємо класний результат — коли запуститься 5G в Україні, на смартфонах не доведеться оновлювати програмне забезпечення, українці одразу користуватимуться технологією. ✅ Direct to Cell — обговорили зі Starlink та командами Veon і Київстар запуск супутникового зв’язку. В Україні Direct to Cell запуститься одним із перших у світі вже в другій половині 2025 року. На першому етапі запрацює обмін SMS та ОТТ-повідомленнями через супутник, а далі — можливість телефонувати. ✅ Покращення звʼязку на прикордонних територіях — напрацьовуватимемо рішення для забезпечення військових на кордоні 5G і 4G разом з провідними постачальниками обладнання.✅ Євроінтеграція — продовжуємо співпрацю з FIAP у межах програми Ukraine Facilities. Також долучилися до церемонії нагородження від Ookla, де Київстар отримав три нагороди. Команда оператора робить важливу роботу для відновлення та розвитку звʼязку, як і кожен представник ринку. Крім цього, продовжуємо співпрацювати з Латвією. Партнери запросили нашу делегацію на телеком-конференцію 5G TECHRITORY 2026.Вдячні партнерам за зустрічі й конструктивний діалог 🤝🏻