Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Міняйлук Сергій “VELMET”
Додано 14 лип 2024

Міняйлук Сергій “VELMET”

@miniailuk
Кількість підписників: 1 106
Фото: 790
Відео: 213
Посилання: 552
Опис:
Особистий записник для загального користування.
Джерело

Міняйлук Сергій “VELMET” | Про війни і НАФТУ.Давно крутилася думка: а коли закінчиться НАФТА? Вир...

Логотип телеграм спільноти - Міняйлук Сергій “VELMET” Міняйлук Сергій “VELMET” @miniailuk
560 Охват/переглядів 2026-04-09 06:14 Повідомлення №1161
Про війни і НАФТУ.Давно крутилася думка: а коли закінчиться НАФТА? Вирішив трохи в цьому розібратися.Світ досі не витрачає 100% свого потенціалу на розвиток і найшвидше зменшення залежності від нафти. Натомість він витрачає колосальний ресурс на війну - щоб стати найсильнішим серед залежних.Насправді все буде не так просто. Спершу закінчується дешева й зручна нафта, а вже потім починається боротьба за логістику, переробку, страхування і політичний контроль.Якщо дуже грубо брати нинішні запаси й темпи видобутку, то США мають близько 46 млрд барелів доведених запасів і прогнозний видобуток 13,5 млн барелів на добу - це приблизно 9 років. росія - 58 млрд і 9,2 млн барелів на добу, тобто близько 17 років. Саудівська Аравія має 261,7 млрд барелів і зберігає потужність у 12 млн барелів на добу. Венесуела має 303 млрд барелів - найбільше у світі. Є ще Канада та інші, але це вже для більшого матеріалу.Тому першим “закінчиться” не у того, в кого менше в землі, а у того, в кого дорожче качати і важче вивозити.США ще довго триматимуть фінанси й технології, але сланцевому видобутку буде все важче втримувати темп, тут вилику роль грає імпорт. росія ще глибше сяде на Азію та Арктику. Саудити гратимуть роль останнього великого стабільного бареля. А Венесуела залишатиметься гігантським резервуаром на папері, поки не відновить інфраструктуру - її НПЗ на початку квітня працювали лише на 31% потужності.Тобто ВЕЛИКА ВІЙНА буде не за “останню краплю”, а за стратегічний напрямок.OPEC оцінює глобальні підтверджені запаси на кінець 2024 року у 1 567 млрд барелів. Тому війна буде не за сам факт нафти, а за те, хто контролює маршрути, флот, труби, НПЗ, санкції і страхування.Сильніший не той, у кого більше нафти під землею. Сильніший той, хто останнім зможе стабільно довезти свій барель до покупця.І от це, мабуть, найприкріше, повторюсь.Найгірше, що людство досі не б’ється по-справжньому за незалежність від нафти. Воно б’ється за право останнім залишитися головним у світі, який усе одно від неї залежить. Підписатись ⚡️ Відео на YouTube