Повідомлення telegram каналу - @mindua

Логотип телеграм спільноти - Майнд пояснює 2022-01-04

Майнд пояснює

Кількість підписників:
4109
Фото:
13800 
Відео:
550 
Посилання:
10700 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Незалежний журналістський бізнес-портал 🔗 https://linktr.ee/mind.ua

Канал Майнд пояснює - @mindua - №18654

🇺🇸У США 5 листопада проходять вибори президента: коли чекати результатів?
У Сполучених Штатах у вівторок, 5 листопада, проходять вибори президента. Кандидатка від Демократичної партії Камала Гарріс змагається за перемогу з республіканцем Дональдом Трампом.
Останні опитування, опубліковані за два дні до початку виборів, не показали переваги жодного з кандидатів, тому невизначеність залишається максимальною.
Є висока ймовірність того, що перевага одного кандидата над іншим у деяких штатах буде настільки невисокою, що потрібно буде перерахувати голоси, пише ВВС.
Також можливо, що цього року результати голосування в деяких штатах – у тому числі в кількох із тих, що «вагаються», будуть готові пізніше через деякі зміни в порядку проведення голосування, що діють із 2020 року.
Як пише видання, є кілька можливих варіантів розвитку подій: переможця оголосять уже вночі після дня голосування або вранці 6 листопада, або за кілька днів чи навіть тижнів.
Перші виборчі дільниці закриються о 18:00 за Північноамериканським східним часом (о 22:00 за Гринвічем, опівночі за Києвом) у вівторок, а останні – о 01:00 за Нью-Йорком (о 5:00 за Гринвічем, 7:00 за Києвом) у середу.
Однак, як очікується, результати виборів залежатимуть від результатів у семи штатах, що «вагаються», Аризоні, Джорджії, Мічигані, Неваді, Північній Кароліні, Пенсильванії та Вісконсині.
Останніми (у штатах, що вагаються) закриються виборчі дільниці в Неваді – о 22:00 за Нью-Йорком (о 2:00 за Грінвічем, 4:00 за Києвом).
Спочатку, як правило, ведеться підрахунок голосів із виборчих дільниць у США. Далі йде підрахунок голосів виборців, які з різних причин брали участь у достроковому голосуванні. Після цього сканують бюлетені, які прибули з виборчих дільниць за кордоном та з військових баз США.
Дуже невелика різниця між результатами двох кандидатів може призвести до автоматичного перерахунку голосів і продовження очікування результатів виборів.
У Пенсільванії, наприклад, перерахунок голосів у всьому штаті починається автоматично, якщо різниця між результатами двох кандидатів становить 0,5% голосів. У 2020 році різниця між результатами Трампа та Байдена в цьому штаті становила лише 1,1%.
Коли один із кандидатів перемагає у певному штаті, влада штату сертифікує голоси виборців цього кандидата і відправляє до Конгресу.
На 41 день після загальнонаціонального голосування, 17 грудня, пройде голосування виборників. Для перемоги на президентських виборах потрібно набрати половину голосів колегії плюс один голос – 270 голосів.
Така система виборів є причиною того, що в деяких випадках президентом стає кандидат, який програв загальнонаціональне голосування.
6 січня новий склад Конгресу США збирається на спільне засідання, щоб підрахувати голоси виборників під головуванням чинного віцепрезидента.
Саме в день підрахунку голосів виборників після виборів 2020 року прихильники Дональда Трампа, який програв загальнонаціональні вибори, спробували захопити Капітолій. Вони вимагали скасувати результати президентських виборів.
Цього разу Трамп чітко не відповів, чи він визнає свою поразку, якщо програє вибори. Інавгурація нового президента відбудеться 20 січня 2025 року на території Капітолію.
📞Підписатись на Майнд пояснює у WhatsApp
Зображення до поточного посту у каналі "Майнд пояснює" - @mindua
127
24-11-05 11:16