Повідомлення telegram каналу - @mindovkillia

Логотип телеграм спільноти - Міндовкілля 2021-07-01

Міндовкілля

Кількість підписників:
3173
Фото:
1940 
Відео:
366 
Посилання:
1600 
Категорія:
Новини та ЗМІ
Опис:
Офіційний телеграм-канал Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України

Канал Міндовкілля - @mindovkillia - №3394

​​⚡️Важливі кроки до сталого управління водними ресурсами, відходами видобувної промисловості та додатковий час для бізнесу адаптуватися до нових правил у сфері управління відходами Міністр Світлана Гринчук на своїй сторінці в фейсбуці повідомила про низку важливих євроінтеграційних документів у довкіллєвій сфері, схвалених Урядом.
Затверджені головні стратегічні євроінтеграційні документи для 8 основних річкових басейнів України. Йдеться про басейни Дніпра, Дону, Дністра, Вісли, Південного Бугу, річок Приазов'я, Причорномор'я, а також Криму до 2030 року. Наступний крок – реалізація заходів планів управління річковими басейнами. Це є один із ключових індикаторів у секторі «Якість води» під час переговорного процесу щодо вступу України до ЄС.
Це “дорожні карти” про те, як на практиці покращити якість поверхневих та підземних вод. Вони допоможуть оцінити стан українських водних ресурсів, зокрема внаслідок впливу військових дій, а також визначити шляхи досягнення «доброго» стану вод.
Плани управління річковими басейнами також дозволять Україні виконати свої євроінтеграційні зобов’язання та гармонізувати свою водну політику із Водною рамковою директивою ЄС. Готуючи їх, Україна скористалася досвідом Австрії, Словаччини, Румунії, Польщі, Угорщини, Франції та Естонії.
Дякуємо усім командам урядовців, науковців, міжнародних організацій, громадськості та експертів, які працювали над цими документами.
Схвалений євроінтеграційний законопроєкт «Про управління відходами видобувної промисловості». Це документ, який дозволить Україні імплементувати положення європейської Директиви 2006/21/ЄС та вирішити наявні проблеми із відходами видобувної промисловості.
Ще до повномасштабного вторгнення рф, обсяги утворення таких відходів в Україні були найвищими серед країн Європи. Крім того, значна частина з них залишились нам у спадок з радянських часів. Так, до війни на українських полігонах знаходиться близько 13-14 млрд тонн відходів видобувної галузі. Аби виправити ситуацію та й надалі впевнено рухатися до Європейського Союзу, Україні важливо привести національну правову базу у відповідність до законодавства ЄС. На виконання цих завдань і спрямований проєкт Закону «Про управління відходами видобувної промисловості”.
Над документом Міндовкілля працювало спільно з європейськими експертами та за участі основних стейкхолдерів.
Продовжений термін поданих декларацій щодо здійснення операцій з оброблення відходів. Такі декларації вважатимуться чинними до 9 квітня 2025 року. Йдеться про декларації, які були подані суб'єктами господарювання до 9 січня 2024 року в рамках тимчасового запровадження Урядом декларативного принципу до оформлення дозвільних документів. Підприємства, які мають намір працювати у цій сфері, повинні до зазначеного часу отримати дозвіл, як це передбачено Законом України “Про управління відходами”, надавши всі необхідні документи Міндовкіллю.
Цим рішенням Уряд дав додатковий час бізнесу, щоб адаптуватися до нових правил в рамках реформи управління відходами і відтермінував отримання дозволів на операції з оброблення відходів. Виняток становить господарська діяльність з управління небезпечними відходами, на яку необхідно отримувати дозвіл.
Більше про ці рішення на нашому сайті >> https://mepr.gov.ua/
999
24-11-01 17:11