Статистика telegram каналу - @mindovkillia

Міндовкілля

Subscribers: 2842
Photos: 1120  Videos: 281  Links: 1330 
Офіційний телеграм-канал Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України
2021-07-01

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Міндовкілля
2024-07-08
Telegram: Contact @mindovkillia
2024-07-07
Міндовкілля
2024-04-14

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно підтверджена
2024-07-08
Офіційно не підтверджена
2024-07-07
Офіційно підтверджена
2024-04-14
🗑Управління небезпечними відходами в Україні: оновлені дані ринку

55 компаній в Україні вже підтвердили відповідність своєї матеріально-технічної бази – тобто це підприємства, які мають необхідне обладнання, а отже можуть здійснювати свою діяльність без шкоди для людей і довкілля.

⬇️ Загальна кількість отриманих Міністерством заяв на проведення перевірок 168. З них вже опрацьовано 138.
⬇️Наразі Міндовкілля вже видано 26 ліцензій на управління небезпечними відходами за новими європейськими правилами. Тобто саме стільки компаній вже перевели свою роботу у оновлене правове поле та можуть працювати у цій сфері. Ще 11 заяв на отримання ліцензій наразі опрацьовуються Міністерством.

🖥Більше інформації про роботу сфери у нашому розділі “Небезпечні відходи у цифрах”.
Фото до посту
Останні 5 років в Європі були найтеплішими за весь період спостережень. Глобальна температура продовжує зростати.

Ми маємо впроваджувати заходи з адаптації до кліматичної кризи. Без швидкої економічної трансформації шанси утримати потепління зменшуються, а ризики фізичних наслідків зміни клімату зростають. Про це Міністр Руслан Стрілець зазначив у ефірі Національного марафону Єдині новини.

Очільник Міндовкілля також розповів про важливі довкіллєві законодавчі ініціативи, які цього тижня схвалила Верховна Рада України:

➡️Схвалення у І читання рамкового законопроєкту «Про основи державної кліматичної політики». Це практичний крок переходу від стратегії до дій із розбудови архітектури кліматичного урядування. По аналогії з Європейським кліматичним законом цей Закон є Українським кліматичним законом. Це означає, що ми впевнено рухаємось в Європу та з Європою.

Приміром, статтею 1 вводиться «кліматичний глосарій», якого досі не було в Україні (абсорбція, зміна клімату, кліматична нейтральність, кліматичні ризики, низьковуглецевий розвиток тощо).

➡️Схвалення Верховною Радою України у другому читанні рамкового законопроєкту №11355 “Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення”. Він імплементує положення 75 Директиви ЄС про промислові викиди. Його прийняття дає змогу повноцінно запустити реформу запобігання промисловому забрудненню.
🏔️Музей під відкритим небом «Вартові Недеї» нацпарку «Вижницький»

Родзинкою нацпарку «Вижницький» є давнє святилище епохи неоліту (7 тис. років до н.є.)

🏞️Серед дикого лісу на вершині гори Стіжок перед подорожуючим постають зачаровані мегалітичні створіння: риба, ящірка-дракон, ведмідь, давня Богиня-Мати-Земля. Ніби вартові стоять вони, обернені на північний схід, зустрічаючи з року в рік сонце у день літнього сонцестояння. Тому назву цей комплекс отримав «Вартові Недеї», оскільки старовинне гуцульське слово Недея означає «дика вершина гори».

На каміннях комплексу викарбувані солярні символи, петрогліфи, а також один з перших сонячних календарів.

Відчути подих історії, чарівну магію цього природного місця, торкнутися каміння і протягнути місток між минулим і теперішнім можна завітавши до Національного парку «Вижницький».

📎Детальніше
Фото до посту
Фото до посту
Фото до посту
Фото до посту
🇺🇦Ветерани 128-ої ОГШБр відвідали нацпарк "Зачарований край": реабілітація природою Карпатського лісу

🏔На честь 102-ої річниці створення 128-ої ОГШБр, ветерани бригади та їхні родини вирушили в похід до Урочища "Смерековий Камінь" в Національному природному парку "Зачарований край". Близько 50 людей взяли участь у цьому заході.

На Смерековому камені ветерани встановили прапор бригади та хвилиною мовчання вшанували пам'ять своїх побратимів, які загинули на війні.

🏕️Похід подарував незабутні емоції всім учасникам: в оточенні неймовірної краси Карпатського лісу, з патріотичними піснями, розмовами про фронтове та буденне життя, а також смачним обідом, ветерани та їхні родини згадали братство та єдність.

Реабілітація військових - одне з найважливіших завдань, які стоять перед нами сьогодні. Саме тому, лісівники та природоохоронці активно працюють над впровадженням реабілітаційних програм, спрямованих на відновлення військових після служби. Такі заходи будуть проводитися і надалі.
Фото до посту
Фото до посту
Фото до посту
​​Парку-пам’ятці «Межигір’я» передано в державне управління арештоване майно паркового комплексу

Завершився процес передачі в управління державному парку-пам’ятці «Межигір’я» активів, які є невід’ємною складовою колишньої резиденції та паркового комплексу на території і на які накладений арешт у кримінальному провадженні.
Мова йде про рухоме майно, яке було арештоване по справах експрезидента Януковича після Революції Гідності і за збереження якого з 2014 року стали відповідальними активісти за власною згодою.

Розслідування фактів привласнення колишнім президентом майна, що знаходиться на території урочища Межигірʼя, відбувається в рамках кримінального провадження, досудове розслідування у якому здійснювали детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) за процесуального керівництва прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Підписання документів про передачу державного майна в управління державному парку-пам’ятці «Межигір’я» стало фінальним заходом в роботі міжвідомчої комісії, яка впродовж понад двох місяців працювала на території об’єкту.
Наразі територія паркового комплексу тимчасово закрита для відвідувачів через проведення організаційних заходів та технічних перевірок. Зокрема, співробітники парку-памʼятки здійснюють ветеринарний огляд тварин та птахів, які проживають на території парку.

За час роботи комісії у складі представників спеціальної адміністрації парка-пам’ятки «Межигір’я» та Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) за участі представників Фонду державного майна України та САП було перевірено наявність та оглянуто арештовані активи (майно), які знаходяться на території парка-пам’ятки і є складовими інфраструктури та облаштування будівель паркового комплексу. До проведення огляду майна за власною згодою також доєднався лідер активістів, який з 2014 року є відповідальним зберігачем арештованого майна.

Тобто це майно, яке знаходиться на державних землях та забезпечує безперебійну роботу об’єкта природно-заповідного фонду України – парка-пам'ятки «Межигір'я», а саме: системи тепло-, електро-, водопостачання та водовідведення, а також елементи інтер’єрів житлових будівель та складові облаштування приміщень охорони державної установи.

Так, загальна кількість оглянутого комісією рухомого майна складає більше 25 тисяч одиниць і воно розміщено у 121 будівлях та спорудах. Найбільший за кількістю рухомого майна об’єкт, понад 3600 одиниць, є головна будівля парку-пам’ятки, а саме: музей «Хонка», площа якого складає 3100 кв.м. і всередині якого визначено 76 приміщень.

Другим за кількістю рухомого майна, 3180 об’єктів, є Фізкультурно-оздоровчий комплекс, площею 2200 кв. м із 112 приміщеннями.

Також в процесі роботи комісією виявлено понад 500 цінних обʼєктів рухомого майна, які є невід’ємною складовою паркового комплексу державного парку-пам’ятки, але раніше не були описані. Зокрема, мова йде про витвори мистецтва, ікони, вітражі у церкві, барельєфи, предмети інтерʼєру, люстри та ін, а також додаткові об'єкти управління системами водопостачання та опалення.

Про нововиявлені цінності вже повідомлено НАБУ, детективами якого заплановані процесуальні дії щодо накладення арешту і на це рухоме майно, тобто і воно також буде стягнуто в дохід держави.

Наступним етапом в організації повноцінної роботи державного “Межигір’я” має стати передача в управління парку-пам’ятці нерухомого майна (будівель), які розташовані на території.

Важливо, що вперше за 10 років всі надходження від функціонування парку-пам’ятки «Межигір’я» надходитимуть в державну скарбницю.

Про офіційне відкриття державного “Межигір’я” для відвідувачів буде повідомлено на сайті парку-пам'ятки «Межигір’я» та інших офіційних ресурсах.

📎Як повідомлялося раніше, законні умови для передачі в управління державній установі «Парк - пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я» активів забезпечено Кабінетом Міністрів України, який своїм Розпорядженням №321-р КМУ підтримав пропозицію АРМА і Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Визитівки природного заповідника "Медобори": змієголовник австрійський, ясенець білий та кажани. 

🌺Змієголовник австрійський (Dracocephalum austriacum)  - рослина, великі двогубі квіти якої нагадують голову змія з розкритою пащею, ендемічний вид, занесений до Червоної книги України, Європейського Червоного списку та додатку І Бернської конвенції.

🌺Неопалима купина – символ незнищенності та незламності, це рослина із родини рутових, яка має наукову назву ясенець білий (Dictamnus albus). Вона густо вкрита залозистими волосками, що виділяють ефірну олію. Якщо в сонячний безвітряний день піднести до квітучої рослини запаленого сірника (або до неї випадково попаде іскра), повітря навколо спалахує гарним голубим або зеленуватим полум’ям – це загоряється ефірна олія. 

🦇19 видів кажанів  проживають у заповіднику. Всі вони занесені до Червоної книги України та охороняються  міжнародними договорами. У заповіднику є печери , багато старих дуплистих дерев – місць для проживання та виведення потомства цих тварин.
Фото до посту
Фото до посту
Фото до посту
Фото до посту
​​Працюємо спільно з PwC над посиленням механізмів фіксації та оцінки збитків довкіллю

🇺🇦🤝🇩🇪Заступниця Міністра Олена Крамаренко спільно з представниками Держекоінспекції та Офісом Генерального прокурора провела низку зустрічей з німецькою аудиторською компанією PricewaterhouseCoopers.

🔎Вони разом відвідали один з об’єктів критичної інфраструктури Київщини, щоб продемонструвати представникам німецької компанії покроковий алгоритм фіксації шкоди довкіллю.

У рамках продовження співпраці з PwC Ukraine, започаткованої Міністром Руслан Стрілець 23 жовтня на Міжнародній конференції «United for Justice. United for Nature», буде проведено ґрунтовний аналіз правових інструментів фіксації та оцінки збитків довкіллю в Україні.

💬Німецька компанія PwC входить у четвірку найкращих аудиторських компаній світу. Тому для Міндовкілля важлива співпраця з нею, щоб наші процеси збору фактів та фіксації шкоди довкіллю, а також обрахунок збитків були досконалими, а юридична доказова база відповідала міжнародним стандартам”, – наголосила заступниця Міністра Олена Крамаренко.

На основі усіх зібраних даних спеціалісти сформують покроковий першочерговий план дій для зміцнення усього механізму фіксації та оцінки збитків довкіллю, щоб у підсумку гарантовано стягнути з країни-агресорки збитки, завдані довкіллю в Україні.
Міністр Руслан Стрілець у ефірі Національного марафону Єдині новини розповів про результати робочої поїздки на Одещину та будівництво сміттєпереробних заводів європейського зразка в Україні

💬За його словами, одеський кейс – третій із всіх областей України, які необхідно запустити, щоб припинити “ховати” землі під сміттям та активувати механізми кругової економіки. Загальна вартість необхідних для цього інвестицій – близько 4 млрд доларів.
​​🌳Поліському природному заповіднику на Житомирщині 55 років: перший заступник Міністра Олександр Краснолуцький привітав колег зі святом

Олександр Краснолуцький під час робочої поїздки на Житомирщину поспілкувався з природоохоронцями та вручив їм подяки від Міністра Руслана Стрільця.

💬«Ми дякуємо працівникам Поліського природного заповідника за внесок у збереження і примноження того природного українського багатства, яке ми зараз маємо на Поліссі. Попри те, що заповідник розташований за декілька кілометрів від кордону з Білоруссю, фахівці продовжують працювати задля захисту його екосистем», — зазначив Олександр Краснолуцький.

🦅Олександр Краснолуцький разом з колективом Поліського природного заповідника відкрив орнітологічну стежку. Тут можна поспостерігати за світом птахів, які характерні для цієї місцевості.
​​Спілкування з природою допомагає нашим захисникам відновити ментальне здоровʼя: працівники Нацпарку “Північне поділля” започаткували курс реабілітації для військовослужбовців

🌅Насолодитися краєвидами, прогулятися та послухати історію місцевості, а поспілкуватися одне з одним у спокійній обстановці біля багаття. Ось такий відпочинок організували для військовослужбовців 146 окремого ремонтно-відновлювального полку працівники Національний природний парк "Північне Поділля"

💬За словами заступника командира полку з морально-психологічного забезпечення Андрія Грузінцева, такі заходи – це певною мірою курс морально-психологічної реабілітації для військовослужбовців після повернення із зони бойових дій. Тому в планах працівників НПП систематично що два тижні організувати такий відпочинок для наших захисників.

☝️Усе це в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я #Тияк, яка впроваджується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Більше про те, як зберегти або поліпшити свій моральний стан ви можете дізнатися на сторінках програми “Тияк”.
🩸У Міндовкілля вже вдруге з початку року масово здали кров для захисників та захисниць

Після того, як у травні фахівці Міндовкілля здали майже 15 літрів крові для потреб військовослужбовців, Київський міський центр крові знову завітав до нас. Цього разу охочих більше – 34 фахівця з Міндовкілля та Національного центру обліку викидів парникових газів.

Лікарі кажуть, що не знають, з якою групою крові завтра оперуватимуть людину. Тому, неважливо друга (найпоширеніша в Україні), чи четверта (найрідкісніша) група крові, потреба є у будь-якій. У середньому одна донація за статистикою рятує три життя.
Відновлення стабільного водопостачання Миколаєва обговорили під час наради з віцепрем’єр-міністром з відновлення Олександром Кубраковим, міністром екології Русланом Стрільцем, головою Миколаївської ОВА Віталієм Кімом, представниками Держагентства відновлення.

Внаслідок російських обстрілів навесні 2022 року був пошкоджений водогін, який доставляв питну воду в Миколаїв. Подальші обстріли та руйнування Каховської ГЕС ускладнили ситуацію. Для вирішення цієї проблеми Уряд загалом уже виділив понад 1 млрд грн.

Під час наради заслухали запропоновані варіанти щодо налагодження стабільного водопостачання в місто, зокрема стосовно розчищення русла річки Інгулець. Це пріоритетне завдання. Готуємо виділення на це додаткових коштів.

Ознайомилися також із пропозиціями щодо будівництва технічного водогону, реконструкції водосховища. Дав завдання вивчити таку можливість. За підсумками наради Державному агентству відновлення, Миколаївській ОВА та іншим дотичним органам дані відповідні доручення.
​​🤝Україна зміцнює свою роль в ЮНЕСКО: нові лідери від Міндовкілля для охорони природної спадщини

На шостому засіданні Бюро Національної комісії України у справах ЮНЕСКО першого заступника Міністра Олександра Краснолуцького обрано керівником сектору природної спадщини. Його заступником став директор Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Міндовкілля Едуард Арустамян.

💬Справді важливе рішення для довкіллєвої сфери України. У межах роботи в Комісії плануємо активно ділитися інформацією про наші довкіллєві потреби та стан довкілля в Україні. Впевнений, що Національна комісія України у справах ЮНЕСКО стане ще одним потужним майданчиком, щоб цивілізований світ оперативно дізнавався про факти злочинів, які здійснює росія щодо довкілля в Україні”, – зазначив перший заступник Міністра Олександр Краснолуцький.

👥Загалом до складу Сектору природної спадщини Національної комісії України у справах ЮНЕСКО увійшло 9 представників з таких установ: Карпатського біосферного заповідника, Національного природного парку «Синевир», Ужанського національного природного парку, Національного природного парку «Бойківщина», Національного природного парку «Подільські Товтри», Біосферного заповідника «Асканія-Нова», Інституту агроекології і природокористування НААН України, Національного комітету України з програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера».

🇫🇷Окрім того, 22-23 листопада в Парижі в штаб-квартирі ЮНЕСКО відбудеться 24 сесія Генеральної асамблеї країн-учасниць Конвенції 1972 року про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини. Там обиратимуть нових представників до Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. На ці посади Міндовкілля запропонувало двох кандидатів від України, а саме: представника Карпатського біосферного заповідника Василя Покиньчереду та Ужанського національного природного парку Олександра Яроша.
🌳У Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів ми нагадуємо, що екоцид має бути зупинений та покараний

Пожежі у заповіднику «Асканія-Нова» та на Кінбурнській косі, понівечені унікальні ландшафти Джарилгача, окуповані Олешківські піски та зруйновані гніздування птахів у дельтах Дніпра. Все це факти російського екоциду. Україна об’єднується із цивілізованим світом заради справедливості та довкілля.
На подкаст «Простими словами» завітав Артем Денисов – співзасновник ветеранського простору Veteran Hub. З 2014 року він надає психологічні та юридичні консультації військовим та їхнім рідним.

Артем розповів про ідентичність військового, статус ветерана й складнощі, які нам, свідомому суспільству, треба вирішити до перемоги.

🎧 Слухайте новий епізод на Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Soundcloud та YouTube.

Спецсезон подкасту від The Village Україна присвячений темі здоровʼя під час війни та виходить у межах програми «Ти як?».

Проєкт реалізовано в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я – ініціативи Першої леді України за підтримки компанії Visa у співпраці з Координаційним центром із психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України й громадською організацією «Безбар’єрність.
🌲Херсонщина долучилася до президентської ініціативи #ЗеленаКраїна

У рамках акції покладено початок відновлення Музиківського лісництва.

Не так давно ця територія була всіяна російськими мінами, снарядами та іншим небезпечним сміттям. Завдяки наполегливій праці саперів вдалося провести розмінування.

Тож сьогодні у лісництві висадили перший гектар молодих дубів та сосен. Всього – близько 6000 саджанців.

Взяли участь у висадці дерев заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Сергій Власенко, начальник південного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Олег Ткач та перший заступник начальник Херсонської ОВА Дмитро Бутрій.
🇪🇺 Уряд погодив підписання угоди з ЄС про фінансування відновлення та реформ на 335 млн євро.

Допомога в межах угоди надаватиметься за п’ятьма пріоритетними сферами, а саме:
● стійка, стала та інтегрована економіка (зокрема, покращення інфраструктури сполучення у транспорті й енергетиці);
● підзвітні установи, верховенство права та безпека (зокрема, збільшення загальної ефективності системи держуправління);
● захист навколишнього середовища i стійкість до зміни клімату (зокрема, сприяння інвестиціям у стале економічне зростання шляхом підтримки зеленого переходу);
● стійка цифрова трансформація (зокрема, підтримка цифрової трансформації та інновацій);
● стійке, гендерно рівне, справедливе та інклюзивне суспільство (зокрема, підтримка постраждалих від військової arpeciї рф та вразливих регіонів).

✈️Підписатися на Уряд online
​​⚡️ Документи на здійснення операцій з оброблення відходів підприємства можуть отримати за декларативним принципом

Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови № 314 “Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану”.

💬 “Цим рішенням Уряд дав час бізнесу адаптуватися до нових умов роботи в рамках реформи управління відходами. Наразі підприємства мають можливість оформити документи у декларативному порядку. Далі буде здійснено поступовий перехід від декларацій до дозволів”, - прокоментував Міністр Руслан Стрілець.

За його словами, побудова нової дозвільної системи є важливою частиною реформи управління відходами в Україні. Це дозволить забезпечити європейський рівень державного контролю, стимулюватиме зменшення обсягів захоронення відходів та зростання показників їх переробки.

Згідно із схваленими змінами:
▪️ до 9 січня 2024 року суб’єкти господарювання можуть подавати декларації на порталі “Дія”;
▪️ із 9 січня упродовж 5 місяців необхідно зібрати всі документи та отримати дозвіл.
​​Війна поставила нові виклики перед системою державного екологічного контролю в Україні та актуалізувала питання реформування цієї сфери

Про це зазначила заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко під час дискусії «Перспективи реформи державного екоконтролю у часи повномасштабної війни» в Медіацентрі Україна. Наразі в Держекоінспекції працює 1350 інспекторів, а беручи до уваги площу України, на одного спеціаліста припадає близько 447 км² робочої території. До того ж на ДЕІ сьогодні покладена додаткова функція з фіксації шкоди та нарахування збитків довкіллю внаслідок російської агресії.

💬Окрім злочинів проти довкілля, які здійснила росія за час повномасштабної війни в Україні, нікуди не поділися порушення екологічного законодавства, не повʼязані з війною. За 2022 – 2023 роки відкрито понад 12 000 кримінальних проваджень», – наголосила заступниця Міністра Олена Крамаренко.

За її словами, окрім того, в перспективі Україні знадобиться ще 20-30 років, щоб дофіксувати та дорахувати збитки довкіллю, заподіяні росією, а це додатковий функціонал, що покладений на Держекоінспекцію.

Також реформа державного екологічного контролю має вирішити ще одну проблему – дублювання функцій державного контролю іншими держорганами.

💬Ми проаналізували і зʼясували, наразі в Україні є 6 органів центральної виконавчої влади, які досі дублюють функції екологічного контролю. Тому нам важливо, щоб це був єдиний орган, який обʼєднає ці функції і прибере це дублювання”, – пояснила Олена Крамаренко.
російська збройна агресія віддалила світ від кліматичної нейтральності на понад 150 мільйонів тонн викидів CO2

Про це Міністр Руслан Стрілець повідомив на своїй сторінці у «Фейсбуці».

💬За словами Руслана Стрільця, у грошовому еквіваленті, це значна сума - 11,7 мільярда євро (з урахуванням ринкової вартості однієї тонни в рамках СТВ ЄС). Тому найважливіше сьогодні обʼєднатися з усім світом, аби кліматичний агресор заплатив.

➡️Механізми притягнення рф до відповідальності та підготовку України до кліматичної конференції СOP28 Міністр Руслан Стрілець обговорив з 18 представниками іноземних дипустанов.

➡️Серед учасників - посли й представники дипмісій Італії, Німеччини, Швеції, Фінляндії, Болгарії, Бразилії, Австрії, Франції, Канади, Молдови, Японії, Великої Британії, ЄС, Румунії, Іспанії, а також координатор системи ООН в Україні Деніз Браун, посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова, представники UNICEF та UNDP.

📎Нагадаємо, що торік Україна вперше мала свій національний павільйон у рамках СОР27. Цього року ми також активно готуємося гідно представити країну. У цьому нам допомагають наші міжнародні партнери з Німеччини, Європейського Союзу та ПРООН.

Очікуємо, що на СОР28 світ приєднається до ініціативи України, проголошеної Президентом Володимиром Зеленським торік на СОР27 та разом ми створимо Глобальну платформу оцінки збитків довкіллю та клімату внаслідок війни.