Логотип телеграм спільноти - Сергій Притула
Посилання на канал: https://t.me/serhiyprytula Мій фейсбук - https://www.facebook.com/serhiyprytula/ Інстаграм - https://www.instagram.com/siriy_ua/ Youtube - https://www.youtube.com/prytula БАЗА МОНО - https://base.monobank.ua/89gMbvnkrTu7sR
Логотип телеграм спільноти - Bitcoin, інвестування, гроші - Лінивий CRYPTO інвестор
Підписуйся на канал Frontend Shinobi, щоб отримувати найсвіжіші техніки, поради та інструменти для веб-розробників. Хочеш бути в тренді? Хочеш створювати стильні сайти та веб-додатки? Тоді тобі точно сюди!
Логотип телеграм спільноти - STERNENKO
Допомога ЗСУ https://www.sternenkofund.org/donate 🫶🏻Фонд @sternenkofund ❗️Нікому не пишу, не прошу гроші, поповнити рахунок чи щось купити. Усі збори на армію публічні. Російська мова у коментах заборонена.
Логотип телеграм спільноти - ББС Небесна Кара 54 ОМБр
Офіційний канал Батальйону Безпілотних Систем Небесна Кара, 54 ОМБр Наше гасло: "Зло - має бути покарано! Ворог - має бути знищений!" Приєднуйтесь до нас, підримуйте нас! Більше донатів - більше контенту! Дякуємо! Зворотній зв'язок: bbcnk54@gmail.com

Статистика telegram каналу - @mindgrowthhub

Логотип телеграм спільноти - Станція Прогрес | Саморозвиток | Психологія 2024-07-14

Станція Прогрес | Саморозвиток | Психологія

Кількість підписників:
230
Фото:
175 
Відео:
 
Посилання:
11 
Категорія:
Психологія
Опис:
Прогресивна спільнота https://t.me/Sa_Ps_Chat Для друзів https://t.me/MindGrowthHub Зв'язок @Pohrebnyak_Bo

Кількість підписників

День: 0
Тиждень: -1
Місяць: -1
Всього:
230

Середній перегляд на повідомлення

День: +78
Тиждень: +89
ERR: 38.54%
ERR (24): 33.91%
Середній за 30 днів:
89

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2024-07-14

Стіна канала Станція Прогрес | Саморозвиток | Психологія - @mindgrowthhub

"Якщо Ви хочете виростити хороших дітей, витрачайте на них вдвічі менше грошей і вдвічі більше часу."

279
24-09-29 12:15
Теорія внутрішньої мотивації Дженні Декі: Розуміння сутності внутрішньої драйву
Теорія внутрішньої мотивації, розроблена Дженні Декі, є ключовим концептом в сучасній психології, який допомагає розуміти, що саме підтримує і стимулює нас всередині. Ця теорія базується на ідеї, що люди мають внутрішні мотивації, які ведуть їх до досягнення цілей без зовнішнього тиску чи винагороди.
Основні принципи теорії внутрішньої мотивації:
🚀 Самореалізація через внутрішню мотивацію: Дека вважає, що найбільш задоволення і самореалізації ми досягаємо, коли наші дії викликані внутрішнім бажанням досягти чогось, а не зовнішнім натиском чи винагородою.
🚀 Інтрига та інтерес: Внутрішня мотивація зазвичай виникає, коли завдання є цікавими та стимулюючими самі по собі, без потреби в зовнішній мотивації.
🚀 Самореґуляція і самоконтроль: Люди з внутрішньою мотивацією здатні до самореґуляції, оскільки вони мотивують себе власними цілями і цінностями, нечекаючи на зовнішні нагоди або покарання.
Приклади застосування теорії:
Освітній процес: Вчителі, які сприяють внутрішній мотивації учнів, стимулюють їх до самостійного навчання і самовдосконалення.
Робочі процеси: Компанії, які сприяють розвитку внутрішньої мотивації серед працівників, зазвичай спостерігають покращення продуктивності та креативного мислення.
Теорія внутрішньої мотивації Дженні Декі відкриває нові горизонти для розуміння людського мотиваційного процесу і важлива для розвитку психології самореалізації та особистісного зростання.
26
24-09-12 12:18
🎓 ЯК ОТРИМАТИ ЗАДОВОЛЕННЯ ВІД НАВЧАННЯ: 5 ОСНОВНИХ ПРАВИЛ
🌻 «Ідеальний світ»
Якщо обстановка не сприяє концентрації уваги або чимось «напружує», витрачений час на навчання буде саме витраченим. Незатишна кімната, нестача світла, свіжого повітря або вільного простору – особисто на мене ці фактори мають величезний вплив. Перед початком будь-яких занять, я візьмися за організацію свого «ідеального світу», створюючи ту обстановку, в якій комфортно займатися улюбленими справами, включаючи зручний одяг, певне місце та предмети в кімнаті, подушку, особливий кухоль з водою чи чаєм та парою свіжих фруктів.
🌻 Свій темп
Не дарма хтось віддає перевагу спринтерському бігу, а хтось із задоволенням бере участь у марафонах. Ці підходи працюють у спорті, а й у процесі навчання. На початку дуже важливо визначити формат, в якому вам найкраще працювати, і виробити власний темп.
🌻 Старт і фініш – найважливіші
У більшості випадків, найкраще ми пам'ятаємо факти, які мали місце на самому початку і наприкінці якоїсь події, лише потім відтворюючи в пам'яті інформацію з середини. Погодьтеся, що легше згадати, як усе почалося чи чим закінчилося, ніж сам процес того, що відбувається. Цей принцип роботи нашого мозку слід використовувати і під час навчання - починати заняття з найважливішого, а потім закінчувати так само найважливішим.
🌻 Наполеонівські плани
З таких планів добре починати якусь витівку, але в ході реалізації дуже важливо розбити загальний план на проміжні кроки зі своїми проміжними цілями.
🌻 Ні - спискам, так - картам
Mind maps (або асоціативні карти) – те, що потрібно для самоосвіти. Вони мають велику перевагу перед списками, які ми звикли складати, — можливість візуально виділити інформацію.
50
24-09-11 07:17
Культура зґвалтування — соціальне явище, при якому сексуальне насилля вважається нормою та виправдовується. Хоча термін «культура зґвалтування» часто асоціюється із сексуальним насильством, він також поширюється на ширшу модель сексизму та мізогінії.
Культура зґвалтування є складною та багатогранною суспільною проблемою і її причини глибоко вкорінені в різноманітних культурних, соціальних та історичних факторах.
Декілька ключових факторів, що сприяють культурі зґвалтувань:
🚩 Гендерна нерівність
🚩 Вплив ЗМІ
🚩 Відсутність статевого та сексуального виховання
🚩 Правовий вплив на стосунки
🚩 Зловживання алкоголем і психоактивними речовинами
🚩 Історичні та культурні чинники

Концепція підтримки та виправдовування насилля є повсюдною, що спонукає до формування середовища, де насильство не лише терпиме, але й очікуване. Тож, культура зґвалтування має декілька ключових рис та елементів:
💔 Звинувачення жертв. Суспільство часто ставить під сумнів і звинувачує жертв у їх переживаннях сексуального насильства замість того, щоб притягувати винних до відповідальності. Такі питання, як «Що на тобі було одягнено?» або «Ти пила?» перекладають відповідальність зі злочинця на жертву.
💔 Нормалізація сексуального насильства. Сексуальне насильство може бути представлене як жартівливе, несерйозне або несуттєве в засобах масової інформації, розвагах або розмовах. Це знижує чутливість людей до серйозності насилля та робить його прийнятним.
💔 Об’єктивізація. Зведення людей до просто сексуальних об’єктів сприяє розвитку культури, де згода та кордони нехтуються. Об'єктивізація частіше спрямована саме на жінок, але може впливати на осіб будь-якої статі.
💔 Відсутність освіти щодо згоди. Через відсутність якісної всебічної освіти щодо згоди та здорових стосунків, люди нехають чіткого розуміння того, що означає згода та як повідомити про межі.
💔 Бездіяльність сторонніх спостерігачів: Не втручання — це і є підтримка тих, хто продовжує шкідливу поведінку, та сприяння культурі безкарності.
💔 Культурні норми та соціалізація. Соціальні норми, які виправдовують або применшують сексуальну агресію, домагання та об’єктивізацію, відіграють значну роль у підтримці культури зґвалтувань.
Протистояння культурі зґвалтувань — це колективна робота, яка потребує відповідальності та має важливе значення для створення більш безпечного та справедливого суспільства.
Приймати участь у відкритих бесідах
Підтримувати тих, хто пережив сексуальне насильство
Сприяти сексуальній освіті
Підтримувати відповідні організації
Кинути виклик гендерним стереотипам
Спонукати та захищати правові реформи в питаннях насилля
Бути нейтральним щодо ґендеру чи раси

📌 Вирішення такої проблеми, як «культура зґвалтування» вимагає кидати виклик системі та змінювати глибоко вкорінені переконання, погляди та практики через освіту, інформаційні кампанії, правові реформи та зобов’язання сприяти культурі згоди, повазі та гендерній рівності. Це складне питання, яке потребує різностороннього підходу.
53
24-09-10 12:19
Якщо вам доводиться повідомляти комусь про якісь свої якості, це означає, що у вас їх немає!
Багата людина не відчуває необхідності показувати оточенню, що вона багата.
Розумна людина не відчуває потреби розповідати людям, що вона розумна.
Упевненій у собі людині не обов’язково демонструвати впевненість у собі. Вона просто їй властива.
📌 Не розповідайте, який ви. Будьте таким.
Зображення до поточного посту у каналі "Станція Прогрес | Саморозвиток | Психологія" - @mindgrowthhub
84
24-09-04 07:14
Евристика доступності — інтуїтивний процес, в якому людина оцінює подію як частішу та ймовірнішу. За такої оцінки людина покладається на обмежену кількість прикладів або випадків. Евристика доступності може призвести до упередженого або ірраціонального прийняття рішень, оскільки вона не обов’язково відображає справжню ймовірність або обґрунтованість події чи переконання.

📍 Актуальність і яскравість. Недавні або емоційно насичені події частіше спадають на думку, тому вони здаються більш ймовірними або актуальними, ніж вони можуть бути.
📍 Вплив ЗМІ. Події, які широко висвітлюються в засобах масової інформації, можуть змусити людей повірити, що вони більш поширені або важливіші, ніж є насправді.
📍 Особистий досвід. Люди також можуть покладатися на свій особистий досвід під час застосування евристики доступності.
📍 Ігнорування базових ставок. Евристика доступності змушує людей ігнорувати статистичні базові ставки або ймовірності.
📍 Упередження підтвердженням. Люди активно шукають та запам’ятовують інформацію, яка підтверджує їх існуючі переконання, посилюючи евристику доступності.
Евристика доступності може бути як корисною, так і шкідливою, залежно від контексту та способу її використання.
💔 Упереджене прийняття рішень. Коли люди надто покладаються на евристику доступності, вони приймають упереджені та ірраціональні рішення, що призводить до переоцінки ймовірності тієї чи іншої події.
💔 Неправильна оцінка ризику. Евристика доступності призводить до неправильного оцінювання ризику або повного уникання.
💔 Підтвердження упередженості. Евристика, дійсно, доступна та підкріплює вже існуючі переконання та упередження. Люди можуть пригадувати випадки, які підтверджують їх існуючі переконання, і ігнорувати ті, які їх оскаржують, що призводить до упередженого підтвердження, яке може перешкоджати відкритому мисленню.
💔 Емоційне прийняття рішень. Евристика доступності часто використовує емоції, і люди можуть приймати рішення, керуючись страхом, тривогою або хвилюванням, а не раціональним аналізом.
Однак, евристика доступності також може мати деякі позитивні аспекти:
❤️ Ефективність. В деяких ситуаціях евристика доступності може бути швидким і ефективним способом прийняття рішень. Коли вам потрібно швидко зробити вибір, покладаючись на готову інформацію, можна заощадити час.
❤️ Навчання на досвіді. Особистий досвід, який легко запам’ятовується завдяки евристичній доступності, іноді може стати цінним уроком. Наприклад, якщо хтось яскраво пам’ятає минулу помилку, у нього менше шансів повторити її.
Щоб пом’якшити потенційні негативні наслідки евристики доступності та прийняти більш раціональні й обґрунтовані рішення, варто розглянути наступні стратегії.
🧩 Обізнаність про проблему
🧩 Пошук різноманітної інформації
🧩 Перевірка фактів
🧩 Відкладання рішення
🧩 Використання критичного мислення
🧩 Розглядання кількох сценаріїв
🧩 Баланс емоцій та логіки
🧩 Урізноманітнення джерел інформації
83
24-09-03 12:14
Ви говорите українською?
⚡️ Якщо тобі потрібно запам'ятати щось важливе, запам'ятай це іноземною мовою.
Як це працює?
Найпотужніший механізм нашої пам'яті – асоціації. Асоціація з іншою мовою та інформацією, яку тобі потрібно запам'ятати, дозволить швидше перевести її з короткострокової пам'яті у довгострокову та зберегти на найближчі 20 років.
🔥 Пройшли багато років, як я закінчив школу, університет, працював продавцем одягу і став магістром психології, але я, як і раніше, пам'ятаю, що Ланден з зе кепітал оф Грейт Брітан.
86
24-09-02 12:14
5-хвилинні завдання, які зроблять ваш день продуктивнішим
Ви здивуєтесь, як всього 15-хвилинні блоки зосередженості можуть покращити ваше життя і зробити день більш продуктивним.
Все, що вам потрібно — це зосередитися на певній діяльності протягом 15 хвилин. Лише 15 хвилин!
Ось кілька ідей для корисного використання цього часу:
🧩 Читання. Присвятіть 15 хвилин книзі або статті. Це стане однією з ваших улюблених щоденних звичок.
🧩 Прогулянка. Ходьба корисна для вашого здоров’я, особливо якщо більшу частину дня ви сидите перед екраном.
🧩 Писати. Спробуйте вести щоденник. Якщо прогулянки корисні для тіла, то письмові вправи — для вашої душі та розуму.
🧩 Прибирання. Якщо ваше робоче місце втрачає порядок, приділіть 15 хвилин наприкінці дня для наведення ладу.
🧩 Дихальна практика. Одне з найкорисніших 15-хвилинних завдань для вашого тіла та розуму.
🧩 Приготування соку або смузі. Скаржитесь на нестачу часу для здорового харчування? Приготування соку забере менше 15 хвилин.
🧩 Робота з to-do list. Виділіть 15 хвилин на виконання пунктів зі списку справ — це один із найпродуктивніших способів використання цього часу.
Кожна з цих коротких сесій допоможе вам наблизитися до більш продуктивного та збалансованого життя.
96
24-09-01 07:14
Румінація — акт безперервного обмірковування одних і тих самих думок, які часто обертаються навколо тривожних або негативних тем, без прогресу чи пошуку рішення. Роздуми, як правило, зосереджені на минулих подіях, проблемах або передбачуваних невдачах, і буває важко вирватися з цього циклу надмірних думок.
Румінація — це:
📍 Повторювані думки. Часте повертання до одних і тих самих питань або проблем.
📍 Орієнтація на минуле. Ці думки часто включають сценарії «що, якби» або переосмислення минулих подій.
📍 Негативний зміст. Люди часто самокритично та песимістично розмірковують про свої невдачі чи недоліки.
📍 Неефективність. На відміну від вирішення проблем, румінація веде до страждання або тривоги та прокрастинації.
📍 Підвищений емоційний дистрес. Румінація пов’язана з посиленням почуття смутку, тривоги та стресу, що сприяє розвитку або загостренню розладів настрою, таких як депресія.
📍 Втручання в повсякденне життя. Негативне мислення впливає на повсякденне функціонування, стосунки та загальне самопочуття.
Румінація може бути спровокована різними факторами, і часто включає повторювані, непродуктивні роздуми на тривожні або негативні теми.
🚩 Стресові життєві події
🚩 Невирішені проблеми
🚩 Уявні невдачі
🚩 Низька самооцінка та самокритика
🚩 Депресія
🚩 Тривога
🚩 Перфекціонізм
🚩 Незавершеність
🚩 Відсутність навичок подолання стресу

Боротися з нав’язливими думками доволі складно, але є кілька стратегій і технік, які допомагають ефективно з ними впоратися.
Кроки, які варто врахувати при боротьбі з нав’язливими думками:
🧩 Уважність і медитація. Техніки усвідомленості та медитація допомагають краще усвідомити свої думки без засудження. Ці практики можуть допомогти відсторонитися від нав’язливих думок і зменшити їх емоційний вплив.
🧩 Встановлення часових обмежень. Можна щодня виділяти собі певний час, щоб розібратися зі своїми нав’язливими думками, але важливо обмежити цей час. Мета полягає в тому, щоб думки не поглинули весь день.
🧩 Позитивне відволікання. Участь у приємних або значущих заходах відверне увагу від роздумів.
🧩 Самоспівчуття. Важливо бути добрими до себе та уникати самокритики. Роздуми є звичайним досвідом людей і завжди можна звернутися за допомогою, якщо вона потрібна.
🧩 Техніки відволікання уваги. Заняття діяльністю, яка привертає увагу та концентрацію. Хобі, фізичні вправи та творчі заняття можуть допомогти відвернути думки від нав’язливих моделей.
🧩 Ведення щоденника. Це може допомогти отримати уявлення про тригери та шаблони негативних думок, що спростить кинути їм виклик.
🧩 Виклик когнітивним спотворенням. Важливо навчитись розпізнавати когнітивні викривлення (ірраціональні моделі мислення), які підживлюють нав’язливі думки, і боротися з ними. Це може бути як частиною КПТ, так і технікою самодопомоги.
🧩 Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ). КПТ добре зарекомендувала себе в лікуванні нав’язливих думок, особливо в контексті обсесивно-компульсивного розладу (ОКР). КПТ допомагає виявляти та кидати виклик ірраціональним моделям мислення та розвивати більш здорові способи мислення.
📌 Якщо румінація стає непереборним явищем і суттєво заважає повсякденному життю та самопочуттю, важливо звернутися за підтримкою до спеціаліста, який надасть рекомендації, призначить терапію та, якщо необхідно, порекомендує відповідні варіанти лікування.
Керування нав’язливими думками — поступовий процес, і може знадобитися час, щоб побачити значні покращення. Послідовність у використанні цих методів і робота з фахівцем є ключем до досягнення прогресу та пошуку полегшення від тривожних думок.
66
24-08-31 12:14
Вітер забирає думки
⚡️ Якщо хвилювання захоплює думки і не можеш заспокоїтись, спробуй використати те, що знаходиться навколо тебе.
Як це працює?
Знайди 3 предмети та назви їх, потім 3 звуки, які чуєш зараз, і нарешті, згадай 3 останні рухи, які ти зробив за ці 5 хвилин.
🔥 Коли я стажувався психологом, я використав цей метод, щоб допомогти людям заспокоїти навіть найважчі думки. Психохак нагадує людям, що ми живемо не минулим та майбутнім, а тут і зараз – сьогоденням.
71
24-08-30 12:14