Повідомлення telegram каналу - @military_law_ua

Логотип телеграм спільноти - MILITARY LAW | Військовий юрист 2024-07-14

MILITARY LAW | Військовий юрист

Кількість підписників:
5125
Фото:
82 
Відео:
31 
Посилання:
132 
Категорія:
Економіка
Опис:
Дайджест новин військового законодавства, юридична допомога військовослужбовцям та військовозобовʼязаним. Працюємо у військовому праві з 2014 року. Отримати консультацію 067 909 18 02 або @militarylawua 💙💛 Співпраця https://t.me/militarylawua

Канал MILITARY LAW | Військовий юрист - @military_law_ua - №184

Я був знятий з військового обліку на підставі Наказу Міністерства оборони України № 342 від 09.06.2006? Чи підлягаю я призову на військову службу під час мобілізації і чи можу оформити відстрочку?
Так, підлягаєте призову, оскільки зняття з військового обліку НЕ дорівнює виключенню з військового обліку. Так, можете оформити відстрочку за наявності підстави, передбаченої ст. 23 ЗУ “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, але тільки ПІСЛЯ взяття вас на військовий облік у ТЦК та СП за місцем реєстрації або проживання.
Для взяття на військовий облік особа особисто прибуває до ТЦК та СП за місцем реєстрації або проживання з паспортом громадянина України та військово-обліковим документом (посвідченням про приписку до призовної дільниці, тимчасовим посвідченням, військовим квитком або військово-обліковим документом за НОВОЮ формою (це може бути електронний військово-обліковий документ в додатку Резерв + або витяг, який особа отримала після оновлення облікових даних в ЦНАПі. В додатку Резерв + також можна сформувати pdf файл електронного військово-облікового документа, роздрукувати його і пред’явити під час взяття на військовий облік).
Детальніше про ВИКЛЮЧЕННЯ з військового обліку (НЕ плутайте зі ЗНЯТТЯМ з військового обліку):

Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:
1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;
2) припинили громадянство України;
3) визнані непридатними до військової служби (таке рішення може прийняти тільки ВЛК за результатами медичного огляду. Висновок має бути сформульований наступним чином: “непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку” на підставі (вказуються відповідний пункт та стаття Розкладу хвороб (додаток № 2 ) до Наказу МОУ від 14.08.2008 № 402 “Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України”
4) досягли граничного віку перебування в запасі (Запас військовозобов'язаних поділяється на два розряди, що встановлюються залежно від віку військовозобов'язаних. Військовозобов’язані, які перебувають у запасі та мають військові звання рядового, сержантського і старшинського складу, поділяються на розряди за віком:
1) перший розряд - до 35 років;
2) другий розряд - до 60 років.
Особи офіцерського складу, які перебувають у запасі, поділяються на розряди за віком:
1) перший розряд: молодший офіцерський склад - до 45 років; старший офіцерський склад: майор (капітан 3 рангу), підполковник (капітан 2 рангу) - до 50 років;
полковник (капітан 1 рангу) - до 55 років;
вищий офіцерський склад - до 60 років;
2) другий розряд: молодший та старший офіцерський склад - до 60 років; вищий офіцерський склад - до 65 років).
У громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 цієї частини, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку.
Матеріал підготувала юристка нашої команди Наталя Василюк.
Запис на нашу консультацію
3400
24-07-31 12:38