Повідомлення telegram каналу - @military_law_ua

Логотип телеграм спільноти - MILITARY LAW | Військовий юрист 2024-07-14

MILITARY LAW | Військовий юрист

Кількість підписників:
5125
Фото:
82 
Відео:
31 
Посилання:
132 
Категорія:
Економіка
Опис:
Дайджест новин військового законодавства, юридична допомога військовослужбовцям та військовозобовʼязаним. Працюємо у військовому праві з 2014 року. Отримати консультацію 067 909 18 02 або @militarylawua 💙💛 Співпраця https://t.me/militarylawua

Канал MILITARY LAW | Військовий юрист - @military_law_ua - №181

Переоформлювати відстрочку кожних 90 днів - чи дійсно це потрібно робити?
Давайте пройдемо покроково та визначимо чи потрібно у Вашому випадку це робити, чи ні ⬇️
1. Перевіряємо термін дії Вашої відстрочки (наприклад, як я показала у сторіз, через додаток Резерв+, або дивимося у довідку).
📍Залежно від підстави для відстрочки, строк її дії може бути різним. Наприклад, для осіб з інвалідністю відстрочка може надаватися на весь період дії довідки до акту огляду МСЕК, а для військовозобов’язаних, які навчаються, на період їх навчання. Проте, у багатьох строк дії відстрочки до 11.08.2024 року.
2. Чому до 11.08.2024 року?
Воєнний стан та мобілізація згідно Указу Президента будуть продовжені з 12.08.2024 року, відповідно 11.08.2024 попередній Указ закінчить строк дії.
560 Постанова КМУ говорить наступне ⬇️
Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації перевірка підстав у військовозобов’язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, здійснюється за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
3. Для продовження строку дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаний з виданням Указу Президента України про продовження строку проведення мобілізації подає (надсилає) на розгляд комісії заяву у паперовій або електронній формі, зокрема, у разі технічної реалізації засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста.
📍Тобто, фактично переоформлювати відстрочку потрібно кожних 3 місяці. Постанова визначає, що це можна зробити фізично через ТЦК або електронно через додаток Резерв+, проте останній варіант поки що не функціонує.
Зважаючи на черги в ТЦК, рекомендуємо піклуватися про це завчасно. І нагадую, що просто мати право на відстрочку та оформлена відстрочка - це дві різних речі. Відстрочку необхідно обов’язково оформити, навіть військовослужбовцям після звільнення зі служби.
Запис на нашу консультацію.
3900
24-07-25 10:23