Джерело
"Газета МИГ" Запоріжжя | Поширена помилка — думати, що квіти на вулицях міст "нічиї". Ламаєте б...
131 Охват/переглядів
2026-05-02 12:35
Повідомлення №40213
🟥Поширена помилка — думати, що квіти на вулицях міст "нічиї". Ламаєте бузок? Готуйтеся сплатити штраф до 1360 грн.❓Чому це шкодить рослині: Через рвані рани в дерево потрапляють інфекції та грибки, що може призвести до його загибелі. Насильницьке видалення гілок забирає у куща сили, які він міг би витратити на формування нових бруньок. Це сповільнює ріст і послаблює імунітет рослини. Разом із квітами часто обламують і молоді пагони, на яких мали б закластися квіткові бруньки на наступну весну а з часом кущи втрачають здатність цвісти.👀Бузок у містах та селах є частиною зелених насаджень, що належать громаді. Його пошкодження (навіть "для букета") розцінюється як псування об'єктів благоустрою [ст. 152 КУпАП].🔖Штрафи: Для громадян сума складає від 340 до 1360 грн. Для посадових осіб або підприємців суми ще вищі — до 1700 грн.💬Краще насолоджуватися ароматом і виглядом квітів безпосередньо в парках. Зірвані ж букети швидко втрачають свіжість, в'янучи за лічені години.🌱Приєднуйтесь Telegram МИГ