Джерело
"Газета МИГ" Запоріжжя | Франція офіційно оголосила про масштабний перехід державних установ з ...
166 Охват/переглядів
2026-04-11 08:39
Повідомлення №39712
🟥Франція офіційно оголосила про масштабний перехід державних установ з Windows на Linux як частину нової стратегії цифрового суверенітету.● Міністерства та державні установи зобов'язані подавати детальні плани міграції до осені 2026 року.● Окрім Windows OS, уряд планує відмовитися від інструментів для співпраці (Teams, Zoom), антивірусів, баз даних та неєвропейських хмарних рішень.● Головна мета — Цифровий суверенітет та зменшення критичної залежності від американських і китайських технологій. Занепокоєння викликають можливі обмеження доступу до розробок через зміни в політиці США, а також питання кібербезпеки та контролю даних. Уряд Франції активно стимулює перехід на відкрите програмне забезпечення (Open Source), щоб уникнути залежності від американських хмарних сервісів та ліцензій.💬Французька жандармерія ще з 2004 році успішно перевела понад 70 000 комп’ютерів на власну ОС GendBuntu (на базі Linux), порахувавши, що оновлення ліцензій та заміна заліза обійдуться занадто дорого.🟥Telegram МИГ