Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Це AMES: коментарі, оцінки, погляди
Додано 14 лип 2024

Це AMES: коментарі, оцінки, погляди

@middle_east_review
Кількість підписників: 5 206
Фото: 3,350
Відео: 710
Посилання: 10,700
Опис:
Інформація, коментарі, оцінки, погляди від Українського центру близькосхідних досліджень у співпраці з Інститутом сходознавства ім. А. Кримського НАН України
Джерело

Це AMES: коментарі, оцінки, погляди | На фоні придуркуватих заяв Трампа щодо Ірану (мовляв, він і не збиравс...

Логотип телеграм спільноти - Це AMES: коментарі, оцінки, погляди Це AMES: коментарі, оцінки, погляди @middle_east_review
2 110 Охват/переглядів 2026-01-15 18:25 Повідомлення №16402
На фоні придуркуватих заяв Трампа щодо Ірану (мовляв, він і не збирався нападати на Іран, більше ніхто не стріляє і страти не проводяться) цікавим для читачів каналу буде повідомлення про арешт Мохаммада Саедінії та конфіскацію його бізнесу.🇮🇷Мохаммад Саедінія — один із найбагатших людей Ірану, власник мережі кафе Saedinia (відомих своїм шоколадом та кондитерськими виробами преміумкласу), яка має філії в Тегерані та інших великих містах. Це фігура масштабу «іранського Старбакса/Рошена». Саедінія створив бренд, який був естетично західним, але іранським за суттю. Режим закидає йому фінансування «заколотників» та використання своїх закладів як координаційних центрів. Його мережа кафе та кондитерських була улюбленим місцем ліберальної молоді та середнього класу Тегерана. У його кав'ярнях дівчата часто дозволяли собі спустити хіджаб на плечі, а молодь обмінювалася новинами в обхід державної цензури.Причиною арешту, крім усього іншого, стало приєднання бізнесмена до страйку підприємців базару Тегерана наприкінці грудня 2024 року.Очевидно, це дуже символічний крок. Арешт такої фігури — це спроба режиму знищити інфраструктуру ліберальної думки та продемонструвати, що економічний успіх та меценатство більше не є «бронею». Режим атакує гаманець тих, хто наважується на пасивний опір. Разом з тим, це сильний сигнал, що відбувається подальша руйнація пакту з бізнесом.Десятиліттями іранський бізнес зберігав нейтралітет в обмін на можливість працювати.Тепер із цим покінчено. Влада перейшла до прямої експропріації, що опосередковано свідчить про величезний дефіцит ресурсів для утримання силових структур. Цікаво, що з «кав’ярнями як осередками вільнодумства» активно боролися ще османські султани Селім I, а згодом — Мурад IV у XVI та XVII сторіччях. Вони боялися, що за філіжанкою кави люди обговорюють не Коран, а помилки уряду. В результаті спроба закрити кав'ярні призвела до того, що опозиція стала таємною, а гнів — більш концентрованим. Далі буде!