Джерело
🇺🇦Григор'єв з HUG`S | Щодо санкцій, які були запроваджені минулого тижня проти експорту росі...
1 600 Охват/переглядів
2025-01-13 11:10
Повідомлення №1621
🛢Щодо санкцій, які були запроваджені минулого тижня проти експорту російської нафтиКоротко: Мінфін США ввів санкції проти Сургутнефтегаза та Газпромнефти, проти найбільших страхових агентів, та танкерів тіньового флоту.Йдеться про обмеження постачання 800 тис. барелів на добу, які експортували ці дві компанії.Санкції доволі жорсткі, та дієві.Виникає питання: чому так пізно, і чому саме зараз, у заключний тиждень поточної адміністрації?Часто зустрічаю думку, що це тримали до останнього, мовляв щоб нашкодити Трампу. Не згоден.Скоріше, ці санкції тримали в рукаві з двох причин:1) Чекали моменту вразливості економіки РФ, коли посилення санкцій вдарить найболючіше.2) Чекали моменту, коли ціни на нафту зростуть достатньо для того, щоб країни ОПЕК та інші постачальники могли наростити обсяги видобутку на поставок, щоб оперативно замістити потенційну втрату у 800 тис. барелів. А ціни якраз підросли на тлі холодів. Тому не варто чекати якогось суттєвого росту нафтових цін на тлі нових санкцій.Ринок нафти - це завжди про баланс попиту та пропозиції.