⚡️⚡️25-27 березня відбулася Сімнадцята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» в режимі онлайн. 🏆🏵️Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького традиційно отримав високі нагороди: Гран-прі «Вища освіта України», яким університет відзначено за професійне представлення здобутків і суттєвий внесок у розвиток та підвищення якості освіти в Україні; золота медаль у номінації «Психологічна підтримка та збереження ментального здоров’я учасників освітнього процесу: нові підходи та технології». Крім того, Почесною грамотою «За плідну діяльність з модернізації освітнього процесу, стратегічне управління та значний особистий внесок у розвиток національної освіти» нагороджено ректора Університету професора Орест Чемерис . Почесними грамотами також відзначено декана факультету іноземних студентів Євгена Вариводу та заступницю декана Олену Смолькову. Також представники Університету отримали Сертифікати автора за перемогу в конкурсі з тематичної номінації «Психологічна підтримка та збереження ментального здоров’я учасників освітнього процесу: нові підходи та технології».
📣Університет під час весняних канікул продовжує проводити ознайомчі зустрічі!📅 Наступна зустріч відбудеться у п’ятницю, 27 березня, о 13:30 на Університетській площі (вул. Пекарська, 52).🚌 На вас чекає цікава мандрівка до Винників — там розташована профільна університетська кафедра реабілітації. Її співробітники, а також працівники Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих імені Ю. Липи познайомлять майбутніх вступників із фахом лікаря — фізичного терапевта.💪 Старшокласники побачать, як відбувається відновлення наших воїнів після поранень, зрозуміють роль фізичних терапевтів у цьому процесі, познайомляться з приладами й механізмами, які при цьому використовуються. Крім того, ви зможете перевірити власну вестибулярну систему та відпрацювати рухи на допоміжному обладнанні.Отож, якщо готові до першого знайомства з ЛНМУ та фахом фізичного терапевта — надсилайте заявку та реєструйтеся. ❗️ Просимо робити це оперативно — до Винників їхатимемо автобусом, тож кількість місць обмежена.
Ректор Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького професор Орест Чемерис взяв участь у зустрічі керівників закладів вищої освіти Львова, ініційованій міським головою Андрієм Садовим.Під час розмови мер представив пріоритетні напрями розвитку міста на 2026 рік та наголосив на підтримці науки, зокрема молодих науковців. Також йшлося про популяризацію науки, підготовку низки наукових заходів у 2026–2027 роках та перезапуск програми почесних амбасадорів міста у сфері науки.Окрему увагу приділили створенню безбар’єрного середовища з урахуванням потреб реінтеграції учасників бойових дій. Міська влада закликала університети долучатися до облаштування доступного простору та подавати відповідні проєкти, фінансування яких місто готове підтримати на 50%.У Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького заплановано реконструкцію 12 об’єктів для підвищення доступності для маломобільних громадян, на 5 з них уже тривають роботи. Фінансування здійснюється за кошти Львівської обласної військової адміністрації та Міністерства охорони здоров’я України. Адміністрація університету підтримує ініціативу міста та розраховує на співфінансування з міського бюджету.Фото: пресслужба Львівська міська рада.
💙💛 Шевченківські дні у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького традиційно проходять піднесено та креативно. Активно до їх відзначення долучається кафедра українознавства та філософії.💐 У День народження Кобзаря студенти-першокурсники разом із завідувачкою кафедри доценткою Галиною Стечак та завучкою Вірою Мельник вшанували пам’ять поета, поклавши квіти до його пам’ятника. Також майбутні медики й стоматологи організували флешмоб, декламуючи поезію Тараса Шевченка, зокрема уривки з поеми «Катерина».Також першокурсники-стоматологи разом із викладачкою Галиною Стечак відвідали виставковий проєкт «Він. Тарас Шевченко. Художник» у Zenyk Art Gallery, де змогли по-новому осмислити постать митця як поета, художника й мислителя.Своєю чергою студенти-педіатри за ініціативи доцентки Віри Мельник побували на виставці «Голос свободи: від Тараса до сьогодення» у Львівському історичному музеї, присвяченій 180-річчю написання «Заповіту» та діяльності Кирило-Мефодіївського товариства. Експозиція представила рідкісні видання творів Шевченка, документи товариства та унікальні музейні експонати.
🩸 З 16 лютого в ЛНМУ стартує Тиждень здачі крові!Адміністрація Університету та студентське самоврядування закликають усіх небайдужих долучитися до акції та зробити свій внесок у порятунок життів.Разом із Львівським обласним центром служби крові запрошуємо студентів, викладачів та працівників Університетської лікарні здати кров для ветеранів і ветеранок. Щодня наші герої потребують донорської крові – ваша допомога може стати вирішальною 💙📅 Коли: 16-20 лютого🕗 Час: 8:30-13:00📍 Де: Львівський обласний центр служби крові (вул. Пекарська, 65)Ви можете стати донором, якщо:✅ вам виповнилося 18 років✅ вага не менше 70 кг (чоловіки) / 60 кг (жінки)✅ не хворіли на гепатити, венеричні, онкологічні, аутоімунні, серцево-судинні або хронічні захворювання✅ не мали операцій або татуювань протягом року✅ не хворіли на застуду/COVID-19 протягом місяця✅ не вакцинувалися протягом місяцяПеред здачею не можна:❌ вживати ліки з аспірином/анальгетиками (72 год)❌ вживати алкоголь (48 год)❌ їсти жирну, гостру, копчену їжу, молочні продукти, яйця (24 год)❌ курити за 2 години до здачі☕ Вранці обов’язково поснідайте: каша на воді, солодкий чай, сухе печивоДля студентів: згідно з наказом ректора, ви звільняєтесь від занять у день донації, а зарахування проводиться з урахуванням поточної успішності.Долучайтеся, запрошуйте друзів – разом ми рятуємо життя! 🤝
🇫🇷Студенти медичних та фармацевтичного факультетів ЛНМУ імені Данила Галицького взяли участь у міжнародній освітньо-професійній програмі, що відбулася наприкінці січня у Франції.🤝Проєкт організувала французька неурядова організація «Асоціація французько-української співпраці у сфері охорони здоров’я та фармації» (ASFUDS) у партнерстві зі Світовою федерацією українських лікарських товариств (СФУЛТ).Учасниками програми від ЛНМУ стали студенти медичного факультету №2 Артур Якубович, Анастасія Войтківська, Вікторія Дідик, Валерія Запорожан та Роксолана Сенкевич. Також до стажування долучилися Анна Васерук — студентка 4 курсу медичного факультету №1 та фармацевтичного факультету, а також четвертокурсники медичного факультету №1 Євдокія-Марія Долатказіна та Микола Ковальчук.У межах програми учасники ознайомилися з системою охорони здоров’я Франції, роботою провідних клінічних і навчальних медичних установ, сучасними протоколами лікування та пройшли практичні тренінги у симуляційних центрах, зокрема з ультразвукової діагностики✨.Отриманий досвід сприятиме впровадженню європейських стандартів у підготовку майбутніх лікарів та фармацевтів ЛНМУ.
✨Сьогодні доцент кафедри нормальної анатомії Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького - ЛНМУ Максим Логаш проводить заняття у студентів-першокурсників. Та під білим халатом в нього військова форма – він діючий майор медичної служби ЗСУ. 👤«Я радий можливості знову викладати. Коли працюєш із молоддю - бачиш перспективу і розумієш, заради чого власне й усе інше», - зауважує він.Максим Логаш до війська пішов добровольцем із перших місяців повномасштабного вторгнення росії. За цей час встиг побувати у всіх найгарячіших точках фронту, надавав медичну допомогу воїнам, очолював медичний пунк батальйону. Зараз має можливість поєднувати викладацьку роботу в із військовою службою в одному з підрозділів ЗСУ, дислокованих на Львівщині. Там він готує бойових медиків, ділиться своїм досвідом, практичними навичками. І готовий у будь-який момент повернутися на фронт, туди, де його потребуватимуть.👏🏻Колектив кафедри пишається своїм викладачам-воїном та всіляко його підтримує. А ще з нетерпінням чекає того часу, коли Максим Логаш буде просто викладачем, який завершив військову місію.
🧲⛓️💥 Про те, що фізика — не лише складна, а й цікава наука, дізналися студенти II курсу фармацевтичного факультету ЛНМУ, відвідавши Фізико-механічний інститут ім. Г. В. Карпенка НАН України.🎯 Метою візиту було поглиблення знань з вибіркової дисципліни «Фізико-хімічні методи аналізу» та знайомство з роботою наукової установи, що спеціалізується на матеріалознавстві. Екскурсію провів доктор технічних наук, завідувач відділу корозії та протикорозійного захисту Сергій Корній.Під час візиту студенти ознайомилися з роботою сучасного аналітичного обладнання: оптичних і сканувальних електронних мікроскопів, інтерференційного профілометра та мікротвердоміра, які застосовуються для дослідження структури, складу й властивостей матеріалів.Отримані знання допомогли студентам краще зрозуміти можливості сучасних методів аналізу, що використовуються під час розробки та контролю якості лікарських засобів.Організацією заходу займалася доцентка кафедри загальної, біонеорганічної та фізколоїдної хімії Лідія Панчак.
🇫🇷 🇺🇦 П’ятеро викладачів Навчального імітаційного центру Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького проходять курс-тренінг «Симуляційна медицина для викладачів медичних університетів» на базі медичного факультету Університету Лотарингії (м. Нансі, Франція). Навчання триває з 28 по 30 січня.Тренінг відбувається в межах меморандуму про співпрацю між ЛНМУ та медичним факультетом Університету Лотарингії, підписаного у жовтні 2024 року, за сприяння французької благодійної організації Husome : Humanité Solidarité Médecine.Програма курсу має переважно практичне спрямування та передбачає знайомство з роботою симуляційного центру, розробку сценаріїв симуляційних занять, створення завдань і критеріїв оцінювання. Після завершення навчання учасники отримають відповідні сертифікати.До участі в тренінгу також залучені тренери громадської організації Husome Ua, яка займається підготовкою медичних фахівців з військової медицини.Окрему подяку висловлюємо професору Рафаелю Пітті, засновнику та керівнику Husome : Humanité Solidarité Médecine, який особисто долучився до організації та проведення курсу.
⚡️ У ЛНМУ стартувала друга українсько-австрійська школа менеджменту болю 🇺🇦🤝🇦🇹21–23 січня у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького розпочала роботу друга українсько-австрійська школа менеджменту болю. Упродовж трьох днів 40 практикуючих лікарів фізичної та реабілітаційної медицини, анестезіології, неврології та психотерапії, відібраних з понад 600 охочих, навчатимуться сучасним підходам до лікування гострого та хронічного болю 🧠💉Освітній курс спрямований на формування базових клінічних компетенцій на засадах доказової медицини з урахуванням найкращих міжнародних практик. Формат навчання поєднує лекції, інтерактивні обговорення та практичні майстер-класи, частина яких відбувається на базі Superhumans Center.З вітальними словами до учасників звернулися ректор ЛНМУ професор Орест Чемерис, радник Посольства Австрії в Україні Мартін Мюльбахер, а також медичний директор Superhumans Center Андрій Віленський, які наголосили на важливості розвитку міждисциплінарної та міжнародної співпраці задля підвищення якості допомоги травмованим пацієнтам 🇺🇦❤️🩹Щиро дякуємо співорганізаторам та партнерам заходу — Міністерству охорони здоров’я України, Superhumans Center, Посольству Австрійської Республіки в Україні, австрійським міністерствам, Віденському приватному університету Зиґмунда Фройда, Клініці Оттакрінґ, а також міжнародним фондам і організаціям за підтримку, довіру та внесок у розвиток професійної освіти українських лікарів 🤍Українсько-австрійська школа менеджменту болю й надалі залишається важливою платформою для професійного зростання, практичного обміну досвідом та міжнародного партнерства 🌍