Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - БАХМАТОВ ДІЄ
Додано 14 лип 2024

БАХМАТОВ ДІЄ

@maxbakhmatov
Кількість підписників: 10 287
Фото: 5,310
Відео: 1,150
Посилання: 1,710
Опис:
Офіційний канал Голови Деснянської РДА м. Києва, а також лідера Офісу Трансформації. Усі, хто любить Київ, підтримують нас тут - https://bit.ly/m/bakhmatov_officetransform Наш Telegram-канал: @desnyanska_rda Наш сайт: desn.kyivcity.gov.ua
Джерело

БАХМАТОВ ДІЄ | Пальцем в небо": Як КМДА розрахувала нові тарифи на проїзд. Розбираємо...

Логотип телеграм спільноти - БАХМАТОВ ДІЄ БАХМАТОВ ДІЄ @maxbakhmatov
1 950 Охват/переглядів 2026-06-17 08:44 Повідомлення №8509
💰 "Пальцем в небо": Як КМДА розрахувала нові тарифи на проїзд. Розбираємо офіційну відповідь Департаменту економіки.Ми намагалися розібратися, як КМДА виконала розрахунки тарифів на проїзд, які планується запровадити з 15 липня. Для цього відправили запит в профільний департамент.Отримана відповідь не здивувала, а радше зафіксувала здогадки та отриману кулуарно інформацію.🤦🏻 Якщо коротко: глибокого аналізу пасажиропотоку та впливу нового тарифу на нього ніхто не робив. Конкретних цифр очікуваної виручки немає, а вартість довготривалих проїзних просто списали з «пропозицій перевізників» без будь-якого підґрунтя. Більше того, саме "звернення" підприємств виглядає радше імітацією причини, якщо керуватись законодавством.Що не так із відповіддю Департаменту економіки та інвестицій КМДА?🎭 Сумнівна підстава. Перерахунок тарифів Департамент виконував на основі звернень КП «Київпастранс» та КП «Київський метрополітен». Це виглядає як вистава, бо метрополітен на 100% а Київпастранс в частині електротранспорту отримує оплату за виконану транспортну роботу відповідно до ст.11 ЗУ "Про міський електричний транспорт". Тобто їх доходи не залежать або переважно не залежать від встановленого тарифу. Тож чому ці підприємства раптом і одночасно звернулися до КМДА щодо перерахунку?📊 Повна відсутність підходу на основі аналізу даних. Ми запитували, чи враховував Департамент дані КП «ГІОЦ» про реальну кількість пересадок, які роблять кияни, та популярність різних типів квитків. Відповідь чиновників, що "очікувана виручка залежатиме від фактичного користування пасажирами... після запровадження нових тарифів", свідчить, що жодного моделювання поведінки пасажирів та еластичності попиту перед підвищенням цін взагалі не проводилося.Більше того, Департамент економіки навіть не намагався провести власних розрахунків, а просто взяв те, що йому нарахували комунальні підприємства за чинними методиками. А вони, хоч і чинні, але застарілі та не враховують положення ЗУ "Про міський електротранспорт".🎯 Тарифи зі стелі. Використані підприємствами методики не передбачають ніякого тарифного меню, а лише розрахунок тарифу на разову поїзду. Крім того, навіть розрахований разовий підприємствами тариф був значно вищим. Тому тариф на разову поїздку Департамент визначив «зі стелі».Таким же чином визначено і вартість пакетів поїздок, квитка на 90 хвилин та проїзних на різні періоди. Жодних методик, жодного аналізу поведінки пасажирів, які вже зараз не користуються проїзними.🤔 Уявний ефект на 1-1,5 роки. Департамент, ігноруючи положення ЗУ" Про міський електротранспорт", зазначає, що підвищення забезпечить беззбитковість Київпастрансу та метрополітену на строк 1-1,5 роки. Але це твердження базується на відсутності розрахунків та без врахування падіння облікованого пасажиропотоку через об’єктивне падіння попиту та збільшення кількості «зайців».🛑 Підсумок: загальна картина виходить такою, що КМДА не ставила чіткої задачі - на скільки потрібно зменшити видатків з бюджету на громадський транспорт і не проводила якісного розрахунку. Так щоб з аналізом впливу на фінанси, на зміну моделей мобільності (включаючи використання авто, легкий персональний транспорт) і пов’язані з цим додаткові видатки. 🇪🇺 Проозиція ГО «Пасажири Києва» залишається незмінноюГромадський транспорт — це не бізнес, який має виходити в «нуль» виключно за рахунок пасажирів, а базова послуга та інструмент регулювання поведінки людей, який має розраховуватись по ефекту впливу на загальну економіці міста, а не відірвано в розрізі окремих комунальних підприємств. Наша пропозиція передбачає використання більш ефективної європейської моделі тарифоутворення, що забезпечує лояльність пасажирів до системи громадського транспорту і, як наслідок, підвищення ефективності використання наявних обмежених ресурсів міста.