Джерело
Маріуполь ⚡️Новини | Багато хто загинув і доля багатьох невідома": історія захисника з Марі...
169 Охват/переглядів
2026-01-08 15:32
Повідомлення №11542
💔"Багато хто загинув і доля багатьох невідома": історія захисника з Маріуполя 🪖30-річний Олександр Гуржов родом із Маріуполя. Він не уявляв себе військовим і ніколи не думав, що повʼяже з армією своє життя. Однак, доля вирішила інакше – чоловіка відправили захищати рідне місто, пережив полон та повернувся до України. Про це він розповів "Громадському". ⚓️У мирному українському Маріуполі Олександр працював у сфері обслуговування і розваг. У 2020-му році чоловік влаштувався на роботу до військомату діловодом. Далі був - курс молодого бійця, артилерія, а за нею і піхота. Початок повномасштабного вторгнення припав на середину укладеного трирічного контракту.✊24 лютого 2022 року для Олександра почалося з пункту розподілу й бойової готовності в Красногорівці. Йому видали зброю, і разом із побратимами відправили на оборону Маріуполя. До міста він з побратимами так і не доїхав."Ми були на обороні Волновахи й займалися зачисткою лісосмуги. Стояли так, щоб вони не йшли з боку Донецька. Але вони трішки нас обійшли з іншого боку. Командування не встигло цього довести, і нас узяли в кільце. Багато хто загинув і доля багатьох невідома", - згадує оборонець 🥺У результаті Олександр Гуржов опинився в російському полоні – поранений і повністю відрізаний від своїх. Попереду були тортури, голод і три роки між життям і смертю. За цей час він схуд на 37 кілограмів - з 82 до 45. Усе через жахливе харчування на межі з голодом. "Це було "свиняче пойло". Три ложки якоїсь картопляної маси на весь день і шматок хліба. Вони намагалися морити голодом", - розповів Олександр 🇺🇦25 травня 2025 року Олександр нарешті повернувся до України. Згадує, що з перших днів намагався вирватися з реабілітаційного центру, а не випускали. Хотів не дієту й лікарняні ліжка, а просто «купити собі шаурму, сісти поїсти й лягти спати». А ще піти поспівати в караоке."За останні пів року я був, мабуть, на більшій кількості концертів, ніж за все життя до потрапляння в полон. Для мене це найкраща реабілітація. Це мені приносить задоволення", - зазначив Олександр Чекаємо на повернення усіх захисників і захисниць України! 🫂