Джерело
Соціально-Побутовий Журнал «Водограй» | Американський танкіст про Leclerc."У 1999 році мені довелося спостеріг...
4 900 Охват/переглядів
2024-07-27 18:22
Повідомлення №9427
Американський танкіст про Leclerc."У 1999 році мені довелося спостерігати та оцінювати артилерійське озброєння взводу Леклерків, що дало мені можливість залізти всередину, постріляти з гармати та поговорити з екіпажами. Органи управління були добре продумані, а приціли чудові, краще ніж у M1A1. Прискорення двигуна Hyperbar на легкому шасі було чудовим. Їзда плавна та податлива. Спарений кулемет 50-го калібру – це ідеальна автоматична снайперська гвинтівка з балістичним обчислювачем. Саме те, що вам потрібне для міських воєн. Автомат заряджання – відстій. Не можна прикрасити те, що після того, як снаряд завантажений, його необхідно вручну вивантажити, протягом 3 днів було 3 випадки несправності АЗ того чи іншого типу, 2 незначних, 1 великий, змусили вимкнути АЗ для очищення.Двигун Hyperbar страшенно складний. Насправді це два двигуни – маленька турбіна та великий дизель. Турбіна діє як генератор, коли головний двигун не працює і як турбіна для нього, коли він працює. Він постійно працює із величезним прискоренням. Все це звучить дуже добре в теорії, і коли це працює, це приголомшливо, але в якийсь момент 3 з 4 танків у взводі вийшли з ладу через проблеми з двигуном, а гідравлічна підвіска не працювала правильно на одному танку. На марші витрата палива майже така ж висока, як у Абрамса, а на полігоні ледве не дотягує до нього. Я чув, що це були початкові проблеми (через 10 років після виробництва, але гаразд) і в основному вони були вирішені, я не знаю, чи це правда, але це не той танк, який я б рекомендував воювати ще в 99-му .Як тільки ми дізналися, що французи збираються його експортувати і почали шукати покупців, нам дуже захотілося подивитися, на що він здатний. Звичайно, французи не збиралися давати нам його для обстрілу, але ми якимось чином отримали один із тих змінних блоків броні. Leclerc напрочуд добре захищений від кумулятивних боєприпасів, його борти башти мають більше броні, ніж будь-який інший сучасний ОБТ, включаючи Abrams, але ця броня не витримує хорошого захисту від кінетичних боєприпасів. Він просто не має маси. Зважаючи на все, підвіска не витримає і додаткової ваги.Швидкість більше не є захистом, із сучасними балістичними комп'ютерами, якщо ви біжите, ви просто помрете втомленим. У будь-якому випадку максимальна швидкість обмежена навантаженням на гусеницю.З виправленими проблемами надійності я б оцінив його набагато вище Leopard 2A4, трохи краще, ніж 2A5 і гірше, ніж 2A6, поставивши його на 4 місце серед танків, на яких я б хотів воювати, M1A2 SEP v2 і Challenger 2 (з двигуном MTU) ідуть на 1 та 2 місці відповідно."'Танкіст - Glenn Girona, 19K M1 Armor Crewman at U.S. Army (1995-2004).#леклерк