Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - 🇺🇦Олексій ХАРЧЕНКО Луганська ОВА/OFFICIAL🇺🇦
Додано 14 лип 2024

🇺🇦Олексій ХАРЧЕНКО Луганська ОВА/OFFICIAL🇺🇦

@luhanskaVTSA
Кількість підписників: 12 865
Фото: 27,300
Відео: 4,720
Посилання: 2,210
Опис:
Офіційна інформація Луганської обласної військової адміністрації

👥 Кількість підписників

12 865
Середній/День:: -5
Середній/Тиждень:: -22
Середній/Місяць:: -136

👁️ Середній перегляд на повідомлення

2 022
Середній/День:: 1,530
Середній/Тиждень:: 1,737
ERR: 15.72%

📊 Кількість повідомлень на день

1.1
Останній день: 11
Середнє за тиждень: 3
Середнє за день: 1.1

Історія змін назви

🇺🇦Олексій ХАРЧЕНКО Луганська ОВА/OFFICIAL🇺🇦 2025-04-22
🇺🇦Луганська ОВА/OFFICIAL🇺🇦 2025-04-18
🇺🇦Артем ЛИСОГОР Луганська ОВА/OFFICIAL🇺🇦 2024-07-14

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Головне на Луганщині за добу 📌Минулої доби загарбники атакували з боку Твердохлібового, Кармазинівки та в напрямку Греківки. Загалом на Лиманській ділянці фронту вони намагалися штурмувати шість разів. На території нашої області противник у шістьох випадках застосував міномети. Двічі вдарив з автоматичних гранатометів. Також бив зі ствольних артилерійських установок. Застосовував безпілотники та fpv-дрони.📌В окупованому Сіверськодонецьку продовжує приймати лише один нотаріус. Прийом до нього розписаний до вересня – тобто на наступні 4,5 місяці. Більш того, записатися до черги дозволяють лише після 1 липня. У кожній сфері життя в загарбників однакові проблеми – брак спеціалістів і повна відсутність бажання покращувати життя луганчан.📌Діючі у так званій «лнр» медико-соціальні експертні комісії не в змозі своєчасно прийняти всіх, кого окупаційна влада змушує переоформити документи згідно з російським законодавством. Черги – щоденні. Не встигають ані фахівці, ані особи з інвалідністю. В останніх мета – не залишитися без виплат, які погрожують зняти загарбники. Нещодавно процес переоформлення безстрокових документів про інвалідність подовжили до кінця 2027 року. Це не зменшує черг і не вирішує кадрової складової. Лише вкотре доводить неспроможність росіян за 12 років вирішити організаційні питання.
Головне на Луганщині за добу 📌Слабкі місця в обороні українських воїнів на Лиманському та Слов’янському напрямках окупанти намагалися знайти десять разів. Бойові дії точилися біля шістьох населених пунктів. На Луганщині вони спрямували по наших оборонцях 18 БпЛА. Тричі вдарили з автоматичних гранатометів. У чотирьох випадках здійснили обстріли з мінометів.📌Особливий режим виїзду з території так званої «лнр» до воронезької області і в зворотному напрямку вже в дії. Днями його ввели росіяни. Тепер з окупованої Луганщини до зазначеного регіону рф можна потрапити лише через єдиний пункт пропуску. Щодня там утворюються довжелезні черги – автівки вимушені стояти по вісім годин. Існує декілька списків осіб, яким в’їзд на територію рф заборонений. Перевірки – ретельні. Ізоляція захоплених регіонів триває.📌У квітні в Сіверськодонецьку росіяни демонтували ще один багатоквартирний будинок у нових районах. Вони його зруйнували ще у 2022 році – під час чисельних обстрілів та штурмових дій навколо міста. Втім, майже за чотири роки окупанти не могли визначитися, що робити з цим об’єктом нерухомості. Бо показово вони відновлюють тільки ті будинки, де не треба докладати зайвих зусиль, а головне – грошей: пофарбувати фасад, вставити вікно, замінити трубу. Серйозно понівечені багатоповерхівки вони просто зносять. На цей раз відправили чий-то дім у минуле трохи більше, ніж на тиждень.
Головне за тиждень Інтеграція ветеранів у цивільне життя, підтримка їхніх родин – для мене особистий пріоритет, як і підтримка фронту. Важливо, щоб ветеранську політику в області формували люди, що мають за плечима реальний бойовий досвід і чітке бачення майбутнього. Наразі разом із відповідним управлінням за цим напрямом працюватиме мій радник з питань ветеранської політики Михайло Карабут – військовослужбовець Третього армійського корпусу. Рубіжанська громада виплатила 760 тис. грн оборонцям у межах програми «Громада – Захисникам і Захисницям». 422 тис. грн матеріальної допомоги одержали 33 жителі Біловодської громади. Лисичанська громада додатково виділила 180 тисяч гривень на підтримку сімей загиблих Захисників і Захисниць.Сіверськодонецька громада за І квартал року виплатила понад 2,5 мільйона гривень 113 військовослужбовцям та членам їхніх родин.Лисичанська МВА спрямувала 100 тисяч гривень ліквідаторам аварії на ЧАЕС, загалом вже виплачено 660 тисяч гривень допомоги 66 особам. Гірська громада розпочала прийом документів на одноразову допомогу ліквідаторам у розмірі 6500 гривень. Взяв участь в урочистому заході з нагоди професійного свята співробітників карного розшуку України, під час якого вручив кращим представникам служби державні нагороди та обласні відзнаки. Розпочала активну діяльність нещодавно створена Асоціація релокованого бізнесу України, яку було презентовано в рамках ініціативи Президента України «Діалог з бізнесом». Вона займається консолідацією та підтримкою релокованих підприємств і взаємодією з державними інституціями.
Головне на Луганщині за добу 📌По населених пунктах Луганщини, що розташовані поблизу лінії бойового зіткнення, минулої доби противник вів обстріли з різних видів озброєння. Зокрема, чотири рази застосував артилерійські установки. Тричі вдарив з мінометів. У бік наших оборонців спрямував дев’ять безпілотників та fpv-дронів.📌Загарбники поступово ізолюють так звану «лнр» від росії. Так, воронезька область вводить особливий режим в'їзду на окуповану Луганщину та у зворотному напрямку. Перетнути кордон між двома регіонами можна буде лише через пункт пропуску «Бугаївка» у Кантемирівському районі. Потрапити до «лнр» через інші пункти області буде неможливо. Запевняють, що такі заходи ініційовані воронезькою владою для підвищення безпеки в регіоні та захисту від загроз. Також нагадаю, що з травня 2024 року на адміністративній межі ростовської області з окупованими територіями Донецької та Луганської областей встановили особливу п’яти кілометрову зону.📌Окупаційна прокуратура міста Лисичанськ не в змозі допомогти будівельникам, що у різний період займалися показовим відновленням населеного пункту і перед якими заборгував підрядник. Заяви зі скаргами на фірму-замовника збирають, але ніяк не діють вже другий рік. Саме стільки не отримують кошти ті, хто намагався відбудувати зруйноване росіянами при штурмі.
Головне на Луганщині за добу 📌Із різних видів озброєння бив ворог по населених пунктах і укріпленнях українських воїнів на території Луганщини. Зокрема, п’ять разів застосував міномети. Ще п’ять – реактивну та ствольну артилерію. У трьох випадках вдарив з автоматичних гранатометів. Спрямував у наш бік вісім безпілотників.📌Понад три тисячі дітей та молодих людей із так званої «лнр» за два роки мілітаризували росіяни у Луганській філії військово-спортивного центра «Воїн». Їх вчать керуванню безпілотних систем, вогневій, тактичній підготовці, організовують військово-спортивні ігри. Більшість курсів з підготовки до фронту розраховані на 362 години, деякі тривають довше. Цільова аудиторія – діти та молодь віком від 14 до 35 років.📌Показову відбудову Льодового палацу спорту в Сіверськодонецьку росіяни доручили підряднику з багатомільйонною заборгованістю перед працівниками і низькою якістю попередніх ремонтів. Борги із заробітної плати ця фірма має в місті ще з 2023 року. Однак силові структури рф і місцева окупаційна влада не втручаються в ситуацію. Крім того, від населення неодноразово надходили скарги щодо низької якості відновлення багатоповерхівок у нових районах Сіверськодонецька, яким займався саме цей підрядник. Тим найманцям, хто ще залишився працювати там, востаннє виплачували гроші лише за грудень.
Головне на Луганщині за добу 📌16 штурмових дій здійснили росіяни на Лиманському та Слов’янському напрямках минулої доби. Вони намагалися просунутися біля сімох населених пунктів. На Луганщині противник 11 разів вдарив з мінометів. П’ять разів застосував гранатомети. Двічі – ствольну артилерію. У шістьох випадках бойові завдання ворога виконували безпілотники.📌Загарбники знов збираються подовжити період перереєстрації житла у так званій «лнр». Наприкінці 2025 року вони ухвалили рішення на півтора роки скоротити термін, згідно з яким громадянам дозволяється переоформити нерухомість за російським законодавством без загроз залишитися без житла. Всі процедури необхідно було завершити до 1 липня 2026 року. Втім, зменшення строку ніяк не посприяло зростанню бажаючих приїхати в окупацію, одержати російський паспорт і провести операції з майном. Тому наразі росіяни знов хочуть повернутися до встановлених раніше термінів – дозволити відповідні операції до 2028 року.📌Інтернет-провайдерів, що залишилися на захопленій території Луганщини, змушують йти на співробітництво із силовими структурами рф. В обмін на отримання платної ліцензії їх підключають до системи моніторингу інтернет-трафіку СОРМ-2. Надавачі послуг зобов'язані власним коштом встановлювати це обладнання, яке дозволяє силовикам зазирнути майже в кожне помешкання.
Центри надання адміністративних послуг Луганщини отримали відзнаку «Дієвий ЦНАП»Дводенний всеукраїнський форум «Дієвий ЦНАП: стійкість сервісу в цифровій державі» відбувся на Закарпатті.Захід об’єднав понад 170 учасників: представників центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, ЦНАПів, експертів і фахівців у сфері надання адміністративних послуг.Слід зазначити, що наші ЦНАПи продовжують працювати, формують порядок денний і переймають найкращі практики. Форум став дієвим майданчиком для налагодження нових професійних контактів, обміну досвідом між громадами з різних регіонів України, обговорення викликів і рішень у сфері цифровізації адмінпослуг, пошуку спільних підходів до розвитку мережі ЦНАП, формування подальших партнерств і співпраці.Серед представлених кейсів були й практики релокованих ЦНАПів – як приклад стійкості, адаптивності та орієнтації на потреби людей. Вони викликали інтерес у колег різних областей, які активно цікавилися досвідом роботи в умовах релокації та напрацьованими рішеннями.Від Луганщини до роботи форуму долучилися – представниця Департаменту економічного розвитку та зовнішньоекономічної діяльності ОДА та керівниці релокованих ЦНАПів Станично-Луганської, Кремінської міської, Сватівської та Попаснянської територіальних громад.За підсумками форуму ЦНАПи Луганської області отримали відзнаку «Дієвий ЦНАП» – як визнання ефективної роботи, впровадження цифрових інструментів та орієнтації на якісний сервіс для громадян.Форум організовано Міністерством цифрової трансформації України у партнерстві з Програмою EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.
Головне на Луганщині за добу 📌11 штурмів здійснили росіяни на Лиманському та Слов’янському напрямках. Зокрема, на Лиманській ділянці противник атакував п’ять разів. Ще шість – на Слов’янській. Бойові дії точилися біля п’ятьох населених пунктів. На території нашої області противник вів обстріли з автоматичних гранатометів. Також активно застосовував безпілотники та fpv-дрони.📌У так званій «лнр» термінової заміни потребують близько 900 км водогонів. Загальна зношеність водопровідної мережі вже перевищила 80 %. Через постійні аварії щотижня сотні тисяч жителів окупованої Луганщини на невизначений термін залишаються без питної води. Відповідний план заходів в загарбників на папері існує. Термін його виконання – 2030 рік із можливим подовженням до 2035 року. Тобто, на деяких аварійних ділянках роботи розпочнуться лише за 8-9 років.📌За 2025 рік з території окупованої Луганщини депортовано 570 осіб, які не мали громадянства рф. Окупанти продовжують вибірково видворяти місцевих жителів серед тих, хто не одержав російського паспорта. Відповідні списки складені у кожному «муніципалітеті», але кого саме завтра оберуть росіяни для показової депортації – невідомо.
Головне на Луганщині за добу 📌Від початку минулої доби загарбники намагалися атакувати на Лиманському та Слов’янському напрямках 13 разів. Бойові дії точилися біля шістьох населених пунктів. На території нашої області противник у чотирьох випадках долучив ствольну артилерію та ще двічі вдарив з мінометів. По позиціях українських воїнів ворог спрямував 10 БпЛА та fpv-дронів.📌У Сіверськодонецьку окупанти змушують сплачувати за користування непрацюючими ліфтами. Тариф нараховується незалежно від того, чи була проведена заміна старих кабін на нові, бо не функціонують ніякі з них. Але перерахунок можливий, лише якщо на кожний з ліфтів є складений акт про ненадання відповідних послуг. В зворотному випадку населення сплатить фактично за можливість піднятися сходами. 📌Критичну ситуацію з медичним обслуговуванням в Антрациті намагаються поліпшити лікарі з калмикії. Окуповане 12 років тому місто оминули бойові дії і руйнування. Втім, це не врятувало Антрацит від відтоку кадрів. Дефіцит спеціалістів – майже в кожній галузі. Отримавши диплом про вищу освіту, молодь робить все, щоб не повертатися. Державні програми не в змозі виправити дисбаланс. Тому єдині сподівання загарбники покладають на відрядження медичних працівників з шефу-регіону – калмикії. Вони приїздять тільки двічі на рік. Працюють безпосередньо в Антрациті, а також в населених пунктах навколо, де з медициною ще гірше.
Головне на Луганщині за добу 📌Дев’ять разів загарбники шукали слабкі місця в обороні українських воїнів на Лиманському та Слов’янському напрямках. Намагалися просунутися біля сімох населених пунктів. На Луганщині – з боку Твердохлібового. Окупанти двічі застосували ствольну артилерію. У п’ятьох випадках вдарили з мінометів. Їхні бойові завдання виконували п’ять дронів.📌У так званій «лнр» роками спостерігається брак спеціалістів у різних галузях. Із часом ситуація лише погіршується. Тільки за офіційними даними, найбільший дефіцит кадрів в загарбників виник у державному управлінні (2,9 тис. осіб), освіті (2,8 тис. осіб), охороні здоров'я (2,5 тис. осіб). Тобто, гостро не вистачає лікарів, педагогів, державних службовців. Водночас надлишок робочої сили, за словами загарбників, з’явився у гірничій галузі. Із закриттям вугледобувних підприємств шахтарів стало забагато.📌Окупаційна влада Луганщини штучно стримує інфляцію. Черговим рішенням муніципалітетам наказано визначати граничну межу цін на продовольчі товари та деякі тарифи. Обмеження діятимуть до 31 грудня. Зазвичай, на місцях встановлюють ціни, нижчі за ринкові, намагаючись максимально виконати наказ загарбників. Бізнес працює у збиток і не може розраховувати на державну підтримку.