Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - 🇺🇦Олексій ХАРЧЕНКО Луганська ОВА/OFFICIAL🇺🇦
Додано 14 лип 2024

🇺🇦Олексій ХАРЧЕНКО Луганська ОВА/OFFICIAL🇺🇦

@luhanskaVTSA
Кількість підписників: 12 864
Фото: 27,300
Відео: 4,720
Посилання: 2,210
Опис:
Офіційна інформація Луганської обласної військової адміністрації

👥 Кількість підписників

12 864
Середній/День:: -1
Середній/Тиждень:: -18
Середній/Місяць:: -130

👁️ Середній перегляд на повідомлення

2 022
Середній/День:: 1,530
Середній/Тиждень:: 1,737
ERR: 15.72%

📊 Кількість повідомлень на день

1.1
Останній день: 11
Середнє за тиждень: 3
Середнє за день: 1.1

Історія змін назви

🇺🇦Олексій ХАРЧЕНКО Луганська ОВА/OFFICIAL🇺🇦 2025-04-22
🇺🇦Луганська ОВА/OFFICIAL🇺🇦 2025-04-18
🇺🇦Артем ЛИСОГОР Луганська ОВА/OFFICIAL🇺🇦 2024-07-14

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Головне на Луганщині за добу 📌15 разів за учора атакували загарбники на Лиманському та Слов’янському напрямках, намагаючись просунутися біля дев’ятьох населених пунктів. Там українські Захисники стримують ворога. У смузі нашої відповідальності противник 12 разів застосував міномети, чотири рази вдарив з автоматичних гранатометів. Бойові завдання росіян виконували десять безпілотників.📌У так званій «лнр» одна з місцевих політичних сил спробувала виміряти рівень інфляції, зробивши закупівлю продуктового кошика за «індексом Олів’є» і порівнявши ціни з російськими. Тож, за рік ціни в окупації зросли приблизно на 60 %. Крім того, закупівля продуктів у регіонах рф у 2026 році обійдеться на 20 % нижче, ніж на захопленій території Луганщини.📌Для окупантів було стратегічним завданням відновити централізоване опалення в Сіверськодонецьку до Нового року. Проте наразі, посеред четвертої зими в окупації, тепло відсутнє не тільки в більшості багатоповерхівок, а на об’єктах соціальної сфери. Зокрема, у дитячій поліклініці.
Головне на Луганщині за добу 📌14 спроб штурмів влаштували росіяни на Лиманській та Слов’янській ділянках фронту. На Луганщині вони атакували в районі Твердохлібового. Загарбники дев’ять разів вдарили з мінометів, у 12 випадках спрямували в бік українських оборонців безпілотники та fpv-дрони, застосували автоматичні гранатомети.📌Із 1 січня у так званій «лнр» почав діяти перший регіональний оператор у сфері поводження з твердими комунальними відходами – «Краснолучський відділ робочого постачання». Підприємству поставили за мету організувати регулярне та безперебійне вивезення сміття, з чим на окупованій Луганщині спостерігаються значні проблеми. Втім, і сьогодні міста продовжують тонути в смітті, бо оператор вирішив не змінювати графіків вивезення відходів, встановлених у минулому році.📌На Старобільщині припинили курсувати автобуси, які підвозили дітей з віддалених населених пунктів до закладів освіти. Навчальний процес для них зупинився через проблеми, які виникли між перевізником та окупаційною владою. Рішення щодо заміни перевізника або введення дистанційного навчання не прийняті.
Головне на Луганщині за добу 📌По п’ять разів росіяни застосували міномети та автоматичні гранатомети, намагаючись поцілити по укріпленнях українських оборонців у смузі нашої відповідальності. Двічі вдарили з реактивної системи залпового вогню. Бойові завдання загарбників виконували 13 безпілотників.📌За учора зафіксовано сім ворожих атак на Лиманському напрямку.📌Минула середина січня, а в багатоповерхівках Сіверськодонецька досі холодно. Систему опалення, зруйновану при штурмі міста, росіяни обіцяли відремонтувати щоосені, починаючи із 2022 року. У грудні 2025-го отримали наказ подати теплоносій в усі будинки до Нового року. У відповідь лише своєчасно подали звіт. У місті тепло є тільки в окремих багатоквартирних будинках.📌Загарбники витискають все можливе з промислових підприємств, що залишилися працювати у так званій «лнр». Користуючись ситуацією із високим рівнем безробіття, упевнені, що працівники до останнього не звільнятимуться навіть за відсутності коштів. Так, на Лутугинському науково-виробничому валковому комбінаті зарплату затримують вже близько року.
Попрощалися з військовим із Попаснянської громади Іваном ЄфременкомІван Єфременко народився 19 січня 1989 року в селищі Врубівка.Середню освіту здобув у місцевому ліцеї. У 2008 році вступив до Золотівського професійного ліцею, де опанував спеціальності електрослюсаря підземного та електрозварювальника ручного зварювання. Працював на шахті «Карбоніт». Через активні бойові дії 25 березня 2022 року його родина була змушена покинути домівку. Сам Іван виїхав 10 квітня 2022 року. 1 серпня 2024 року його було мобілізовано до лав Збройних Сил України. Іван захищав територіальну цілісність та незалежність України на Донецькому напрямку.26 вересня 2024 року родина отримала звістку про те, що чоловік зник безвісти під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Селидове. 6 січня 2026 року за результатами ДНК-експертизи було офіційно підтверджено загибель Івана Єфременка.12 січня 2026 року Героя поховали на Хотинському кладовищі Дубенського району Рівненської області.Світла пам’ять і вічна шана Захиснику України!
Головне на Луганщині за добу 📌Крім мінометів, ворог застосував на нашій ділянці фронту шість разів автоматичні гранатомети. У п’ятьох випадках спрямував в бік українських оборонців безпілотники та fpv-дрони. Загалом на Лиманському напрямку росіяни влаштували 19 спроб штурмів. Вони атакували а районах біля дев’ятьох населених пунктів.📌«Оформлюємо позику», «Майже виплатили», «Розрахуємося до Нового року», «Разом із керівництвом «лнр» опрацьовуємо шляхи пошуку коштів» – таким чином виглядає ланцюг із обіцянок російських інвесторів щодо розрахунку з гірниками окупованої Луганщини. До прикладу, на шахті «Білоріченська» гроші востаннє бачили ще влітку.📌Чергові проблеми із локальною мережею виникли у Новодружеську при спробі викликати «швидку». Місцева локальна мережа не працювала декілька годин. Тож, скориставшись нелегальним інтернетом, містяни написали повідомлення до Старобільська. Виклик звідти переадресували на Луганськ. Там, у свою чергу, – на Лисичанськ. Однак навіть за добу «швидка» не приїхала.
Бронзовому призеру Ігор Нескорених Денису Смольнікову зі Сватового Президент України вручив орден «За мужність» ІІІ ступеня Серед них і Денис Смольніков зі Сватового. У складі збірної України з волейболу сидячи у лютому 2025 року він здобув бронзову нагороду на Іграх Нескорених у Канаді.На груповому етапі наша команда почергово обіграла Францію та Німеччину, у півфіналі поступилася бразильцям, а у матчі за третє місце перемогла представників Великої Британії.Згідно з Указом Глави держави № 42/2026 від 12 січня 2026 року, члена національної збірної команди України на міжнародних спортивних змаганнях «Ігри Нескорених» Дениса Смольнікова відзначено орденом «За мужність» ІІІ ступеня.Денис Смольніков народився у Сватовому, з 11-ти років виховувався у місцевому інтернаті. У професійному училищі навчався на фахівця з трактороремонтних робіт. Потім у Старобільську обрав спеціальність ветеринара. Вступив до луганського вишу, проте через війну, що почалася у 2014 році, був змушений залишити навчання.У 2016 році Денис підписав контракт із ЗСУ та став бойовим медиком у 53-й окремій механізованій бригаді, прослужив три роки. Влаштувався до спецпідрозділу У Києві. Однак у лютому 2022 року, коли почалося повномасштабне вторгнення росії в Україну, без вагань знову став на захист країни – був санінструктором батальйону в 72-й окремій механізованій бригаді імені Чорних Запорожців.Під час боїв за Бахмут Денис отримав серйозне поранення. В нього були перелом хребта, вісьмох ребер, рвана рана ноги, пошкоджені нирки, печінка, легені та рвана рана підборіддя. А ще – струс головного мозку тяжкої стадії.Після лікування та тривалої реабілітації Денис повернувся на службу, пів року воював на Вугледарському напрямку. Однак через стан здоров'я йому довелося остаточно залишити військо.
Головне на Луганщині за добу 📌Прифронтові населені пункти Луганщини загарбники обстрілювали з усього наявного озброєння. Дев’ять разів відкривали вогонь з мінометів. Ще шість – з автоматичних гранатометів. Також вони застосовували безпілотники, fpv-дрони та ствольну артилерію. Штурмові дії окупанти влаштували біля Новоєгорівки.📌У так званій «лнр» не відновлюватимуть зруйновану мережу фельдшерських акушерських пунктів та аптек. У держдумі рф вирішили, що населення задовільнять пересувні аптеки. Але і їхня кількість є недостатньою. Для окупованої Луганщини їх передбачено усього дві. Кожен мобільний комплекс має охопити до 50 населених пунктів. Тобто, приїжджатиме туди у кращому випадку один раз на місяць. Проєкт діятиме з 1 червня 2026 року до 1 червня 2029 року.📌Лише за 2025 рік загарбники завинили найманим працівникам на захопленій території Луганщини 32 мільярди рублів зарплати. Йдеться тільки про офіційні дані – без врахування чисельних невиплат будівникам на об’єктах показового відновлення, де обіцяють гроші в конвертах, а за місяць-два кидають. Також до цього показника не увійшли суми боргів перед бюджетниками, накопичені у 2014-2015 роках. Погасити їх окупанти обіцяють вже декілька років.
Оголошено прийом пропозицій щодо перейменування районів у місті ЛуганськЗгідно з роз’ясненнями Українського інституту національної пам’яті, назви Артемівського, Жовтневого та Ленінського районів у місті Луганськ містять символіку комуністичного тоталітарного режиму і символіку російської імперської політики, а відтак підлягають перейменуванню.Луганська обласна державна адміністрація оголошує прийом пропозицій щодо перейменування цих районів у місті Луганськ.При підготовці пропозицій мають враховуватись:- загальний порядок найменування та перейменування районів у містах, встановлений Законом України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України»;- вимоги Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».Пропозиції щодо нових назв районів у місті Луганськ, з відповідними обґрунтуваннями, приймаються до 20 січня 2026 року на електронну адресу: [email protected].
Головне на Луганщині за добу 📌Учора росіяни атакували біля Греківки та Новоєгорівки на Луганщині. Здійснили там 12 мінометних обстрілів. Шість разів вдарили зі ствольних артилерійських установок. Намагалися поцілити скидами з БпЛА. Біля Надії ворог тричі застосував міномети, одного разу – автоматичний гранатомет та вдарив fpv-дроном.📌Майже вся територія так званої «лнр» зранку 12 січня залишилася без централізованої подачі води. Об’єкти критичної інфраструктури росіяни не підготували до роботи під час негоди. Майже уся система водопостачання захопленої у 2014 році частини Луганщини перебуває в аварійному стані. В окупованих у 2022 році містах водогони зруйновані або понівечені. А насосні станції навіть не обладнані автономними джерелами живлення. Колективна безвідповідальність і аварійне знеструмлення цих об’єктів через негоду призвели до відсутності води в кранах.📌У Сіверськодонецьку зростає рівень безробіття. Спонукали цьому самі окупанти. Вони не тільки не намагаються відновити зруйновані при штурмі міста промислові підприємства, а й не можуть забезпечити стабільною роботою на об’єктах показового відновлення. Точніше, вакансії є і їх достатньо, однак російські підрядники встигли заборгувати майже усім найманим місцевим працівникам. Є чоловіки, яким загарбники винні до 500 тисяч рублів.
Головне на Луганщині за добу 📌Десять штурмів за учора здійснили загарбники на Лиманському напрямку. Ще три – на Слов’янському. Бойові дії точилися поблизу шістьох населених пунктів. На Луганщині противник шість разів обстріляв Греківку, Новоєгорівку та Надію з мінометів. Біля Надії також тричі застосував автоматичні гранатомети та зробив два скиди з fpv-дронів.📌Окупанти продовжують залишати без централізованого водопостачання міста та села Луганщини. Аварійне відключення насосної станції – черговий привід припинити подачу води у так званій «лнр» на декілька діб. Місцеву критичну інфраструктуру або не підготували до роботи в зимовий період, або загарбникам просто так зручніше. На цей раз подачу воду припинили до Перевальська, Брянки, Кадіївки, Ірміного, Зоринська та низки інших населених пунктів. Значно обмежили водопостачання в Алчевську. Відновлення послуги обіцяють без конкретних термінів – лише «після стабілізації електропостачання в регіоні».📌У нових районах Сіверськодонецька напередодні зими почали показовий ремонт багатоповерхівки, яку загарбники серйозно пошкодили ще на самому початку повномасштабного вторгнення. Втім, як завжди, встигли лише нашкодити. Демонтувавши елементи даху, вони залишили будівлю на зиму. За підсумком маємо чергове затоплення квартир.