Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Час історій
Додано 14 лип 2024

Час історій

@lostanklav
Кількість підписників: 4 746
Фото: 1,470
Відео: 42
Посилання: 80
Опис:
Якщо коротко - я Іван Костенко, діючий військовослужбовець, якого вже трошки дістали обмеження фейсбуку по тому що можна писати, що не можна писати ну і таке інше. Тож було прийнято відновити канал що присвячується історії і не тільки історії.
Джерело

Час історій | Наприкінці десятого століття відбулося хрещення Русі, але це не означа...

Логотип телеграм спільноти - Час історій Час історій @lostanklav
2 720 Охват/переглядів 2025-08-21 22:53 Повідомлення №1832
Наприкінці десятого століття відбулося хрещення Русі, але це не означає, що всі відразу стали християнами. Наприклад в Новгороді язичництво було все ще панівним: коли в 992 році з'явився туди перший новгородський єпископ Іоаким, він був зустрінутий настільки сильним опором народу, який дотримувався язицтва, що його довелося долати зброєю. Тисяцький князь Путята разом із Добринею утихомирив місто після «злої січі» і пожежі, внаслідок чого для новгородців склалося прислів'я. «Путята хрестив мечем, а Добриня вогнем». І хоч поступово язичництво здавало позиції у великих містах, але загалом люди продовжували дотримуватися старих традицій, свят, ходили на капища, волхви підтримували опір християнству, особливо в часи стихійних лих які приписувалися гніву покинутих богів, ну і ось це все - просто тепер воно стало більш прихованим. А остаточно християнство утвердилось на Русі лише у 14 столітті. Але чому? Усьому причиною виявилося нашестя монголів, яке було сприйнято (не без допомоги священнослужителів) як покарання Господнє за гріхи та зневіру люду простого. А оскільки нашестя виявилося катастрофічним для Русі, то й у пам'яті воно відклалося настільки великою травмою і дало настільки потужний посил, що і в 17 столітті рішення найчастіше приймалися нехай і невдалі для країни/нації, але без протиріч з релігією. І не важливо, що священики, скажімо прямо, були далеко не так прихильні до народу і, крім підтримки соціальної нерівності (кріпацтва), були орієнтовані на вирішення своїх особистих інтересів, їх все одно треба було слухати. Тому що не можна, Бог відвернеться від нас, тому треба мовчати і вірити. Тому до речі і був таким сильним супротив проти намагань Польщі перевести всіх в католицьку віру - фактично це був відгук страху з монгольської навали. І хоча сама навала вже забулась, але віра в те що неможна зраджувати віру (вибачте за тавтологію), була зцементована на віки.