Освіта на ТОТ Запорізьської області під загрозоюНа росії планують скоротити шкільну програму на 15–30%, знизивши тим самим навантаження як на учнів, так і на викладачів. Причиною, зі слів голови рособрнадзору, стало те, що за останні роки шкільна програма сильно ускладнилася через велику кількість нових тем. Діти вивчають те, що раніше починали проходити лише у вузах. Такі самі зміни планується ввести на всіх тимчасово підконтрольних територіях рф.Заборонити інтернет, закрити доступ до інформації від міжнародних ЗМІ, скоротити шкільну освітню програму - все це говорить про те, що рашка боїться розумних людей, адже такими важко керувати. Люди, які не вміють критично мислити та аналізувати інформацію, є вразливішими до пропаганди. Неграмотність гальмує науковий, культурний та технологічний прогрес, обмежує доступ до освіти та ринку праці і призводить до бідності населення. Отже, весь світ рухається в майбутнє, а расєя - в середньовіччя, а всіх хто поруч хоче потягнути за собоюСмотрящий за Даром
Окупаційна влада Енергодара просуває реєстрацію мешканців міста для попереднього голосування "єдиної росії"Людей, які залишаються в заручниках, змушують брати участь у виставі під назвою «вибори». Русня хоче провести попереднє електронне голосування, щоб створити картинку для російської пропаганди, нібито «життя триває» і «люди підтримують окупацію», тому закликають людей реєструватись та в травні проголосувати за кандидата до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Реєстрація розкриває повну інформацію про людину, про анонімність мова не йде. Тобто проголосував не за того, якого вже запланували поставити - чекай проблем на роботі та в житті. Таке собі волевиявлення. Хочеться нагадати для всіх, що будь-які «виборчі процеси», які росія проводить на окупованих територіях України, є абсолютно нелегітимними. Вони грубо порушують міжнародне право, Конституцію України та права людини. Світ не визнає ці «вибори», як не визнає і спроби анексії наших територій.Смотрящий за Даром
78 працівників ЗАЕС зазнали фізичного насильства та утримувалися в місцях несвободиПерсонал «Росатома» прямо причетний до катувань українських атомників. Про це повідомив Роман Коваль, керівник досліджень ГО Truth Hounds.Цивільні фахівці «Росатома» сдавали спецслужбам РФ «ненадійних» працівників станції.Понад 78 співробітників ЗАЕС піддалися фізичному насильству та незаконному утримуванню. Правозахисники зафіксували щонайменше сім місць, де в неволі тримали працівників станції, знущаючись з них та змушуючи підписувати контракти з окупантами. В російському полоні досі залишаються щонайменше 14 працівників найбільшої атомної електростанції Європи, 10 із них уже отримали судові вироки терміном від 5 до 25 років позбавлення волі. Це не енергетика — це тероризм і кожен працівник «Росатома» на станції є співучасником воєнних злочинів. Світ має визнати: російська атомна галузь — це частина каральної машини Кремля.Санкції проти «Росатома» — це питання безпеки та справедливості!https://t.me/looking_dar
Фарба замість зарплат: як у Дніпрорудному «дякують» вчителям і вихователямЗамість того, щоб розрахуватися з вчителями та вихователями, партія «єдина росія» урочисто передала місту пензлі, фарбу та прапори до 9 травня.Освітяни, яких примусом чи маніпуляціями змусили працювати в окупаційних школах, опинилися на межі виживання без засобів до існування. Педагоги повідомляють про затримку авансу: його мали виплатити ще 20 березня, але 3 квітня його так і було. Також нема інформації коли вчителі та вихователі отримають зарплати за березень, та заборговані їм додаткові виплати з січня по березень включно.Проте загарбники миттєво знаходять в бюджеті гроші на фарбу для пам'ятників та святкову атрибутику.Ця акція «благоустрою» — ніщо інше, як спроба відвернути увагу від реальних соціальних проблем. Педагогам пропонують «святкувати» на порожній шлунок, тримаючи в руках російські прапори замість чесно зароблених грошей. Люди як інструмент пропаганди, а їхні базові потреби та праця не мають жодної цінності.
⛸ «Розкіш» по-окупантськи: каток як велике досягненняОкупаційна влада знову звітує про «небачені звершення». Цього разу діти з Енергодара «отримали унікальну можливість» покататися на критому катку в Мелітополі. Дякують, звісно, депутатам з «єдіной росії», які подають звичайну дитячу розвагу як ледь не цивілізаційний прорив.Те, що катки, спорт і дозвілля для дітей — норма для будь-якого українського міста, окупанти воліють не згадувати. Натомість розповідають пафосні історії про «нові відчуття», «чистий лід» і «свободу руху».І тут виникає головне питання: у яких умовах мають жити діти, якщо чистий лід — це диво, а катання — спосіб відчути свободу? Це дуже показовий маркер окупаційної «турботи».До речі, судячи з фото, на катку, окрім енергодарських школярів, нікого й не було. Навіть для масовки не назбирали охочих «насолодитися чистотою льоду». Пропаганда є, а реального життя — все менше.Окупація — це коли норму видають за подарунок, а позбавлення майбутнього називають турботою.Смотрящий за Даром
«Мер» Енергодара визнав нехватку освітян та атомників в містіГастролер з боліт пухов зібрав «директорів» шкіл та садочків, аби вирішити питання з дефіцитом кадрів. Так, проблему він визнав, але каже, що причина взагалі не та, яку обговорюють злі язики.Насправді, за словами «мера», біда в тому, що в Енергодарі чи не щодня збільшується кількість людей та дітей. Через це і у школах, і у садочках черги, а освітян катастрофічно не вистачає. Але на його думку це позитивна ситуація, бо новоприбулих можна залучити до праці на Запорізькій АЕС. А це означає, що й туди кадрів не вистачає, щоб там не розповідали окупанти.Ви запитаєте, де беруться ці люди з грудничками, першачками та старшокласниками, які «масово» повертаються в окуповане та розтерзане місто без освітян, комунальників, медиків, ліків та елементарних умов для життя? А пухов відповість – енергодарці тікають із «загниваючого заходу» та з натівських «європ». гастролер каже, що найгірше їм жилося у Німеччині, Польщі та Естонії.Смотрящий за Даром
🗺 За останні 3 роки та 8 місяців (44 місяці або 1350 днів) ворог захопив 23% Донецької області, а під контролем Сил Оборони України залишається 22.6%🏹 Хоч динаміка окупації Донеччини залишається у розрізі щоденних оновлень доволі жвавою, але в контексті контролю над усієї областю — дуже повільною.📊 До повномасштабного вторгнення бойовики терористичних проросійських угруповань контролювали приблизно 32% області. За перші 40 днів вторгнення через провал оборони на півдні України та оточення Маріуполя, кацап зумів захопити ще 22.4% Донеччини. Після цього темпи просування спали, адже Сили Оборони стали від Великої Новосілки до Вугледару, а кацап стирався у штурмах ДонУРу (Донецького укріпленого району).📋 Історичний факт, що німецький Вермахт за неповні 47 місяців умудрився від Західного Бугу дійти до Москви та Сталінграду, а також повернутися в Берлін. Натомість "друга армія світу" за майже аналогічний період дійшла від Донецька до Покровська.♣️ Яким чином американські партнери вважають такий "черепаховий наступ" козирем — зрозуміти складно. Хоча, звісно, і ми не в змозі за нинішньої конфігурації сил звільнити всі міжнародно визнані території. 🤷🏻♂️ В цілому, якщо великих змін не буде, то для окупації всієї Донеччини кацапам треба буде не менше 3 років. І в чому тут козир — пишіть у коментарях до публікації.Смотрящий за Даром
У Маріупольській Дитячій школі мистецтв №5 відзначили День Героїв Вітчизни. Де зі сцени на адресу учасників СВО звучали слова вдячності за визволення Маріуполя та героїчні зусилля щодо деокупації Донбасу.Подібні «урочисті заходи» демонструють, що в маріупольських школах та закладах культури продовжується агресивне нав'язування проросійської ідеології. Освітнє середовище цілеспрямовано перетворюється на інструмент військової пропаганди, де дітям з раннього віку вселяють спотворену картину того, що відбувається, виправдовують озброєну агресію та насильницьку зміну реальності. Під прикриттям патріотизму та «сімейної атмосфери» дітей втягують у культ війни, героїзацію учасників бойових дій та легітимізацію окупації. Замість розвитку критичного мислення учням нав'язується політична лояльність та ідеологічна обробка.Фактично школи використовуються не для виховання вільно мислячих громадян, а для формування керованого, ідеологічно зручного покоління, позбавленого альтернативної точки зору та права на власну думку.
Новий план Трампа це той самий, що раніше просували росіяни через Віткоффа, просто з трохи іншими формуваннямиВін має подарувати агресору території України без репарацій та гарантій, що не буде нового нападу РФ. При цьому друзі і родичі Трампа хочуть заробити на "угоді".Видання ZN.ua назвало основні пункти:- визнання контролю росії над Кримом, частинами Донеччини й Луганщини;- визначення 30% «буферної зони» в Донецькій області, з якої Україна має забрати війська;- фактичне закріплення нинішньої лінії зіткнення в Запорізькій і Херсонській областях;- вихід росії з інших окупованих територій (Вовчанськ, Купʼянськ).
- Запуск ЗАЕС контролюватимуть США: 50% електроенергії має отримувати Україна, решта — не уточнюється.- Документ не вимагає фіксації відмови України від членства в НАТО, однак США заявляють, що Альянс більше не розширюватиметься та не запрошуватиме Україну.
- США виступають проти розміщення в Україні сил країн НАТО й розраховують на компенсації за гарантії безпеки. Простіше кажучи, хочуть ще заробити.У разі повторної агресії росія отримає повернення всіх санкцій, а Україні нададуть зброю, якщо ж Україна спробує повернути території військовим шляхом, вона втратить гарантії.
✈️ Смотрящий за Даром