Джерело
𝕷𝖔𝖓𝖌 𝕽𝖊𝖆𝖉 𝕽𝖔𝖈𝖐'𝖓'𝕽𝖔𝖑𝖑 | хлопці та дівчата, давайте на деякий час залишимо наші різнобарвні met...
158 Охват/переглядів
2026-01-22 13:30
Повідомлення №1031
🌘 "...хлопці та дівчата, давайте на деякий час залишимо наші різнобарвні metal-декорації і зануримося у витончений музичний світ за авторством пані Нати та пана Євгена..." 🌒
"..."DZERKALO" - це наша рефлексія на страшні події, що відбуваються довкола і, водночас, лірична й відверта розмова із собою. Про те, як хочеться нарешті видихнути, відключитися від інформаційного тиску і просто впасти від втоми..." - ONUKA & THE MANEKEN __________Коли я побачив deezer-сповіщення про реліз нової композиції ONUKA із THE MANEKEN'ом на фіті, то усвідомив те, що станом на сьогодні творчий доробок останнього є для мене тим самим ще невіднайденим артефактом, схованим десь у просторі тієї місцевості, яка поки що залишається покритою туманом - прямо як та невідкрита частина game-карти. Проте, вже з перших миттєвостей, як я почав "дивитися у DZERKALO", нечисленні спогади про формальне рукостискання між мною і сольним проєктом пана Євгена все ж почали вимальовувати бодай якусь картину, адже окремі треки THE MANEKEN, все ж таки, мені попадалися на різних платформах - ба більше, я навіть згадав про його доволі цікавий і експериментальний проєкт "Як звучить Україна", аранжувальну основу якого склали живі звуки різних міст нашої батьківщини.Власне, мені було досить цікаво спостерігати за тим, як Євген делікатно та прискіпливо проторює водночас відмінну і тотожну аранжувальну стежину в своєму "творчо-музичному лісі", відвідуючи його місцини як з достатньою концентрацією onuka-дерев, так і їх maneken-відповідників - так-так, Євген Манекенович, окрім "адміністрування" власної сольної творчості, ще й займається композиторством і саундпродюсуванням ONUKA (на пару зі своєю дружиною, власне, пані Натою).Прослуховуючи "DZERKALO", з постійно увімкненим тумблером власної фантазії, до мене завітала візуалізація, головним героєм якої є досвідчений композитор, погляд якого направлений на вказівний камінь, що монолітно стоїть посеред того самого "лісу" і від якого розгалужуються три різні стежки. Покрокуєш вліво - потрапиш до сучасного міста-мегаполісу MANEKEN, вибереш шлях праворуч - перед твоїми очима постане футуристична ONUKA-фортеця, а от якщо вирішиш піти третім шляхом, то з часом опинишся сам на сам із магічним DZERKALO'ом, яке і перенесе тебе, як той портал, у новий сетинг, сетинг між двома різними світами, між ONUKA і THE MANEKEN.__________
"...мистецтво народжується там, де біль трансформується в красу. І для мене, це таке особливе завдання із зірочкою - акумулювати все, що переживаєш щодня і створити те, що відгукується і є близьким кожному та кожній з нас. У "DZERKALO" ми поринаємо у екзистенційні пошуки людини, яка намагається впізнати себе у світі, що змінився назавжди та навчитися жити в цій новій реальності. Та тут не буде легких відповідей - це пісня, яка пробуджує роздуми і відкриває простір для осмислення сьогодення.Хочеться особливо подякувати Ансамблю "Зернятко" - це дитячий колектив, що має сучасний підхід до творчості і підтримує нас дуже-дуже давно. Саме їх можна було почути і побачити в треку "ZENIT". Нині вони також долучилися до запису треку "DZERKALO". Дякуємо за Ваш професіоналізм та готовність до експериментів. Адже коли звучать дитячі голоси - їм неможливо не повірити. Особливо про те, що вони вимушені переживати щодня і щоночі в нашій реальності..." - ONUKA & THE MANEKEN 🌘 "...я переконаний у тому, що зайвий раз розповідати про рівні композиторської думки та виконання вищезгаданих осіб є не надто необхідним, адже їх творчий тандем вже давно продемонстрував здатність створювати музику найвищого гатунку - принаймні, в рамках моєї суб'єктивної думки, звісно ж..." 🌒