Джерело
Олександр ЛОМАКО | Офіційно про Чернігів | Тривоги й укриття щодня: напередодні 1 вересня повторно ініціюємо муні...
7 170 Охват/переглядів
2025-08-28 07:19
Повідомлення №3200
Тривоги й укриття щодня: напередодні 1 вересня повторно ініціюємо муніципальну надбавку в ЗДО та ПТУ24 лютого 2025 року бюджетна комісія підтримала ініціативу нашої фракції та управління освіти встановити доплати працівникам дитячих садочків та ПТУ+1300 грн/місяць, як і для вчителів (на той час це +1300 грн/міс). Тоді ми пропонували направити додатково 28,2 млн грн з бюджету міста.Це справедливо: доплату вчителям встановлено «за роботу в несприятливих умовах». У вихователів ці умови також «несприятливі»: тривоги, укриття, відповідальність за найменших - за хвилини зібрати групу, вивести, повернути. Часто - в інше приміщення. Часто - за негоди. Часто - кілька разів на день. За таких навантажень в середньому 7 тис. грн «на руки».Шкода, але тоді, в лютому, начальник військової адміністрації Брижинський проігнорував цю пропозицію. Нагадаю, що згідно абсурдного рішення суду бюджетом громади одноосібно розпоряджається саме цей чиновник. На жаль, в його пріоритетах освіти та освітян немає.Напередодні 1 вересня варто повернутися до цього питання. Спілкуючись з освітянами розумію, що воно дуже актуальне. Враховуючи, що до кінця року 4 місяці доцільно запровадити муніципальну доплату вихователям та техперсоналу садочків та працівникам профтехосвіти (орієнтовно 2600 грн/міс, як і вчителям згідно Постанови КМУ № 1286). Крім того, зробити окрему доплату до Дня вихователя, як знак поваги й визнання додаткової відповідальності у воєнний час. Ці люди щодня несуть відповідальність за безпеку дітей під час тривог. Кошти в бюджеті є. Наголошую, що йдеться не про «бонус», а чесну плату за ризики та навантаження. Повага до праці має проявлятися не на словах, а в зарплатних відомостях.