Джерело
Олександр ЛОМАКО | Офіційно про Чернігів | Місцеве самоврядування — це не загроза. Загроза — це спроба його обнул...
5 090 Охват/переглядів
2025-06-24 10:22
Повідомлення №3177
🔴 Місцеве самоврядування — це не загроза. Загроза — це спроба його обнулити.В умовах війни влада має бути сильною та згуртованою.Але створюючи військові адміністрації в громадах, центральна влада сіє хаос і колотнечу.Страждають люди - слабшає країна.📌 У жовтні спливає п’ятирічний строк повноважень місцевих рад.Вибори неможливі.І ми вже не один рік спостерігаємо системні спроби обнулити місцеве самоврядування. Замість зберегти легітимні органи, на Банковій просувають небезпечний сценарій — тотальну заміну рад військовими адміністраціями.⚠️ Чернігів уже бачить наслідки:– управління містом стало хаотичним і безвідповідальним;– громада — усунута від прийняття рішень.І це лише початок.Зараз МВА створені в трьох обласних центрах, де ще працюють обрані ради.До кінця року таких може стати значно більше.🛡️ Ми пропонуємо:– зафіксувати безперервність повноважень рад і голів громад до виборів;– чітко обмежити функції ВА (тільки оборона і безпека, не земля і бюджети);– повернути правову визначеність у систему влади.💬 Громади мають залишатися суб’єктами, а не об’єктами.Україна переможе тільки як демократія.Самоврядування — це не слабка ланка. Це одна із сильних сторін держави.