Статистика telegram каналу - @linux_ukraine

Логотип телеграм спільноти - 🇺🇦 Комора Лінуксоїда | Linux 2024-07-14

🇺🇦 Комора Лінуксоїда | Linux

Кількість підписників:
353
Фото:
449 
Відео:
78 
Посилання:
654 
Категорія:
Технології
Опис:
Все про *nix та IT українською! Чат: @unix_ukraine Адмін: @herbstluft

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2024-07-14

Стіна канала 🇺🇦 Комора Лінуксоїда | Linux - @linux_ukraine

Дистрибутив Manjaro впроваджує систему MDD для надсилання телеметрії про систему
Спочатку планувалося ввімкнути телеметрію за замовчуванням (opt-out), але через заперечення розробників і користувачів, імовірно, її зроблять опціональною, пропонуючи запит на згоду під час першого завантаження.
Основний мотив надсилання телеметрії за замовчуванням - точний підрахунок користувачів Manjaro. Поточна система, заснована на аналізі запитів до ping.manjaro.org, неефективна через зміну IP-адрес і використання NAT, що заважає коректному обліку активних систем.
MDD також збирає інформацію про обладнання та оточення, запускаючи утиліту inxi з параметром «-Fxxx», звіт якого містить дані про систему: версії ядра і пакетів, компоненти робочого столу, параметри обладнання, драйвери, роздільну здатність екрана, MAC-адреси, дискову розбивку, кількість процесів і встановлених пакетів.
174
24-11-04 21:17
Лінус Торвальдс вважає, що ШІ - це «90% маркетингу і 10% реальності»
Під час інтерв'ю TFiR на Open Source Summit Торвальдс заявив, що «ШІ - насправді цікава технологія і вона може змінити світ. І водночас весь цей галас навколо нього мене так дратує, що я взагалі не хочу у все це вплутуватися».
Він також заявив, що не приділяє великого значення ШІ, тому що сама індустрія для його розвитку перебуває в жалюгідному стані. Але він уточнив, що через 5 років усе може змінитися і тоді ми побачимо, як ШІ застосовують на щоденній основі для різних сфер діяльності.
Наприкінці інтерв'ю Торвальдс згадав про те, що, на його думку, є сильними сторонами ШІ: «ChatGPT показує чудові результати, особливо в графічному дизайні та в суміжних галузях».
250
24-11-03 14:46
Kali Linux прощається з 32-бітними збірками
Архітектура i386 давно застаріла, і тепер підтримка i386 в Kali Linux значно скоротиться: ядро і образи i386 зникнуть, але пакети i386 будуть доступні. Образи та релізи більше не будуть створюватися для цієї платформи
Це рішення відображає загальну тенденцію в дистрибутивах Linux, таких як Arch Linux, Fedora і Ubuntu, і ядра Linux, які також припинили підтримку 32-бітної архітектури через скорочення використання i386.
260
24-11-02 15:46
GNOME OS буде перетворено на дистрибутив для звичайних користувачів
Адріан Вовк, розробник systemd-homed і systemd-sysupdate, ініціював перетворення GNOME OS із тестового середовища для GNOME на повноцінний дистрибутив для щоденного використання.
Він також оголосив про припинення самостійного розвитку дистрибутива carbonOS, який тепер стане частиною проєкту GNOME OS.
Підсумувавши свій досвід роботи над дистрибутивом carbonOS, Адріан виділив ключові властивості, необхідні для зручної операційної системи для користувачів:
1. Немодифіковане середовище робочого столу GNOME і стандартний набір додатків.
2. Встановлення додаткових програм через Flatpak.
3. Стійкість до збоїв із можливістю швидкого відновлення системи.
4. Незмінність базового оточення і атомарне оновлення системного образу.
5. Безпека з шифруванням даних і верифікованим завантаженням.
6. Сучасний програмний стек (Wayland, Pipewire тощо).
7. Гнучкість для різних пристроїв і простота створення спеціалізованих збірок.
8. Мінімізація рішень для користувача під час встановлення застосунків.
251
24-11-01 14:57
Лінус Торвальдс покращив продуктивність Linux на 2.6% за допомогою невеликого патчу
Патч, написаний творцем Linux Лінусом Торвальдсом, в свою чергу, базується на попередньому патчі, запропонованому розробником ядра Джошем Поімбоефом.
Його метою є уникнення використання barrier_nospec() у 64-бітній функції copy_from_user(). Це дає змогу уникнути накладних витрат на barrier_nospec(), пов'язаних з спекулятивним виконанням, що є частиною пом'якшення Spectre.
Патч додано до Git і буде включено в реліз ядра Linux 6.12-rc6 наступної неділі, а стабільний випуск планується на другу половину листопада.
279
24-10-31 16:01

Google цілком можуть відключити всі свої сервіси у рФ
Google було пред'явлено штраф у розмірі двох ундецильйонів (36 нулів) рублів, яких у світі ніяк не знайти. За приблизними підрахунками, це в 217 квінтильйонів разів більше, ніж взагалі існує грошей у світі.
До того ж, якщо Google не відновить російські акаунти протягом 9 місяців, то за кожний день невиконання вимог нараховуватиметься штраф у 100 тисяч рублів, який подвоюватиметься щотижня без обмежень.

410
24-10-30 13:50
Raspberry Pi OS тепер переведений на Wayland
Raspberry Pi OS тепер використовує композитний сервер labwc на базі wlroots замість Wayfire або X-сервера з Openbox.
labwc краще сумісний зі старими платами Raspberry Pi і забезпечує аналогічну продуктивність графічної оболонки, що і X-сервер.
Нові системи використовують labwc за замовчуванням, а поточні користувачі з раніше встановленою системою зможуть вибрати labwc або залишитися на старому оточенні після оновлення.
Підтримка X11 застосунків здійснюється через Xwayland, але анімаційні ефекти частково прибрані.
331
24-10-29 13:13
Гаральд Вельте висловив жаль про те, на що перетворилася Linux-спільнота
Гаральд Вельте, відомий розробник ядра Linux і засновник gpl-violations, висловився проти виключення російських мейнтейнерів Linux через їхній зв'язок із підсанкційними компаніями.
Він зазначив, що спільнота змінилася і йому боляче бачити дискримінацію за паспортом, місцем проживання чи роботи.
Гаральд Вельте подібну «дискримінацію» порівнює із законом про родинну відповідальність у нацистській Німеччині, коли людей карали за дії родичів. За його словами, хоча масштаб інший, принцип залишається схожим: «покарання без особистої провини.»
Він порівнює це з історичними подіями: чи мав би німецький розробник бути виключеним з міжнародної спільноти через те, що його країна розпочала дві світові війни?
Водночас він пише, що не підтримує російський уряд, яких називає військовими злочинцями.
401
24-10-26 22:46
Дослідники з Університету Ліхай (США) створили інструмент HarmonyCloak, який захищає музичні файли від ШІ, не змінюючи їх звучання для людей.
HarmonyCloak вносить ледь помітні зміни в музичні файли, для введення нових нот або збурень, які можуть обдурити моделі ШІ, що знижує якість генерованого контенту.
Це рішення відкриває нові можливості для музикантів, які прагнуть зберегти свої авторські права в умовах активного використання штучного інтелекту в музичній сфері.
308
24-10-25 20:36

Відкрита та вільна реалізація OpenPGP для Android - OpenKeychain
OpenPGP є найбільш широко використовуваним стандартом шифрування електронної пошти.
OpenKeychain забезпечує безпечне спілкування, використовуючи шифрування. Тільки адресати можуть читати ваші повідомлення, а цифрові підписи підтверджують їх автентичність.
Він зберігає та керує ключами на вашому Android, дозволяючи шукати чужі ключі й обмінюватися ними, а також шифрувати та дешифрувати повідомлення.
Застосунок доступний на GitHub та F-Droid.
Огляд застосунку разом із гайдом на використання: [click]

371
24-10-24 20:03