Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Лікар Дубровський🥼
Додано 14 лип 2024

Лікар Дубровський🥼

@likar_dubrovskyi
Кількість підписників: 12 799
Фото: 593
Відео: 28
Посилання: 189
Опис:
Практикуючий лікар-інфекціоніст зі стажем понад 10 років. Доктор філософії за спеціальністю "медицина". Медичний блогер. Ветеран війни. Засновник та директор DubrovskyClinic.
Джерело

Лікар Дубровський🥼 | Сьогодні відбулась історична подія – з ініціативи Ордену Святого Панте...

Логотип телеграм спільноти - Лікар Дубровський🥼 Лікар Дубровський🥼 @likar_dubrovskyi
7 070 Охват/переглядів 2025-07-10 15:28 Повідомлення №568
🇺🇦 Сьогодні відбулась історична подія – з ініціативи Ордену Святого Пантелеймона офіційно проголошено та затверджено 10 липня – Днем вшанування загиблих медиків.🪖🥼 І сьогодні офіційно й урочисто відбулась презентація проекту «Посвіт пам’яті», який має на меті вшанувати медичних працівників, які віддали життя, рятуючи інших. На фронті, в лікарнях, які потрапили під нищівний обстріл, на чергуваннях в стабпунктах, по дорозі на евакуацію, під час розбирання завалів, траспортування поранених... Після цього в Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі була відслужена заупокійна Літія по загиблим медикам.Протягом тривалого часу вже відбувається масштабна робота, по створенню сайту, каталогу й найцінніше – «Книги пам’яті», де будуть вписані історії, спогади, дані та обставини служби й подвигу загиблих на війні медиків. Вже опрацьовано й прийнято анкет, розповідей та спогадів більше ніж від про 500 медиків.В моєму підрозділі, медичному пункті механізованого батальйону 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка, пораненими стали майже всі медики. Декілька стали важкими інвалідами. І троє загинули. Всі під час безпосереднього виконання бойових задач по порятунку поранених. Мої друзі, побратими та відчайдушні воїни: лейтенант Ігор Возів, фельдшер Григорій Савчук та бойовий медик Василь Данилюк. Кожен із них врятував безліч життів, й зрештою віддав своє…Також з нами працювала Ірина Цибух, «Чека», смерть якої жахливою звісткою накрила майже всю медичну спільноту. Іра була з нами досить довгий час, закривала із своїм підрозділом одну з точок евакуації під Авдіївкою. Смілива, відчайдушна, всією душею заглиблена в усвідомлення своєї ролі та покликання. 😔 Сьогодні ми згадуємо медиків, які загинули на війні. Чи потрібно це їм? Ні. Вони вже далеко на Небі, де немає болю, смутку, розчарувань та підлості. У них вже все добре… Сьогоднішній день – для нас! Він потрібен виключно нам! Щоб ми озирались в глибину себе та розуміли, що живемо завдяки неймовірній жертві цих надлюдей. І що наше життя має бути пронизаним і сповненим глибокого сенсу, користі та вдячності. Ми пишемо історію власними кроками. Подібні проекти необхідні, щоб змінювати цей світ на краще, перемагати зло, на всіх його рівнях, й подарувати нашим нащадкам шанс на краще майбутнє. І пам’ять про тих людей, хто творив це майбутнє, ціною свого життя. Також, безумовно, цей день для рідних, які втратили своїх близьких на війні. Саме тому, надзвичайно важливо закарбовувати пам’ять й вписувати ці легендарні імена в історію. Щоб рідні пишались своїми батьками, чоловіками, синами, дружинами, доньками й несли це світло вдячності й гордості далі й далі. Те, що Орден Святого Пантелеймона створив «Книгу Пам’яті» – надзвичайно важлива подія й безсумнівно – дуже потужний дієвий крок в створенні масштабного процесу. 🇺🇦 Честь та шана всім медикам, які віддали своє життя задля порятунку інших. Ми не маємо права забути про них!🇺🇦 Героям Слава! 👇 Всі, хто мають загиблих побратимів-медиків й хоче навіки вписати їхні імена в історію та висловити свою пошану й вдячність щирими спогадами, можна надсилати анкету на пошту Національної Медичної Бібліотеки й це буде згодом опрацьовано й опубліковано:📩 [email protected].Всі подробиці на офіційних порталах Ордену Святого Пантелеймона.