Джерело
Ліфлянчик. Блог ✌️ | Про мат (лонгрід). Не популярне...Зараз доволі потужно просувається по...
535 Охват/переглядів
2025-01-06 10:27
Повідомлення №5882
Про мат (лонгрід). Не популярне...Зараз доволі потужно просувається позиція "примусової українізації", що інколи доходить до абсурду з сегрегаціями, дискримінаціями та відвертим ідиотизмом. Але раціо цього навчання полягає в тому, що українці повинні почати спілкуватись на мові предків, тобто українською. Логічно.Абсолютно підтримую це раціо і те, що наші діти повинні говорити українською. Ще хотілося б, щоб чистою (саме тому я тут з вами українською).Однак при цьому, абсолютно паралельно розвивається ракова пухлина будь-якої мови - це мат через слово, шо дозволяється і підтримується в публічному просторі. Так би мовити "Примусова матюкізація", чи шо. До цього, чомусь, у суспільства претензій немає, хоча, керуючись логікою радикальних українізаторів, матюки - така ж частина руського світу, як і російська мова.В результаті мат зараз всюди. В соц.мережах, в блогах, на телебаченні, від мерів міст, а тепер от і від президента лунає на пресухах. Для прикладу давайте візьмемо якесь міні блогерське шоу. На мою біду мені запам'ятався чомусь подкаст: Олексій Горбунов і ще два якихось чудіків, сидять в студії і такі:- Уй ізда анал ☝️- Ггггггг- С...а мля пі...си гі...но ☝️- Гггггг... Ну і так далі. Відчував іспанський сором за Олексія, який мені завжди і всюди подобався, а тут просто чи хильнув зайвого, чи шо.Все це призвело до того, що тепер абсолютно нормальним вважається починати дискусію з фрази "ти довб...б" чи "пішов на ...уй", ну і все в такому дусі (підозрюю шо і цей допис обов'язково якийсь бравий парубок так прокоментує). Такий собі морально-етичний рівень бидла, якому місце відпочивати на лавочці, десь біля заваленого сміттєвого баку. Але так сталося, шо воно тепер має на все своє мнєніє, яке може висловлювати не тільки на заборі, і неодмінно висловлює його всюди, де тільки можна. Ба більше, знаходяться журналісти та блогери, які беруть інтерв'ю у "гострих на язик" зрізів суспільства та публікують їх на багатомільйонні аудиторії без редакції чи блюру.І понеслась ця маргінальна "культура" в людські маси, формуючи нові моральні норми поведінки "нових українців".Нє нє! Ви не думайте, шо я сам такий в білому пальто, пенсне і такий: "Фі фі фі! Мусьє! Шо ви в самом дєлє!". Нє.Ті хто знає мене близько, то зараз ухмиляються, бо прекрасно пам'ятають як я люблю міцне слівце. Але ж тільки з невеличкою різницею. Я розуміє де його умісно вставити, де краще не треба, а де категорично не можна. Саме тому більшість з вас зараз здивувалась.Так от. Тепер я вам скажу як інтелектуальна доросла людина, з вищою освітою, адвокат та медійник. Небажано використовувати мат без необхідності в ЗМІ, в подкастах, і соц.мережах. А категорично неможна його використовувати офіційним представникам влади на прес-конференціях.Ви зараз зі мною, звісно, можете почати сперечатись, але я ж адвокат та завжди користуюся нормами правил, закріпленими в діючому законодавстві. І відповідно до ст. 173 КУпАП, мат в публічних місцях - це хуліганство, за яке передбачений штраф.Крім того, як мені пояснювати дитині, що мат - це неприпустимо в садочку, в школі, в компанії дорослих та в публічних місцях, коли сучасні герої суспільства, виступаючи перед людьми, двох слів без нього зв'язати не можуть? Як?