Джерело
Леонід Нєвзлін | США повідомили деяким європейським країнам, що частина раніше законтра...
349 Охват/переглядів
2026-04-17 09:16
Повідомлення №2022
США повідомили деяким європейським країнам, що частина раніше законтрактованих поставок озброєнь, ймовірно, буде затримана, оскільки війна з Іраном продовжує вичерпувати наявні запаси, повідомляє Reuters.Затримки торкнуться кількох країн, зокрема в Балтійському регіоні та Скандинавії. Європейці скаржаться, що це ставить їх у скрутне становище. Американці, зі свого боку, дорікають союзникам у недостатній допомозі США та Ізраїлю у відкритті Ормузької протоки.Назви цих країн не розкриваються: частина з них межує з Росією, тому темпи постачання озброєнь вважаються чутливою оборонною інформацією. Йдеться про різні види боєприпасів, зокрема ті, що можуть використовуватися як для наступальної, так і для оборонної мети.Чого й слід було очікувати. Але першопричина проблем — зовсім не війна проти Ірану і навіть не бажання Вашингтона «покарати» союзників по НАТО. Країнам Заходу слід було значно швидше нарощувати темпи військового виробництва і лікувати політичну короткозорість. Все інше — лише симптоми.Підписатися: Леонід Нєвзлін