Джерело
Леонід Нєвзлін | Цієї ночі РФ завдала удару по Україні своїм «Орешником». За наявними д...
266 Охват/переглядів
2026-01-09 09:13
Повідомлення №1808
Цієї ночі РФ завдала удару по Україні своїм «Орешником». За наявними даними, удар було завдано по Львівській області. Крім того, масованого обстрілу зазнав Київ: у місті четверо загиблих, частина української столиці залишилася без світла, води та опалення.Зафіксовано численні влучання по житлових будинках у різних районах. Імовірно, окрім повітряного терору, противник цілеспрямовано намагався уразити районні котельні, щоб позбавити людей тепла в люті морози, які розпочалися сьогодні в Україні та, за прогнозами, триватимуть щонайменше ще тиждень.Україна скликає засідання Ради Безпеки ООН у зв’язку з ударом «Орешником», і це правильно. Водночас варто звернути увагу ще на кілька обставин.По-перше, удар балістичною ракетою середньої дальності було завдано в безпосередній близькості до кордону ЄС. Це не лише атака на Україну, яку РФ подає як «відповідь» на фейковий обстріл резиденції Путіна, а й елемент залякування — передусім європейців, які й без того перебувають у стані хронічної тривоги.По-друге, за кілька годин до удару американське посольство поширило попередження про «серйозну атаку». Як правило, про пуски ракет такого класу заздалегідь повідомляють «стратегічних противників» по спеціальним каналам, щоб уникнути негайної відповіді.Питання полягає в іншому: чи буде взагалі якась відповідь — чи пуски ракет середньої дальності по Європі остаточно стануть нормою.Підписатися: Леонід Нєвзлін