Джерело
Леонід Нєвзлін | Черговий, 18-й пакет санкцій Євросоюзу проти РФ блокують дві країни — ...
321 Охват/переглядів
2025-06-30 14:03
Повідомлення №1435
Черговий, 18-й пакет санкцій Євросоюзу проти РФ блокують дві країни — Словаччина та Угорщина. Як повідомляють українські ЗМІ з посиланням на власні джерела, Будапешт блокує пакет, не висуваючи конкретних вимог, чого не скажеш про Братиславу.Словаччина виступає проти повної відмови від російського газу з 2028 року, як це планує ЄС. Прем’єр Роберт Фіцо заявляє про можливе зростання цін для словаків і боїться позовів з боку “Газпрому”, який, за його словами, може висунути багатомільярдні вимоги, використовуючи слабкі місця газового контракту з країною.Спираючись на ці аргументи, Фіцо вимагає від Брюсселя компенсацій за можливі збитки, хоча його вимоги виглядають доволі сумнівно — без українського транзиту Словаччина все одно не отримає російський газ. Минулого тижня його намагалася переконати особисто Урсула фон дер Ляєн, але поки що безрезультатно. Втім, європейські дипломати все ж сподіваються на успішне вирішення проблеми з Братиславою.А от з Угорщиною все складніше. Джерела “Європейської правди” розповіли, як один з керівників ЄС намагався чинити тиск на Віктора Орбана, щоб той припинив явно антиукраїнську й пропутінську політику, пригрозивши наслідками. Орбан нібито відповів: «Та робіть, карайте Угорщину! Мені це лише додасть політичних бонусів. Покарання грошима? Чудово! Санкції проти Угорщини? Ще краще!»Правопопулістський режим у Будапешті готовий перетворити Угорщину на країну-вигнанця, аби тільки зберегти й примножити владу автократа Орбана. І це справжня проблема, яку Москва, безумовно, використовуватиме на повну — як і традиційний «газовий підкуп».Підписатися: Леонід Нєвзлін