Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Леонід Нєвзлін
Додано 14 лип 2024

Леонід Нєвзлін

@leonidnevzlinUA
Кількість підписників: 592
Фото: 577
Відео: 159
Посилання: 1,610
Опис:
Особистий канал Леоніда Нєвзліна
Джерело

Леонід Нєвзлін | Перші наслідки оголошених днями масштабних санкцій щодо російської наф...

Логотип телеграм спільноти - Леонід Нєвзлін Леонід Нєвзлін @leonidnevzlinUA
289 Охват/переглядів 2025-01-13 13:02 Повідомлення №1063
Перші наслідки оголошених днями масштабних санкцій щодо російської нафтової галузі вже є. Потрапивши під санкції, російські танкери, які перевозили понад 2 млн барелів нафти, простоюють у східних водах Китаю після обмежень з боку США, повідомляє Bloomberg. За даними агентства, у східних водах Китаю перебувають три танкери.Під санкції потрапили загалом 183 танкери, пов'язані з «Совкомфлотом», «Роснефтью» та «Газпром нефтью». Перереєструвати таку кількість танкерів за короткий час чи знайти інші способи обійти санкції практично неможливо. А Китай, судячи з останніх новин, не готовий порушувати санкції. Не факт, що готова буде й Індія – другий за величиною споживач російської нафти. Отже, ризики роботи з російською нафтою зростають, а це означає, що її дисконт буде більшим, а витрати на транспортування – вищими.Під санкції потрапили також дві нафтові компанії – «Газпром нефть» і «Сургутнефтегаз». За даними «Коммерсанта», на них в останні місяці припадало до 20% російського експорту нафти. Втім, ці санкції були досить очікуваними, тому шляхи обходу, ймовірно, вже були прораховані.Ще один розділ санкцій стосується великого переліку нафтосервісних компаній. Крім того, американським громадянам заборонено займатися нафтовидобуванням, бурінням, нафтосервісом, а також обіймати будь-які посади в російських нафтових (нафтосервісних) компаніях. З одного боку, за останні кілька років РФ суттєво знизила свою залежність від західних технологій у сервісі. І адаптувалася після хвилі санкцій 2022 року, коли західні сервісні компанії залишили Росію. Вони пішли, але не повністю, і деякі способи обходу залишалися.Проте тепер не факт, що РФ, наприклад, зможе закуповувати бурове обладнання за кордоном, навіть у тому ж Китаї. Крім того (що зрозуміло ще з 2022 року), без закордонних технологій, обладнання та експертів РФ не зможе працювати з важковидобувними запасами. Замінити їх неможливо, у РФ таких технологій немає, а для розробки власних потрібні час, гроші та спеціалісти. У довгостроковій перспективі частка таких запасів у видобутку зростатиме при виснаженні традиційних запасів. Або не зростатиме, якщо не буде технологій та обладнання. Тобто загальний видобуток падатиме.Таким чином, новий пакет санкцій так чи інакше завдасть удару по експортних доходах російського бюджету. Не факт, що Путін витрачатиме менше грошей на війну. Але росіяни явно будуть менше їсти (у широкому сенсі). Падіння валютних доходів призведе до чергового падіння курсу рубля, зростання інфляції, яка й без того не знижується, скорочення соціальних витрат бюджету (на медицину та освіту). Що ж – заслужили.Підписатися: Леонід Нєвзлін