Джерело
Лебедин INFO | Лебединські захисники отримали відзнаки Міністра оборони України Олекс...
542 Охват/переглядів
2026-04-02 15:46
Повідомлення №28729
Лебединські захисники отримали відзнаки Міністра оборони України Олександра Сирського У Лебедині відбувся зворушливий та водночас урочистий захід під символічною назвою «Ціна незалежності: шана живим, пам’ять полеглим», під час якого вшанували українських Захисників та відзначили їх державними нагородами.Церемонія нагородження пройшла на базі Лебединського фахового медичного коледжу — закладу, який готує майбутніх медиків. І це місце було обране невипадково, адже саме від професійності, оперативності та самовідданості медичних працівників часто залежить життя військових на передовій. Сьогодні медики стоять в одному строю з воїнами: ризикуючи власним життям, вони рятують інших і наближають перемогу України.За поранення, отримані під час виконання бойових завдань, відзнаки Міністра оборони України Олександра Сирського отримали наші земляки-захисники:Юрій ГаращенкоПетро СоколСергій ПавлюченкоАнтон ШульгаДенис ВасильченкоОкрім того, Сергій Павлюченко був відзначений ще й почесною нагородою — Хрестом ракетних військ і артилерії.Посмертно Комбатантським хрестом нагороджено головного сержанта Володимира Сущенка — як символ глибокої вдячності за його мужність, відвагу та самопожертву в боротьбі за незалежність України.Участь у заході взяли начальник відділу з мобілізаційної, оборонної роботи та з питань надзвичайних ситуацій Олександр Білик, а також начальник відділення цивільно-військового співробітництва ІІ відділу ТЦК та СП м. Лебедин, майор Володимир Шутько. Саме він провів церемонію вручення нагород, подякувавши військовим за відданість присязі, незламність духу та самопожертву в ім’я українського народу.Олександр Білик у своєму виступі наголосив:- Сьогодні ми вшановуємо тих, хто ціною власного здоров’я, а часто й життя, відстоює незалежність України. Кожен із вас — приклад мужності, сили духу та безмежної любові до Батьківщини. Ми вдячні вам за службу, за витримку і за те, що навіть після поранень ви залишаєтесь незламними. Наш обов’язок — пам’ятати полеглих і підтримувати живих Героїв.Викладацький і студентський колектив коледжу підготували зворушливу культурну програму. Під час заходу звучали патріотичні пісні, були представлені тематичні хореографічні композиції, а також відеопрезентації про загиблих Героїв Лебединської громади.Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять своїх земляків і всіх українців, які віддали життя за Батьківщину.Директорка медичного коледжу Жанна Смолова у своєму виступі подякувала Захисникам за їхній подвиг та зазначила:- Ми готуємо медиків, і добре розуміємо, наскільки важливою є їхня роль на фронті — це ті, хто першими приходять на допомогу і рятують життя. Наші студенти повинні усвідомлювати ціну кожного врятованого життя і відповідальність, яку несе обрана професія. Сьогодні ми також працюємо над створенням Книги пам’яті про наших земляків-захисників, щоб зберегти правду про їхній подвиг для майбутніх поколінь.До заходу також долучилися представники громадськості — лідери місцевих організацій «Янголи Лебединщини» Леонід Керстюк та «Побратими назавжди» Олексій Волошин.Цей захід став ще одним нагадуванням про високу ціну української незалежності, про мужність тих, хто продовжує боронити державу, і про святий обов’язок — пам’ятати Героїв, які віддали за неї своє життя.