Статистика telegram каналу - @lawyer_ukraine_now

Логотип телеграм спільноти - Юристи України 🇺🇦 2024-07-14

Юристи України 🇺🇦

Кількість підписників:
13051
Фото:
891 
Відео:
10 
Посилання:
717 
Категорія:
Право
Опис:
🇺🇦Вітання читачам каналу Юристи України! 🖥 Канал створено для інформування читача в юридичному колі. ❗️Кожен бажаючий може отримати консультацію, яка надається на платній основі https://t.me/AdvocateFromUkraine1 ⚖️ Юридичні послуги

Кількість підписників

Середній перегляд на повідомлення

Історія змін лого

Поки що змін не зафіксовано

Історія змін назви

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни типу аккаунта

Поки що змін не зафіксовано

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2024-07-14

Стіна канала Юристи України 🇺🇦 - @lawyer_ukraine_now

‼️ВСІ ХТО ОНОВИВ ДАНІ ОТРИМАЮТЬ ПОВІСТКИ
Кабінет Міністрів прийняв постанову, спрямовану на зменшення паперового навантаження на територіальні центри комплектування і соціальної підтримки, – тепер ТЦК формуватимуть повістки за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Раніше доводилося вручну виписувати повістки, що займало багато часу та ресурсів. Відтепер цей процес стає централізованим: повістки можна сформувати та роздрукувати за допомогою реєстру Оберіг. Також повістки можна підписувати за допомогою кваліфікованого електронного підпису. При цьому спосіб оповіщення не змінився – повістки й надалі вручатимуть особисто або надсилатимуть засобами поштового зв’язку.
Єдиний електронний реєстр військовозобов'язаних “Оберіг” – це державний реєстр, що містить інформацію про всіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів від 17 до 60 років.
🔴Відтак можна провести паралель - Резерв отримує дані з системи Оберіг, якщо ваших даних немає в Резерві то немає в Оберезі. Якщо ви успішно оновили дані в Резерві ви 100% отримаєте повістку на проходження ВЛК найближчим часом.
6500
24-11-07 10:39
📌ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ
‼️Доброго дня! Нагадуємо що ви можете отримати консультацію адвоката.
👉Варість консультації 1000 гривень
‼️‼️‼️Для зв'язку звертатися
https://t.me/AdvocateFromUkraine1
6900
24-10-30 09:24
💁‍♀️Виплати на дітей під час війни: перелік грошових допомог 2024 – Частина 2
4️⃣Виплати матерям-одиночкам
Право на допомогу на дітей мають одинокі матері, які не перебувають у шлюбі, одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини відсутній запис про батька (матір).
Допомога одиноким матерям розраховується як різниця між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
📍Максимальний розмір допомоги на дітей одиноким матерям у 2024 році:
на дітей до 6 років – 2 563 грн;
на дітей від 6 до 18 років – 3 196 грн;
на студентів стаціонару віком від 18 до 23 років – 3 028 грн.
В умовах воєнного стану та протягом одного місяця після його припинення виплата допомоги не зупиняється, навіть якщо отримувач пропустив термін її перегляду.
5️⃣Аліменти на дитину 2024
Гарантований мінімальний розмір аліментів на одну дитину, які сплачує батько чи матір, якщо у них низькі доходи, становить не менше за 50% від прожиткового мінімуму для дитини певного віку.
Тож мінімальна сума аліментів у 2024 році становитиме:
для дітей до 6 років – 2 563 грн;
для дітей від 6 до 18 років – 3 196 грн;
для дітей 18-23 років – 3 028 грн.
6️⃣Виплати дітям, над якими встановлено опіку
Держава виплачує таку допомогу опікунам дітей, які позбавлені батьківського піклування. Зверніть увагу, що ці виплати є власністю дитини.
📍Розмір допомоги теж залежить від прожиткового мінімуму та дорівнює 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. У 2024 році це:
на дітей до 6 років – 6 407,5 грн;
на дітей від 6 до 18 років – 7 990 грн.
📍Якщо дитина з інвалідністю, то розмір виплат буде більшим:
на дітей до 6 років – 8 970,5 грн;
на дітей від 6 до 18 років – 11 186 грн.
7️⃣Виплати дітям з багатодітних сімей
У 2023 році держава сплачувала допомогу таким родинам у сумі 2 100 грн. Вона призначалася на третю і кожну наступну дитину. У 2024 році сума допомоги не змінилась.
Їх здійснюють щомісяця, доки дитині не виповниться шість років. Оформити заявку на допомогу у 2024 році в розмірі 2 100 грн можна у будь-який час, навіть якщо дитині вже три або чотири роки.
Щоб оформити допомогу, одному з батьків необхідно звернутися із заявою до органу соціального захисту населення або Центру надання адміністративних послуг.
8️⃣Допомога дітям з інвалідністю
Держава надає соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю. Також людям, які піклуються про них, передбачена надбавка на догляд.
Відповідно, діти з інвалідністю віком до 18 років мають право на виплату у розмірі 70% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Тобто у 2024 році це 1652,7 грн.
9️⃣Допомога дітям-ВПО
Така допомога надається дітям, які разом з батьками стали внутрішньо переміщеними особами через повномасштабну війну в Україні.
Для осіб з інвалідністю та дітей сума щомісячних виплат 3 тис. грн.
4800
24-10-28 13:02
⁉️Чи можна направити поштою заяву про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації
Пунктом 58 Порядку № 560 визначено, що за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16 - 23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов'язаного підлягає обов'язковій реєстрації.
У випадках, коли військовозобов'язані надсилали такі заяви засобами поштового зв'язку, то здебільшого їх залишали без розгляду, у зв'язку із необхідністю особисто прибути до ТЦК та СП і подати необхідні документи для оформлення відстрочки від призову на військову службу, що стало підставою для оскарження бездіяльності відповідних комісій при ТЦК та СП до суду, і суди в таких випадках стають на бік військовозобов'язаних, зазначаючи таке.
❗️Так, у рішенні Чернігівського окружного адміністративного суду від 19.09.2024 року у справі 620/10079/24 суд звернув увагу, що обов'язок особисто подати не є тотожним обов'язку особисто прибути, при цьому ні Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу», ні Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», ні Порядок № 560 не зобов'язують військовозобов'язаного особисто прибувати до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для реалізації права на відстрочення від призову під час мобілізації з підстав, передбачених статтею 23 Закону № 3543-ХІІ.
❗️Також у рішенні Донецького окружного адміністративного суду від 19.09.2024 року у справі № 200/5183/24 зазначено, що Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487, не визначає конкретних способів надання документів, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації (власноручно, поштою тощо), як і не містить положень, відповідно до яких військовозобов'язаний повинен особисто прибути до органу, в якому він перебуває на військовому обліку, з метою подання відповідних документів.
❗️Також у рішенні Рівненського окружного адміністративного суду від 20.09.2024 року у справі № 460/9048/24 суд вказав про те, що приписами Закону № 3543-XII та Порядку № 560 не передбачено обов'язку військовозобов'язаного особистого відвідування територіального центру комплектування та соціальної підтримки для подання заяви та документів на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
❗️Рішень судів апеляційної інстанції з цього приводу поки що мало, але вони є (наприклад, постанова Восьмого апеляційного адміністративного суду від 11.09.2024 року у справі № 460/3043/24), отже, у разі, якщо комісія при ТЦК та СП не розглядає заяву про надання відстрочки від мобілізації через те, що вона направлена засобами поштового зв'язку, то таку бездіяльність можна успішно оскаржити до суду.
4400
24-10-28 07:01
⁉️Як скласти рапорт для направлення на лікування
Якщо військовослужбовець, під час несення служби захворів, загострилась вже існуюча хвороба чи отримав травму — він має право на отримання належної медичної допомоги та лікування.
👉Якщо військовослужбовець звертався в усній формі до командира та до медика взводу/роти, але не отримав позитивної відповіді на направлення до лікувального закладу, потрібно звернутися до командира з рапортом на лікування.
Турбота про збереження та зміцнення здоров’я військовослужбовців – обов’язок командирів (начальників). Це закріплено у ст.11 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
❗️❗️❗️Зразок рапорту на ім’я командира
Рапорт має бути складений наступним чином:
💁‍♀️“Рапорт на направлення на лікування
Прошу Вашого клопотання перед вищим командуванням надати мені (звання, ПІБ, посада) направлення на проходження лікування до медичного закладу (вказати медичний заклад).
Я, (ПІБ, звання, посада) вже неодноразово усно повідомляв про різке погіршення стану мого здоров’я, що унеможливлює подальше належне виконання обов’язків військової служби. Зокрема, у мене (детально вказати всі симптоми). Мій стан хвороби прогресує та загострюється.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України «Про соціальний та правових захист військовослужбовців та членів їх сімей» турбота про збереження та зміцнення здоров’я військовослужбовців – обов’язок командирів (начальників).
У зв’язку з вищевказаним, прошу забезпечити надання мені законної можливості отримати належне лікування для чого направити мене до лікувального закладу для отримання медичної допомоги.

🔴Додатки:
✔️документи, що підтверджують стан здоров’я;
вказати посаду, військове звання, ПІБ, дату та підпис”
7100
24-10-25 05:52
⁉️Чи діє відстрочка студенту під час академічної відпустки
Академічна відпустка є перериванням освіти, яка передбачає призупинення прав та обов'язків здобувача освіти, виконання ним індивідуального навчального плану.
🔴Інформація про факт надання академічної відпустки також вноситься до ЄДЕБО.
Сам статус здобувача освіти академічна відпустка не скасовує, але є роз'яснення МОН та позиція ТЦК та СП така, що здобувач освіти за цей період втрачає право на відстрочку.
Але тут питання дуже спірне, адже деякі підстави для надання академічної відпустки — наприклад, у зв’язку із хворобою — можуть збігатися з підставами для надання відстрочки — наприклад, у зв’язку із тимчасовою непридатністю.
💁‍♀️Студент у зв’язку із тяжкою хворобою, яка потребує тривалого лікування може піти в академічну відпустку. У цей час він формально може втратити підставу для відстрочки саме як студент, але він буде мати підставу для відстрочки за висновком ВЛК.
Саме переривання навчання є дуже ризиковим з позиції отримання права на відстрочку. Тому точно можу сказати, що академічна відпустка не грає на користь здобувача освіти та не збільшує строк дії відстрочки, а навпаки.
6800
24-10-23 13:13
📌 ЯКИМИ РЕЄСТРАМИ ПОВИНЕН КОРИСТУВАТИСЯ КОЖЕН "УХИЛЯНТ":

1. Єдиний державний реєстр судових рішень http://www.reyestr.court.gov.ua/
2. Розшук МВС https://wanted.mvs.gov.ua/
3. Поштові індекси та відділення поштового зв’язку
України http://services.ukrposhta.com/postindex_new/
4. Трекінг поштових відправлень Укрпошта http://ukrposhta.ua/ua/vidslidkuvati-forma-poshuku
5. Єдиний реєстр боржників https://erb.minjust.gov.ua/
6. Інформація щодо стану розгляду https://court.gov.ua/fair/
7. Автоматизована система виконавчого провадження https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors
9700
24-10-13 06:04
🔥 Дізнайтеся, як AI може змінити ваше юридичне життя! 🔥
Курс "Штучний інтелект для юристів" від KSE допоможе опанувати:
⚡️ Юридичні дослідження та аналіз документів.
📄 Автоматизацію контрактів і прогнозування ризиків.
🔮 Прогнозування правових ризиків та прийняття обгрунованих рішень.
👨‍🏫 Експерти: Петро Білик, Вероніка Мильцева, Володимир Кулініч.
📅 Курс триває 6 тижнів, з 15 жовтня по 23 листопада 2024 року.
Деталі прогтами ТУТ: http://surl.li/ufasvt
Зображення до поточного посту у каналі "Юристи України 🇺🇦" - @lawyer_ukraine_now
8300
24-10-11 15:00
⁉️Чи існує альтернативна служба під час воєнного стану та хто має на неї право
💁‍♀️Громадяни України мають право на альтернативну службу, якщо виконання військового обов'язку суперечить їхнім релігійним переконанням і якщо вони належать до діючих відповідно до законодавства релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю
. Перелік таких релігійних організацій затверджується Кабінетом Міністрів України. Цим правом користуються громадяни, які належать до зазначених релігійних організацій, що діють як із зареєстрованим статутом, так і без його реєстрації (пункт 2 Положення про порядок проходження альтернативної (невійськової) служби, завтердженого постанова Кабінету Міністрів України від 10 листопада 1999 року № 2066 "Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування Закону України "Про альтернативну (невійськову) службу" (далі - Положення).
📍ПЕРЕЛІК релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю:
🟡 Адвентисти-реформисти
🟡 Адвентисти сьомого дня
🟡 Євангельські християни
🟡 Євангельські християни-баптисти
🟡 Покутники
🟡 Свідки Єгови
🟡 Харизматичні християнські церкви (та церкви, прирівнені до них згідно із зареєстрованими статутами)
🟡 Християни віри євангельської (та церкви, прирівнені до них згідно із зареєстрованими статутами)
🟡 Християни євангельської віри
🟡 Товариство Свідомості Крішни
Чи актуальна ця тема нині, під час дії воєнного стану та активної фази війни?
В умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав громадян на проходження альтернативної служби із зазначенням строку дії цих обмежень. Починаючи з 24 лютого 2022 року в Україні діє воєнний стан, разом з ним діють певні обмеження прав та свобод громадян України.
Альтернативна служба, а саме її застосування, є заміщенням проходження строкової військової служби в мирний час, заміна військової служби альтернативною (невійськовою) під час війни українським законодавством НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА.
Тому такого поняття, як альтернативна невійськова служба, під час дії воєнного стану існувати не може. В мирний час – інша справа, під час війни – усі захищають державу, народ, своє майбутнє.
❗️Згідно з ч. 2 ст. 35 Конституції України здійснення цього права (мається на увазі право сповідувати певну релігію і тому не брати до рук зброю, фактично перебувати на альтернативній службі) може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров’я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей.
Також у Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» альтернативна (невійськова) служба під час війни не визначена, так як існують ті обставини, коли має місце охорона громадського порядку, здоров’я, життя і моральності населення, захисту прав і свобод інших людей.
❗️На практиці осіб, які все ж таки належать до певних релігійних громад і які не можуть брати до рук зброю, а тому будуть вкрай неефективними під час виконання бойових завдань, можуть мобілізовувати до війська на відносно «мирні» посади, такі як кухарі, водії, інженери.
Тобто такі мобілізовані можуть іншим способом послужити державі та народу України, виконуючи інші суспільно-корисні роботи та завдання.
7400
24-10-11 11:52
‼️✉️ Представник пошти зобов’язаний вручити повістку територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) особисто адресату.
Про це йдеться у постанові Кабміну № 1147 від 8 жовтня 2024 року "Про внесення змін до Правил надання послуг поштового зв’язку".
У разі відсутності одержувача за вказаною на листі адресою працівник пошти інформує його за наявним номером телефону та/або вкладає в абонентську поштову скриньку повідомлення про надходження листа з позначкою «Повістка ТЦК».
Якщо протягом 3 робочих днів після інформування поштою адресат не з'явився для отримання листа, працівник пошти робить відмітку «адресат відсутній за вказаною адресою» і не пізніше наступного робочого дня повертає лист відправнику.
У разі вручення поштового відправлення з позначкою «вручити особисто», внутрішнього рекомендованого листа з позначкою «Повістка ТЦК» адресат підтверджує такий факт своїм підписом, зазначає прізвище та ініціали. У разі відмови працівник пошти робить відмітку «Адресат відмовився» і не пізніше наступного робочого дня повертає його відправнику.
7100
24-10-09 11:53