Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - lawyer for NGOs
Додано 14 лип 2024

lawyer for NGOs

@lawyer_for_NGOs
Кількість підписників: 1 455
Фото: 53
Посилання: 151
Опис:
Юридична та бухгалтерська допомога волонтерам та неприбутковим організаціям (громадським обєднанням, благодійним та релігійним організаціям тощо)

👥 Кількість підписників

1 455
Середній/День:: -2
Середній/Тиждень:: -3
Середній/Місяць:: -13

👁️ Середній перегляд на повідомлення

547
Середній/День:: 269
Середній/Тиждень:: 598
ERR: 37.59%

📊 Кількість повідомлень на день

0.6
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 0.7
Середнє за день: 0.6

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 156 25-10-22 14:57
‼️‼️РУБРИКА "ЦИФРИ ТА ЧИСЛА"‼️‼️"Чи існує необхідність витримувати відсоток витрат проектна/адміністративна/статутна."‼️‼️Серйозна помилка для неприбуткових організацій - це розмежування "проєктної" та "статутної" діяльності📎Податковий кодекс України:"133.4.2. Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами."‼️Як бачимо, для збереження статусу неприбутковості треба витрачати кошти ЛИШЕ на:1) статутну діяльність - "реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами."2) адміністративні витрати - "видатків на утримання такої неприбуткової організації,"Немає там якоїсь окремої графи - "проєктна діяльність", бо по суті це "статутна діяльність". ✍️Але у Робочому плані рахунків бухгалтери можуть розділити окремі рахунки на субрахунки відповідно до назв проєктів. Сукупно все це має бути у рамках статутної діяльності, тому вважатись цільовим фінансуванням. 👉А тепер по процентах пройдемось Законодавець для громадської організації НЕ встановив жодних обмежень щодо розподілу оцих напрямків - "статутної діяльності" та "адміністративні витрати". НЕ залежно від того, звідки кошти надійшли. ‼️Виключення - ситуація, коли сам донор/благодійник/грантодавець встановив такі "рамки". При цьому податкову це не має цікавити. 🫣А ось для благодійних організацій НЕ все так просто, БО: 📎ЗУ "Про благодійну діяльність та благодійні організації" 5 липня 2012 року № 5073-VI "Стаття 16. Активи (доходи) благодійних організацій3. Розмір адміністративних витрат благодійної організації не може перевищувати 20 відсотків доходу цієї організації у поточному році."📎Податковий кодекс України "133.4.4-1. Виплата компенсацій та інших виплат (у тому числі тих, що є додатковим благом) на користь працівників благодійної організації не є підставою для виключення такої благодійної організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій, за умови що такі компенсації та інші виплати пов’язані з реалізацією цілей і завдань такої благодійної організації і передбачені її установчими документами та/або організаційно-розпорядчими документами та не суперечать Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації". Розмір таких компенсацій та інших виплат у податковому (звітному) році не повинен перевищувати 25 відсотків суми понесених адміністративних витрат такої благодійної організації за податковий (звітний) рік."😂Цікаво, що донор/благодійник/грантодавець може встановити власні вимоги % відносно адміністративних витрат щодо коштів, що надає благодійній організації.‼️Різниця у тому, що донор/благодійник/грантодавець встановлює % щодо окремої благодійної допомоги (гранту), що надає, а вимога законодавців щодо адміністративних витрат рахується за податковий (звітний) рік. Тому можна дотриматись вимоги обох сторін, якщо робити впродовж року підрахунок.‼️Благодійним організаціям треба обов'язково дотримуватись вимог законодавців щодо % адміністративних витрат, інакше можна втратити статус неприбутковості. Автор Вірьовкіна Лілія.
👁 190 25-10-21 08:24
👉Якщо Ви юрист та мрієте працювати юристом неприбуткових організацій 👉Якщо Ви НЕ хочете сидіти в офісі кожен день та враховувати вимоги Правил внутрішнього трудового розпорядку, а вже доросли відкрити власний ФОП👉Якщо Вам цікаво практично кожен день займатись різними кейсами та різними організаціями,з різними галузями права та навіть бухгалтерського обліку 👉Якщо Вам подобається працювати у команді експертів, де кожен день ви дізнаєтесь щось нове та підвищуєте Ваш рівень👉Якщо Ви вмієте працювати на результат, а не займатись плітками в офісі та кавою, тому Ви готові отримувати оплату за надані послуги, а не за години роботи👉Якщо Ви психологічна доросла людина, Ви готові до критики, навіть до критики грубої, якщо Ваша помилка негативно вплинула на діяльність інших осіб, Ви можете публічно вибачитись, промовчати на правдиві слова у Вашу адресу 👉Якщо Ви готові формувати свій імідж експерта, своє ім'я 👉Якщо Ви достатньо твереза людина, не граєтесь у психологію жертви, не використовуєте пасивну агресію, не звинувачуєте усіх у Ваших проблемах (наприклад, не виконати щось у дедлайн та не повідомити про це завчасно), Ви готові самостійно боротись і розумієте рівень відповідальності🤝то Вас ми шукаємо у команду🤓ми можемо Вам пробачити, якщо у Вас на сьогодні не дуже багато освіти та досвіду🤝наприклад, у нас помічник Валієв Валерій - 21 років, ще немає навіть бакалавру ‼️Головне, щоб Ви хотіли працювати та мріяли бути юристом у цій галузі юридичного супроводу неприбуткових організацій та волонтерської діяльності📝Писати на емейл [email protected] Листи без супровідного тексту (що таке знаєте - подивіться в інтернеті) не будуть розглядатись
👁 186 25-10-18 13:20
‼️‼️ РУБРИКА "КЕЙСИ" ‼️🤓 Наша команда регулярно переглядає внутрішні документи клієнтів — статути, положення, політики, кодекси етики. І часто стикаємось з типовою помилкою у розділах про відповідальність."За порушення цього Положення, Організація може притягнути особу до цивільної адміністративної, кримінальної, дисциплінарної та матеріальної відповідальності." Юридична особа НЕ МОЖЕ самостійно притягати до адміністративної чи кримінальної відповідальності — це виключне повноваження суб'єктів владних повноважень. неприбуткова організація може застосовувати лише такі види відповідальності:1️⃣ Цивільно-правова (стягнення збитків, неустойки, розірвання договорів, обмеження співпраці — для волонтерів, контрагентів, бенефіціарів)2️⃣ Дисциплінарна (для працівників)3️⃣ Матеріальна (для працівників)4️⃣ Інші можливі заходи (зауваження, попередження та інші інформаційні заходи — для всіх категорій осіб, крім працівників)📌А щодо адміністративної чи кримінальної відповідальності — можна лише ініціювати звернення до відповідних органів.❗️Якщо, наприклад, громадська організація вказує, що притягує до адміністративної/кримінальної відповідальності — є прямим порушенням ЗУ "Про громадські об'єднання" від 22.03.2012 №4572-VI,"Стаття 4. Обмеження щодо утворення і діяльності громадських об'єднань 4. Громадським об'єднанням не можуть надаватися владні повноваження, крім випадків, передбачених законом."Автор Валієв Валерій
👁 258 25-10-15 12:08
🤔Часто питають, скільки коштує підготовка документів для процедури ліквідації?👉Випадок 1🤓Наприклад, організація ніколи не відкривала рахунків у банку, не мала готівки та майна, ніколи не укладала оплачувані договори (не йде мова про меморандуми та волонтерські договори БЕЗ компенсації витрат)📑У такому випадку ВСЕ ОДНО треба буде підготувати такий пакет документів:1) облікову політику, протокол вищого керівного органу про затвердження її та наказ керівника про уведення в лію, а також обрання комісії з бух обліку2) пакет документів на кожен рік по інвентаризації (навіть якщо все по нулям)3) пакет документів для реєстратора,4) повідомлення податковій та ліквідаційну звітність.💵Якщо організація десь до 10 років існувала без діяльності - такий обсяг буде коштувати у нас десь 10 тис грн. ❗️Ця сума НЕ включає представництво (походи до реєстратора та податкову) перед державними органами. Лише документацію та консультації усні. 👉Випадок 2 🦾Це коли була діяльність, були рахунки, були договори ЦПД, ФОП, трудові тощо.😲Тут все складніше - бо тут треба рахувати обсяги.😢Наприклад, багато з організацій не ведуть регістри бух обліку, або ведуть їх НЕ за тими вимогами/формами, що вимагає податкова (ведуть просто у бух програмах, а вони не відповідають формам), тоді доводиться відновляти регістри за усі роки. Доволі великий обсяг.😢Буває часто проблеми з первинкою (відсутність чи недотримані вимоги). Треба відновляти, підписувати її повторно. 🫣І ще різні помилки. Дуже різні та специфічні. 🤝Все це рахується. Звісно, такі обсяги можна розділити на частини, зробити окремі договори на конкретний обсяг. Дещо може сама організація відновити/підготувати - економія коштів.😵‍💫На практиці, може сума по відновленню та підготовці документів бути навіть 100 тис -200 тис грн 🤔Думаєте багато?Ні. НЕ багато. 😭Просто "жадний платить два рази" Економили на бухгалтері та юристі - не залучали взагалі, або залучали слабкихЕкономили на папері - не друкували щось, потім втратили щось на "флешці"Економили на освіті юристів/бухгалтерів/керівника/залучених фахівців🤯Це звісно, просто приклади, може у вас все не так, але часто ми стикаємось саме з подібними ситуаціями.🤓У будь якому випадку, ми готові вам допомогти, але просто завжди радимо все робити своєчасно (у тому числі виправляти помилки)Автор Вірьовкіна Лілія
👁 164 25-10-14 16:55
‼️РУБРИКА "ЦИФРИ ТА ДАТИ"‼️🤝 Сьогодні говоритимемо не просто про число, а про дату акту приймання-передачі послуг/робіт (далі — акт). Чому дата акту має значення?Акт — це документ, який підтверджує факт надання послуг/виконання робіт.📌 Якщо акту немає на останній день дії договору, то наявні юридичні підстави вважати, що:1️⃣послуги/роботи не були надані/виконані;2️⃣замовник не зобов’язаний оплачувати;3️⃣виконавець/підрядник не має підстав виставити претензію чи стягувати борг.Звісно, є судові справи, де за відсутності акту, виконавці/підрядники стягували оплату із замовників, однак процес доказування в таких справах значно складніший та ризикованіший (у таких випадках сторона, яка не отримала акт складає внутрішній акт).🗓 Яку дату ставити в акті?👉 Акт має бути датований не пізніше останнього дня дії договору.Виняток: у день закінчення договору сторони підписали додаткову угоду про пролонгацію. Без додаткової угоди всі акти з наступними датами є сумнівними і можуть бути визнані недійсними.⚠️ А як щодо вихідних і святкових?Формально у законодавстві України відсутня заборона підписувати акти і в суботу, і в неділю. Але на практиці це викликає додаткові питання:А хто працював у вихідний?Чи є наказ про залучення до роботи?Чи були нараховані доплати?Тому краще уникати датування актів святковими або вихідними днями, якщо ви не готові доводити реальність підписання.👉 Особливість електронного підписання актів.Звертаємо увагу, що дата електронного підпису акту не впливає та не є датою акта, навіть коли дата акта істотно відрізняється від дати електронного підпису. 📎п. 187.1 Податкового кодексу України: «Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису».Автор Валієв Валерій
👁 188 25-10-13 07:48
‼️‼️По конкурсу "Правовий інкубатор 2025 за 2500 грн"‼️‼️✍️Подали заявки на участь (заповнили гугл форму) - 4 особи1.Давидова Марина2.Дар'я Сівцева3.Гуранич Тетяна4.Moiseienko Yevhenii😢На жаль, не всі зможуть взяти участь в конкурсі. ‼️Нагадуємо, що курс "Правовий інкубатор" організовує та проводить ГО "Ти потрібен Україні" , яка має статус неприбуткової організації. Тому має враховувати так звані "межі статутної діяльності", щоб не втратити статус неприбутковості. 🤝Однією з ціллю/напрямком діяльності організації є сприяння підвищення інституційної обізнаності інститутів громадянського суспільства України та правосвіта волонтерів щодо їх правового стану, способів реалізації та захисту їх прав, інших аспектів їх діяльності. 🦾Саме у рамках реалізації цієї цілі/напрямку був створений курс Правовий інкубатор.‼️З цього випливає, що учасниками курсу можуть бути ЛИШЕ представники неприбуткових організацій та/або незалежні волонтери.Moiseienko Yevhenii НЕ вказав дотичність до будь якої неприбуткової організації та/або відношення до волонтерів. По його прізвищу та імені, наданим емейлам ми не знайшли жодну інформацію, що може мати відношення до громадського сектору України. 🤷‍♀️Тому, НА ЖАЛЬ, Moiseienko Yevhenii НЕ може брати участь в конкурсі. 📝Залишається 3 кандидатури:1.Давидова Марина2.Дар'я Сівцева3.Гуранич Тетяна🗣Як ми і казали під час оголошення конкурсу - у разі, якщо будуть 3 кандидатури, то усі вони без жодного додаткового відбіру потрапляють на курс.📑Тому просимо цих 3 кандидатів чекати лист з подальшою інформацією. 🤓А також наголошуємо для інших: БІЛЬШЕ КОНКУРСІВ НЕ БУДЕ‼️До кінця курсу вартість курсу залишається 5000 грн. Це теж пільгова вартість, бо на початку курсу він коштував 20 000 грн. 🤝Після закінчення курсу ви також зможете до кінця року купити доступ до курсу (у першу чергу йде мова про письмові матеріали) по вартості 1000 грн за весь обсяг. https://forms.gle/YbCdNvp7B945zawA8
👁 186 25-10-12 12:40
‼️РУБРИКА "ДАВАЙТЕ ЗНАЙОМИТИСЬ"‼️📱Іноді до нас телефонують клієнти, які потребують юридичної допомоги, не маючи конкретного запиту або не розібравшись з кінцевою метою отримання такої допомоги.😶‍🌫️Як правило, вони не люблять письмового спілкування, проте активно користуються можливостями мобільного зв'язку, адже їм так зручніше, швидше тощо.🥹Проблема у тому, що спілкуючись з такими клієнтами, протягом 15-20 хвилин розмови ти дізнаєшся про те, як важко вони втілювали у життя якусь ідею, як складно їм дійти згоди з колегами щодо того чи іншого рішення, якою важливою і розповсюдженою є проблема, з якою вони звертаються, які особисто вони бачать шляхи для її вирішення і ще багато іншого, але жодного слова вони не кажуть про те, що саме вони хочуть від нас, у якій формі та у які строки.🥲Результат такої розмови один: клієнт каже, що зв'яжеться з нами пізніше, бо йому треба "додатковий час для роздумів", а ми, враховуючи нашу завантаженість, втрачаємо можливість обробити реальні запити, а також час і, звичайно, кошти.🤔Хтось може спитати: "І що у цьому такого? Ну перехвилювалась людина, ну заспокоїться, збереться з думками і повернеться зробити замовлення".😔На жаль, як показала практика, зі 100 таких "телефонних співрозмовників" до нас з реальним кейсом повертаються у кращому випадку 1. Всі інші безслідно зникають і більше ніколи до нас не повертаються з невідомих нам причин.😊Тому не потрібно сприймати як образу те, що ми, відчуваючи відсутність конструктивності у розмові, перериваємо її, просимо конкретизувати, що від нас потрібно, після чого переводимо спілкування у письмовий формат через електронну пошту.🤔А які ж тоді ознаки у "реальних" клієнтів?🤓За нашими спостереженнями, "реального" клієнта можна відрізнити за:1. Тривалістю телефонної розмови (як правило, вона обмежується 2-3 хвилинами) або її відсутністю (написання листа на пошту з усіма необхідними нам подробицями);2. Прагнення дізнатись формальні деталі організації співпраці;3. Готовність одразу "приступити до роботи".👌Звичайно, що "реальні" клієнти також можуть взяти паузу на роздуми, але вона стосується питання оплати, а не змісту чи обсягів замовлення.☝️Тому наполегливо просимо всіх: не поспішайте дзвонити нам, якщо ще не встигли сформулювати ваш запит або сумніваєтесь у ньому чи необхідності його виконання, а краще просто напишіть листа і почекайте на відповідь.Авто поста: Черняченко Дмитро
👁 232 25-10-08 11:40
‼️‼️РУБРИКА "ПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ"‼️‼️"Релігійна організація заключила договір на надання освітніх послуг з ФОП 3 групи. У ФОП ліцензії немає, бо вони надають послуги, які не потребують ліцензування. Яким чином оформлювати ці послуги в контексті податкового кодексу в нашій організації? Послуги надаються особам з інвалідністю, які є випускниками з дитячого будинку, в рамках соціального проекту по адаптації до самостійного життя. Яку ознаку прибутку вказувати, який вид допомоги, як звітувати 4дф? І взагалі, має право релігійна організація оплатити з рахунку освітні послуги ФОП без ліцензії?"👉Освітні послуги, які НЕ потребують ліцензування, - це КВЕД 85.59 Інші види освіти, н.в.і.у.📑"Цей клас включає:освіту, не обумовлену будь-якими рівнямиакадемічне навчаннядіяльність навчальних центрів, які пропонують курси з корекції (додаткової підготовки з певної дисципліни)діяльність курсів з підвищення професійної кваліфікаціїнавчання мовам і навичкам спілкуваннянавчання комп'ютерній грамотірелігійне навчання"‼️Цей рівень освіти підтверджується сертифікатами, АЛЕ НЕ ДИПЛОМАМИ ДЕРЖАВНОГО ЗРАЗКА. Цей рівень освіти не відповідає вищій освіті. Цей КВЕД підходить для тих, хто проводить курси/тренінги тощо по будь яким темам, АЛЕ НЕ ПО ДЕРЖАВНИМ ПРОГРАМАМ ОСВІТИ. Слід пам'ятати, що РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ НЕ МАЄ ПРАВО НАДАВАТИ ПЛАТНІ ПОСЛУГИ, тому з учасників навчання ви оплату НЕ МАЄТЕ БРАТИ!!! РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ може навчати ЛИШЕ БЕЗОПЛАТНО - тобто у вигляді благодійної допомоги (у вигляді послуги). Як релігійна організація ви маєте право проводити навчання з питань релігійних питань/духовного навчання та супутнього. Якщо у вас немає своїх "фахівців", ви маєте право, як будь яка юридична особа, виступати замовником послуг, має право укладати договори з виконавцями послуг, у тому числі з ФОП. Це не залежить від вашого статусу "релігійної організації". 📝У звіті 4ДФ - ми вказуємо щодо коштів, що сплачуємо ФОПу - ознаку доходу 157. Податки не сплачуємо. 😵‍💫Складніше щодо самого навчання. І по звітуванню і по оподаткуванню. 🤪Для учасників навчання це безоплатне навчання, тобто благодійна допомога. Якщо благодійна допомога персоніфікована - за неї треба звітувати у 4ДФ. А ще благодійна допомога у деяких випадках оподатковується. 😵‍💫Складністю є те, якщо у вас персоніфіковане навчання, і ви вирішили звітувати одночасно за дохід, що отримують учасники (кошти які ви на кожного витрачаєте), та за дохід ФОПа, то у вас може бути задвоєння однієї суми у звіті. У такому випадку є рішення, але обговорювати їх треба у індивідуально порядку.Автор Вірьовкіна Лілія
👁 295 25-10-06 12:25
🔝‼️Продовжуємо розмірковувати над тим, яким буде Правовий інкубатор 2026 року🤝Вирішили зробити курс з 3 блоків, які можна купити як окремо, так і разом🦾1 блок = ДЛЯ КЕРІВНИКІВ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ 🤓2 блок = ДЛЯ ЮРИСТІВ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ🧐3 блок = ДЛЯ БУХГАЛТЕРІВ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ 🤝Курс буде складатись з 2 складових📑теорії (по презентаціям, під запис та розміщення у ютубі) 🗣менторства (живе спілкування, питання - відповіді, без запису, із збереженням конфіденційної інформації) ⏱️Усі зустрічі - теорія та менторство - будуть по 30 хв, це якраз оптимальний час, щоб ви не втомлювались✍️Курс буде 6 місячним, блоки будуть йти паралельно. 📦Учасники Правового інкубатора 2026 року отримають безоплатно матеріали попередній курсів Правового інкубатора 2025 та 2024 Залишилось тільки питання:👉які теми по кожному блоку👉кількість годин по кожному блоку👉вартість кожного блоку та вартість разом 3 блоків (+ наявність пільгових умов)🤝Ось тут треба буде ваша думка ❗️Нижче розмістимо гугл посилання - на опитувальник, щоб відповісти для себе на ці питання ✍️Заповняйте форму https://forms.gle/oFhHYqbtARoKvHuJ8
👁 244 25-10-04 11:42
‼️РУБРИКА "ЦИФРИ ТА ЧИСЛА"‼️🤝Сьогодні поговоримо про число 635. У даному випадку мова буде вестися про Методичні рекомендації щодо облікової політики підприємства, затверджені Наказом Міністерства фінансів України від 27.06.2013 № 635 (надалі – Наказ Мінфіну № 635).🔢 Цей нормативно-правовий акт допомагає суб’єктам господарювання розробити власну облікову політику.💪 Він є офіційним орієнтиром, як правильно сформувати та що відобразити у розпорядчому документі про облікову політику. 📎ст. 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 року № 996-XIV:«Облікова політика – сукупність принципів, методів і процедур, які використовуються підприємством для ведення бухгалтерського обліку, складання та подання фінансової звітності».📎п. 1.2 Наказу Мінфіну № 635:«Підприємство самостійно на основі національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку та інших нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку визначає за погодженням з власником (власниками) або уповноваженим ним органом (посадовою особою) відповідно до установчих документів облікову політику підприємства, а також зміни до неї». Це «конструктор ЛЕГО» облікової політики: можна взяти готові блоки й скласти власний наказ.‼️Податківці (аудитори): якщо облікової політики немає або вона суперечить методичним рекомендаціяс – одразу питання: «Чому?».🤝 Номер 635 легко запам’ятати → «щоб була облікова політика, відкрий наказ Мінфіну 635».👉Практична проблема:Багато організацій беруть якийсь зразок «чужої» облікової політики і копіюють «під кальку», навіть не думаючи, що у такому випадку облікова політика не відповідає ні методрекомендаціям, ні реальним потребам підприємства. 👉 Тому політика є на папері, але не працює в житті.📌 Виходить, що число 635 в українському обліку стало «ключем» до теми облікової політики.Автор Олена Откаленко