Джерело
lawyer for NGOs | Озвучу свої побажання до бухгалтера - основні. Проблема більшості бухг...
576 Охват/переглядів
2024-07-19 09:19
Повідомлення №1986
Озвучу свої побажання до бухгалтера - основні. Проблема більшості бухгалтерів - вони НЕ чують/НЕ хочуть чути юристів та оце "СТОП". 1 момент: більшість бухів НЕ вчать у вузах податкове право, як предмет, а юристи навпаки вчать (я пам'ятаю, і досі той жах). Тобто для юристів - податкове право, це ази, які вчать у вузах, вчать як читати податковий кодекс (а це ще та головоломка, бо одні пункти у одному розділі, а зміни до них десь там у іншому загублені). І тому часто доводиться бухів потім вчити, як працювати з податковим правом (а це все таки "право", а не бухгалтерія). І тут починається оце від бухгалтерів "а я маю досвід, то я працюю по іншому". 2 юристів вчать як вести діалог/сперечатись з органами державної влади/судитись. Бухів цьому не вчать. 3 момент: Під час перевірки саме юристові доводиться рятувати і буха, і керівника, і юридичну особу в цілому. І виходить така ситуація: спершу бух не слухає "стоп", а потім "рятуй мене".І це я за свою практику бачила постійно. Кожен раз одні і ті самі граблі. Тому, якщо ви подаєтесь до нас чи то бух, чи помічником, ви маєте засвоїти ПРАВИЛО: юрист буде вас рятувати від клієнтів/податкової - тому юрист буде та має право казати вам стоп. Якщо юрист сказав, оце питання дискусійне, отут купа судів, треба обережно, оце не можна так казати клієнтові, отут треба озвучити ризики, чи юрист перебиває вашу впевнену промову - значить сідаємо, милі бухи та чекаємо. Бо саме у цей момент, юрист думає, як прикрити вашу СРА,..КУ... Тому якщо подаєтесь до нас - Ви можете бути НАЙКРУТІШИМ БУХОМ В УКРАЇНІ - МОЖЕТЕ ПИСАТИ У РЕЗЮМЕ ЩО ВИ АСС У ВСІХ СФЕРАХ - АЛЕ ОСТАННЄ СЛОВО У НАШІЙ КОМАНДІ ЗАВЖДИ БУДЕ ЗА ЮРИСТОМ. Якщо я буду в декреті - буде інший юрист перевіряти та контролювати вас. У нас командна гра. Якщо не згодні на такі умови - то краще не подавайтесь. Нема сил боротись у цю гру, яку я вже 20 років борюсь з бухами. Йде мова не про "повагу - чи не повагу" до вас. Це по рівень відповідальності та про те, чи знайде юрист потім виправдання вашим діям, і чи не потягнете ви у прірву всіх за собою. ...PS Це пост присвячений пошуку бухів - читаю резюме. Кожне 2ге резюме доказ, як вас, бухи, юзають керівники: коли бух пише у резюме, що він займався договорами, кадрами, військовий обліком, охороною праці - ржу я чаєчкою, бо для цього має бути окремі люди з освітою, і контролювати/нести за це відповідальність юристи юристи, а не бух. Наприклад, кадри все таки ближче до юриспруденції, бо трудове право вчать юристи, а потім ще треба додатково проходити навчання "кадрове діловодство". На бухів грузять все - і вони радіють, що справляються без юристів. Це про погану організацію роботи, це про доказ, що вас юзали, а ви не маючи юриста за спиною не змогли відповісти керівнику, що так не можна. Ось для цього треба юристи. По секрету юрист має захищати вас і від вашого керівника, коли той кидає на вас НЕ передбачені посадою бухгалтера відповідно до КП обов'язки. А для цього саме бух має скласти вам правильну посадову інструкцію. І ось ми повертаємось до мого правила - у нас саме юристи контролюють такі процеси, не дозволяють як буха помилятись та робити шкоди, так і іншим субєктам буха ображати та грузити роботою. Оце треба врахувати, коли подаєтесь до нас. ...Може таки я сломаю цю систему, що століттями у нас існує, та введу нормальну практику? Хоча б спробую. Ломати точно буду. Тому бухи, подаєтесь до нас, враховуйте, що без юриста ви не робите жодних різких кроків та не берете жодну зайву роботу.