Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - lawyer for NGOs
Додано 14 лип 2024

lawyer for NGOs

@lawyer_for_NGOs
Кількість підписників: 1 455
Фото: 53
Посилання: 151
Опис:
Юридична та бухгалтерська допомога волонтерам та неприбутковим організаціям (громадським обєднанням, благодійним та релігійним організаціям тощо)
Джерело

lawyer for NGOs | ️РУБРИКА "ЦИФРИ ТА ЧИСЛА"‼️👉Для досягнення статутної мети благодійна о...

Логотип телеграм спільноти - lawyer for NGOs lawyer for NGOs @lawyer_for_NGOs
270 Охват/переглядів 2025-04-25 08:02 Повідомлення №2512
‼️РУБРИКА "ЦИФРИ ТА ЧИСЛА"‼️👉Для досягнення статутної мети благодійна організація має витрачати ‼️не менше 80% від доходу цієї організації за поточний рік👉Для утримання благодійної організації (адміністративні витрати) має витрачати ‼️не більше 20% від доходу цієї організації за поточний рік📎Стаття 16 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" від 5 липня 2012 року № 5073-VI вказує "3. Розмір адміністративних витрат благодійної організації не може перевищувати 20 відсотків доходу цієї організації у поточному році."📎Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.12.99 № 318 надає перелік витрат, що може відноситись до адміністративних 🤷‍♀️Звісно, цей перелік створювався без врахування особливостей статутної діяльності неприбуткових організацій, тому його слід адаптувати та затвердити список, що підходить саме вашій організації у Обліковій політиці вашої неприбуткової організації. 👮‍♀️У разі виходу за межі цих 20% на утримання організації/адміністративних витрат благодійна організація за рішенням ДПС України втрачає статус неприбутковості.🥺Громадські організації та громадські спілки хоча ніби не згадуються у цій нормі, але теж часто отримують "листи щастя" від ДПС України з вимогами пояснити, чому вони витрачають на адміністративні витрати 50-100% своїх доходів. 😵‍💫Чомусь ДПС України тут застосовує "аналогію права/закону" - дискусійне питання. Що робити, щоб благодійній організації не вийти за межі 20%? Особливо, коли вона отримала грант на організаційний розвиток, який 100% відноситься до адміністративних витрат? Що робити, коли вже є вихід за межі 20%, а до кінця року залишилось декілька днів?Що робити, коли вже надійшли "листи щастя"? 🤝Подібні питання є сугубо індивідуальними, тому ми їх розбираємо у ході індивідуальних консультацій (пишіть на [email protected]) ТА/АБО у ході Правового інкубатора (для запису https://forms.gle/LmH13uJ7AeY4Ga5e8). Автор посту Вірьовкіна Лілія