Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Київ, жива iсторiя
Додано 14 лип 2024

Київ, жива iсторiя

@kyivkk
Кількість підписників: 72 944
Фото: 7,840
Відео: 379
Посилання: 3,900
Опис:
🇺🇦Найбiльший ретро-канал про Київ! https://t.me/+v2ybBXjjeMw3Njdi 👈 запрошення для друзiв ми у Фейсбуцi https://facebook.com/you.love.kiev з приводу реклами пишiть одразу в дiрект каналу 🤓
Джерело

Київ, жива iсторiя | Червоний лід і гармати: як Київ святкував Водохреща 100 років тому. Сь...

Логотип телеграм спільноти - Київ, жива iсторiя Київ, жива iсторiя @kyivkk
17 800 Охват/переглядів 2026-01-06 12:46 Повідомлення №8174
Червоний лід і гармати: як Київ святкував Водохреща 100 років тому. Сьогодні ми звикли пірнати в ополонку на Гідропарку чи Оболоні. А от у старому Києві головна «сцена» свята була на Подолі — біля Колони Магдебурзького права. Це було не просто купання, а справжній парад!• Хресна хода: Величезна процесія на чолі з Митрополитом спускалася від Михайлівського монастиря до Дніпра. Участь брали всі: від губернатора до простих містян.• «Кривавий» хрест: Майстри заздалегідь вирізали з дніпровського льоду велетенський хрест і престол. Найцікавіша деталь — хрест часто поливали буряковим квасом, щоб він ставав яскраво-червоним. Виглядало це магічно!• Вогонь: У момент занурення хреста у воду лунав гарматний салют. Гуркіт стояв такий, що на Подолі дзеленчали шибки.Цікаво, що масових пірнань «моржів», як зараз, тоді майже не практикували. Більшість людей просто набирали освячену воду в глечики, а найсміливіші лише вмивалися крижаною водою. 📸 Зимове купання на набережній Подолу, 1900-ті роки.👉ПІДПИСАТИСЯ