Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Київська міська прокуратура
Додано 14 лип 2024

Київська міська прокуратура

@kyiv_pro_office
Кількість підписників: 5 471
Фото: 6,860
Відео: 152
Посилання: 4,240
Опис:
Офіційний канал органів Київської міської прокуратури 🔹facebook https://www.facebook.com/kyiv.gp.gov.ua 🔹Instagram https://www.instagram.com/kyiv_city_prosecutors_office 🔹офіційний сайт https://kyiv.gp.gov.ua/ua/index.html

👥 Кількість підписників

5 471
Середній/День:: +3
Середній/Тиждень:: +6
Середній/Місяць:: +47

👁️ Середній перегляд на повідомлення

3 438
Середній/День:: 1,230
Середній/Тиждень:: 2,807
ERR: 62.84%

📊 Кількість повідомлень на день

1.9
Останній день: 6
Середнє за тиждень: 3.1
Середнє за день: 1.9

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

Прокуратура через суд вимагає визнати недійсним договір оренди земельної ділянки вартістю понад 14 млн грн, виділеної Київрадою під самочинно збудовану нерухомістьКиївською міською прокуратурою встановлено, що приватним товариством незаконно зареєстровано за собою право власності на будівлю по вул. Архітектора Вербицького у Дарницькому районі м. Києва. Нежитлове приміщення є самочинним будівництвом, оскільки зведене за відсутності правовстановлюючих документів на землю, а також документів, що надають право на проведення будівельних робіт.Надалі власник нерухомості звернувся до Київської міської ради та у позаконкурентний спосіб, без проведення земельних торгів отримав в оренду земельну ділянку, на якій вона розташована.При цьому, площа земельної ділянки майже в 10 разів перевищує площу будівлі, для експлуатації та обслуговування якої вона передана в оренду.Реагуючи на ці порушення, Київська міська прокуратура звернулась до Господарського суду Києва з позовом про визнання недійсним договору оренди землі, повернення земельної ділянки зі знесення об’єкта самочинного будівництва, а також скасування державної реєстрації права власності на такий об’єкт.Ухвалою суду відкрито провадження у справі за позовом прокурора.Пресслужба Київської міської прокуратури
У Києві за службову недбалість судитимуть посадовця комунального закладу культури, який заплатив 1,9 млн грн за оренду землі, якою користувалася приватна компаніяПрокурорами Київської міської прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт відносно керівника «Муніципального академічного камерного хору «Київ». Його обвинувачують у службовій недбалості.Встановлено, що обвинувачений не вжив жодних заходів для усунення недоліків додаткової угоди до Інвестиційної угоди, яка передбачала будівництво на ділянці комунального закладу по вул. Лабораторній офісного приміщення з паркінгом. Згідно з угодою, оренду плату за землю мав сплачувати інвестор. Водночас згодом було підписано Додаткову угоду до Інвестиційного договору, в якій пункту про сплату оренди інвестором вже не було. Як наслідок комунальний концертний заклад протягом понад 4-х років платив за землю, якою користувалась приватна компанія. Посадовець мав вжити заходів, щоб змінити цей пункт угоди та врегулювати питання оплати землі таким чином, щоб комунальне підприємство не платило за ділянку, якою не користується. Втім, жодних дій він не вчинив.Внаслідок цього бюджету столиці було завдано матеріальної шкоди на майже 1,9 млн гривень – саме таку суму комунальне підприємство за кілька років сплатило за оренду землі. Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 2 ст. 367 КК України.Водночас завдяки активній позиції сторони обвинувачення під час досудового розслідування інвестор відшкодував частину коштів, несплачених ним за оренду землі, а саме 1,71 млн грн.Разом з обвинувальним актом прокурором до суду скеровано цивільний позов на суму збитків, яку не відшкодовано. ДетальнішеПресслужба Київської міської прокуратури
У Києві судитимуть 6 осіб за виготовлення та продаж амфетаміну з щомісячним прибутком близько 20 млн грн Прокурорами Солом’янської окружної прокуратури міста Києва скеровано до суду обвинувальний акт відносно 6 учасників наркоугруповання, які облаштували нарколабораторію з виготовлення амфетаміну, а також займалися його продажем. За даними слідства, організував наркобізнес 34-річний киянин у приватному будинку в Київській області. Там виготовляли близько 40 кг амфетаміну на місяць. Орієнтований дохід від збуту психотропних речовин за цінами «чорного» ринку становить близько 20 млн гривень щомісячно.Під час обшуків у членів наркоугруповання вилучено понад 3 кг амфетаміну, понад 13 кг фенілнітропропену та 1,5 л. сірчаної кислоти (речовини, які використовуються для виготовлення амфетаміну), а також лабораторне устаткування, інші речі та засоби, які використовуються для виготовлення наркотиків. Наразі обвинувальний акт відносно шести осіб скеровано до суду для розгляду по суті. ДетальнішеПресслужба Київської міської прокуратури
Обіцяв за 17 500$ працевлаштувати чоловіка до комунального підприємства заради бронювання - повідомлено про підозру колишньому в.о. директора КП «Голосіїво - будінвест»За процесуального керівництва Голосіївської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру колишньому виконувачу обов’язків директора КП «Голосіїво - будінвест» у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій місцевого самоврядування (ч. 3 ст. 369-2 КК України).За даними слідства, підозрюваний, який вже не був працівником комунального підприємства, однак маючи зв’язки з колишніми колегами, запропонував військовозобов’язаному чоловіку за гроші посприяти у працевлаштуванні на підприємство з подальшим оформленням бронювання від призову на військову службу під час мобілізації.За свої «послуги» він вимагав 17 500 $. Спочатку підозрюваний отримав 2000$, а за кілька днів під час отримання другої частини коштів у сумі 15 500 $ його затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна.ДетальнішеПресслужба Київської міської прокуратури
У Києві прокурори оскаржили в апеляції вирок чоловіку, який намагався зґвалтувати 8-річного хлопчика у туалеті школиЗа апеляційною скаргою ювенальних прокурорів Київської міської прокуратури Київський апеляційний суд скасував вирок суду першої інстанції, 35-річному чоловіку, який заходив до туалетів навчальних закладів в Подільському районі Києва в той час, як там перебували учні першого та другого класів.Дії щодо 6-річного хлопчика в туалеті гімназії, де чоловік оголився перед дитиною, сторона обвинувачення кваліфікувала як вчинення розпусних дій щодо малолітної особи (ч. 2 ст. 156 КК України).В той же день в іншій школі чоловік зайшов до кабінки туалету, де перебував 8-річний школяр, та вчинив дії, які кваліфіковано як закінчений замах на зґвалтування (ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 152 КК України).Водночас суд першої інстанції розцінив обидва епізоди як вчинення розпусних дій щодо малолітніх, призначивши чоловіку покарання у виді 6 років 6 місяців.Не погоджуючись з таким рішенням суду, ювенальні прокурори Київської міської прокуратури оскаржили його в апеляційному порядку. Київський апеляційний суд погодився з позицією прокуратури. Чоловіка визнано винуватим у закінченому замаху на зґвалтування малолітньої особи (ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 152 КК України) та вчиненні розпусних дій щодо малолітньої особи (ч. 2 ст. 156 КК України). Йому призначено покарання у виді 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з роботою з дітьми та займатися будь-якою діяльністю, що пов’язана з піклуванням за дітьми, їх вихованням та організацією дозвілля строком на 3 роки.Засуджений перебуває під вартою.Пресслужба Київської міської прокуратури
У Києві чоловік штовхнув літню сусідку на асфальт та почав бити ногами – жінка з тяжкими травмами у лікарні, нападник під вартоюЗа процесуального керівництва Дніпровської окружної прокуратури міста Києва 47-річному мешканцю столиці повідомлено про підозру у завданні тяжких тілесних ушкоджень жінці похилого віку.Встановлено, що чоловік, перебуваючи в стані сильного алкогольного сп’яніння, у дворі будинку на столичних Березняках почав конфліктували з 75-річною жінкою, яка живе в цьому ж будинку. Бажаючи уникнути спілкування з агресивним сусідом, пенсіонерка пішла з двору. Чоловік її наздогнав, повалив рукою на асфальт, після чого завдав декілька ударів ногою по тілу жінки. Внаслідок цього жінка отримала тяжкі тілесні ушкодження, а саме: закриту черепно-мозкову травму, забій головного мозку, перелом основи черепа справа, забій тканин голови. Жінка перебуває у лікарні.Нападника затримали, він перебуває під вартою. Чоловіку повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 121 КК України, а саме в умисному тілесному ушкоджені, небезпечному для життя в момент заподіяння.Зазначимо, що підозрюваний вже був засуджений за крадіжку та притягався до кримінальної відповідальності за домашнє насильство. ДетальнішеПресслужба Київської міської прокуратури
Прокуратура через суд вимагає привести до належного стану об’єкт культурної спадщини у Солом’янському районі КиєваСолом’янська окружна прокуратура міста Києва звернулася до суду з позовом в інтересах держави, в якому просить зобов’язати КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом’янського району м. Києва» привести до належного технічного стану об’єкт культурної спадщини — «Житловий будинок для офіцерів-вихователів Миколаївського артилерійського училища», розташований по вул. Генерала Геннадія Воробйова, 1/26 у місті Києві.Ця будівля є цінним зразком житлової архітектури періоду історизму з елементами військово-оборонної архітектури та має історико-культурну, архітектурну і містобудівну цінність.Між Департаментом охорони культурної спадщини виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) та комунальним підприємством ще у 2017 році укладено охоронний договір, відповідно до якого підприємство зобов’язане забезпечувати належне утримання пам’ятки, проводити поточні ремонтні роботи та вживати заходів для її збереження.Разом з тим, за результатами проведених обстежень встановлено, що будівля перебуває у незадовільному та частково аварійному стані. Зокрема, на фасадах наявні тріщини та пошкодження цегляної кладки, на даху та карнизах проросла рослинність, частково відсутні або пошкоджені водостоки. У внутрішніх приміщеннях зафіксовано тріщини стін і стелі, відшарування фарби, ураження грибком і пліснявою, а також пошкодження підлоги та сліди займання.Усе це свідчить про невиконання вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини» та умов укладеного охоронного договору.ДетальнішеПресслужба Київської міської прокуратури
У Києві матір двох дівчат 8 та 10 років засудили до 11 років позбавлення волі за створення дитячої порнографії за участі доньокЗа підтримання публічного обвинувачення ювенальними прокурорами Солом’янської окружної прокуратури міста Києва суд визнав двох жінок винними у виготовленні та розповсюдженні дитячої порнографії, а також у примушуванні малолітніх дітей до участі у створенні протиправного контенту (ч. 4 ст. 301-1 КК України).Прокурором у суді доведено, що матір двох дівчат, яким на той момент було 8 та 10 років знімала вдома фото- та відеоматеріали порнографічного характеру задля заробітку та розповсюджувала через мережу Інтернет. Згодом їй у цьому допомагала її неповнолітня кума.У суді жінки свою вину визнали. Матір дівчат засуджено до 11 років позбавлення волі, іншій обвинуваченій, яка на той момент була неповнолітньою призначено 5 років позбавлення волі та звільнено від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком 2 роки.Дітей у матері вилучили, їх вихованням займаються батьки дівчаток.Досудове розслідування проводили слідчі Солом’янського управління поліції за оперативного супроводу кіберполіції. Пресслужба Київської міської прокуратури
У Києві шахраї, представляючись працівниками СБУ, взяли у пенсіонерів 8,6 млн гривень «на перевірку» - чотирьом особам повідомлено про підозруЗа процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру у шахрайстві 4 особам - мешканцям Київщини та Харківщини віком від 23 до 29 років, які ошукували літніх осіб, обіцяючи перевірити чи не пов’язані їх заощадження з країною-агресоркою. Встановлено, що 62-річній жінці по телефону повідомили, що СБУ має перевірити її гроші на причетність до країни агресора. Для цього вона повинна надати усі заощадження, які після перевірки їй повернуть.Вважаючи, що вона спілкується із працівниками спецслужб, пенсіонерка передала так званому «агенту» усі свої гроші – понад 59 тис. доларів та близько 5 тис. євро. Загалом це понад 2 млн 800 тис. гривень.Крім того, встановлено, що за аналогічною схемою жертвами шахраїв стали, ще 3 жінки віком 78, 81 та 88 років, які віддали шахраям понад 1 млн 300 тис. грн, 3 млн 100 тис грн, 1 млн 400 тис. грн.Після отримання грошей псевдопрацівники СБУ через пункт обміну криптовалюти перераховували усі гроші на криптогаманці. Так, двоє з підозрюваних виконували роль кур’єрів, які забирали гроші, один контролював цих кур’єрів, четвертий спільник займався підбором людей, які контролюватимуть, щоб кур’єри не зникли з грошима. ДетальнішеПресслужба Київської міської прокуратури
У Києві судитимуть двох працівників банку, які зняли з рахунку померлого клієнта майже 65 тис. доларів СШАПрокурорами Київської міської прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт відносно двох колишніх посадовців київської філії АТ «Ощадбанк» за фактом заволодіння грошима померлого вкладника.Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2023 році працівник київської філії АТ «Ощадбанк» змінив у системі дані рахунку клієнта, який помер у 2020 році. Надалі в систему він вніс недостовірну інформацію щодо видачі банківської платіжної картки на ім’я цього померлого клієнта. Активувавши цю картку, обвинувачений, діючи вже за попередньою змовою з іншим працівником банку, перераховував гроші клієнта на цю картку. Надалі, протягом 2023-2024 років спільники неодноразово з робочого місця проводили операції зі зняття грошей з рахунку клієнта, загалом заволодівши майже 65 тис. доларів США.Зазначимо, що банк компенсував родичам власника рахунку вкрадені гроші, звільнив цих співробітників та звернувся до правоохоронних органів.ДетальнішеПресслужба Київської міської прокуратури