У Києві викрили росіянку, яка за 12 тис. доларів США обіцяла чоловіку працевлаштування водієм заради виїзду за кордонЗа процесуального керівництва Печерської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру 33-річній громадянці РФ, яка обіцяла військовозобов’язаному допомогу у виїзді за кордон (ч. 3 ст. 332 КК України).Згідно з матеріалами слідства, громадянка рф, яка майже 10 років мешкає у Києві, за 12 тис. доларів США пообіцяла працевлаштувати військовозобов’язаного до транспортної компанії, що знаходиться в Одесі. Після цього його дані мали внести до системи «Шлях». Вже як водій, що здійснює міжнародні перевезення, чоловік міг безперешкодно перетнути кордон та більше не повертатися до України.Жінку затримали в порядку ст. 208 КПК під час отримання половини обумовленої суми – 6 тис. доларів США. Їй повідомлено про підозру.Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дев'яти років.Зазначимо, що у Солом’янському районному суді Києва слухається справа за обвинуваченням цієї ж росіянки в участі у злочинній організації, члени якої причетні до викрадення людей, шахрайства та несанкціонованого збуту інформації з обмеженим доступом. ДетальнішеПресслужба Київської міської прокуратури
У стані сп’яніння в’їхав в авто, що попереду зупинилося на світлофорі - повідомлено про підозру водію автомобіля «BMW»За процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру 35-річному водію за фактом вчинення дорожньо-транспортної пригоди у стані алкогольного сп’яніння, що спричинило потерпілим середньої тяжкості тілесне ушкодження (ч. 1 ст. 286-1 КК України).Дорожня пригода трапилася 9 лютого 2025 року ввечері. Згідно з матеріалами слідства, водій автомобіля «BMW 750 LI», рухаючись по проспекту Валерія Лобановського в напрямку Деміївської площі, здійснив наїзд на автомобіль «Mazda 6», водій якого зупинився на червоний сигнал світлофора. В результаті зіткнення водій та пасажир автомобіля «Mazda 6» отримали середньої тяжкості тілесні ушкодження. Прилад драгер зафіксував у водія автомобіля BMW 1,50 проміле алкоголю. Його затримали в порядку ст. 208 КПК України. Затриманому повідомлено про підозру та вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.ДетальнішеПресслужба Київської міської прокуратури
Напад групи підлітків на хлопця на Оболоні: чотирьом неповнолітнім повідомлено про підозру у хуліганствіЗа процесуального керівництва ювенальних прокурорів Оболонської окружної прокуратури міста Києва чотирьом неповнолітнім повідомлено про підозру у хуліганстві, вчиненому групою осіб, із застосуванням ланцюга (ч. 4 ст. 296 КК України). Одному з підлітків, який на відео хизується відібраним телефоном постраждалого, також повідомлено про підозру у грабежі, вчиненому в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 186 КК України). Відео нападу групи підлітків на 19-річного молодика опублікували у соцмережах 6 лютого ввечері. Встановлено, що хлопець в січні цього року познайомився з дівчиною в мережі Інтернет та згодом вони кілька разів зустрічалися. На останній зустрічі неподалік метро «Мінська» дівчина на кілька хвилин залишила хлопця самого. В цей час на нього без попередження накинулась група підлітків у балаклавах – знайомі дівчини.📌 Напад на хлопця вони планували завчасно, наразі пояснюючи свої дії тим, що хлопець залицявся до дівчини, до якої прийшов на побачення. 📌 Також встановлено, що знімала на відео хуліганські дії підлітків їх подруга. З нею, а також з дівчиною, яка запросила потерпілого на побачення, спілкуються правоохоронці. Правова оцінка діям дівчат, а також ще двох підлітків, які зафіксовані на відео, буде надана найближчим часом.Зазначимо, що усім учасникам подій 14-15 років. Вони навчаються у 8, 9 та 10 класах у різних столичних школах.❗️За вчинення хуліганства передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років, за грабіж санкція статті передбачає до 10 років позбавлення волі. Досудове розслідування проводиться ювенальними слідчими Оболонського УП ГУНП у м. Києві.Пресслужба Київської міської прокуратури
У Києві викрили організовану групу, члени якої незаконно заволоділи 4-ма квартирами самотніх киянВстановлено, що 47-річний чоловік організував схему заволодіння столичною нерухомістю, залучивши 51-річну жінку та 36-річного чоловіка. Спільники шукали самотніх людей чи тих, хто зловживає алкоголем та обіцяли допомогу. Комусь приносили харчі, комусь – алкоголь, а згодом пропонували продати їхнє житло та купити щось дешевше. Отримавши документи на квартиру, власників тимчасово переселяли у інше житло, а продавши їх квартиру, залишали людей на вулиці.❗Таким чином учасники групи продали 4 квартири у Дарницькому та Дніпровському районах Києва.Під час обшуків за адресою проживання фігурантів правоохоронці знайшли 59-річного мешканця Львова, який з жовтня 2024 року вважається безвісти зниклим. Усі документи на квартиру чоловіка, який зловживає алкоголем, також були у зловмисників.За процесуального керівництва Київської міської прокуратури трьом учасникам організованої групи, які шахрайським шляхом продавали квартирами киян, повідомлено про підозру (ч.ч. 4, 5 ст. 190 КК України).Детальніше Пресслужба Київської міської прокуратури
Збитки у майже 200 тис. гривень під час розчищення озера Голубе на Виноградарі - судитимуть колишнього генерального директора КП «Плесо»Подільською окружною прокуратурою міста Києва скеровано до суду обвинувальний акт відносно колишнього генерального директора КП «ПЛЕСО» за обвинуваченням у заволодінні бюджетними коштами за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України).Слідством встановлено, що у грудні 2019 року посадовець, діючи за попередньою змовою з директором підрядної організації, уклав договір щодо виконання робіт на озері Голубе (ставок «Блакитний») у Подільському районі м. Києва.За результатами проведення робіт, достеменно розуміючи, що роботи виконанні не в повному обсязі, підозрюваний та директор товариства підписали акти про приймання виконаних робіт.Відповідно до висновку експертизи, частково не виконано улаштування у будівлі поливної насосної станції, утеплення, штукатурення та фарбування, а також завищено витрати на оплату праці робітників. ❗️З урахуванням висновків судової економічної експертизи, розмір збитків становить близько 200 тисяч гривень. Зазначимо, що раніше цьому ж вже колишньому посадовцю КП «Плесо» повідомлено про підозру у кримінальному провадженні, в якому досліджуються обставини висушення та обміління озера Синє. Детальніше Пресслужба Київської міської прокуратури
Членам підпільної комуністичної організації, які зривали мобілізацію та закликали не донатити на ЗСУ, повідомлено про підозри За процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ п’ятьом членам громадської організації, які з ідеологічних міркувань намагалася підірвати довіру до українських військових, зменшити кількість охочих захищати Україну та фінансово допомагати українській армії (ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України). Досудовим розслідуванням встановлено, що спільники позиціонували себе як неофіційну політичну силу марксистської та комуністичної ідеології. Їх організація мала регіональні осередки і так званий «Центральний комітет», до складу якого входило 6 осіб. Члени організації створили YouTube-канал, Телеграм-канал, розклеювали листівки на Київщині, Харківщині у Полтаві, Кременчуку, а також на Одещині та Донеччині, в яких шляхом маніпуляцій формували негативне ставлення до українських військових. Зокрема у своїх матеріалах підозрювані підштовхували аудиторію до думки про те, що захищати Україну не потрібно, мовляв, нехай це робить хтось інший. Так само не потрібно збирати гроші на дрони, тепловізори чи іншу допомогу військовим. Також автори у своїх дописах через емоційні висловлення ніби – то жінок стверджували, що ніхто не зобов’язаний воювати, таким чином намагаючись зірвати мобілізацію та схиляючи дружин військовозобов’язаних чинити спротив мобілізації, переконуючи чоловіків ухилятися від служби. Досудове розслідування проводять слідчу ГУ СБУ у м. Києві та Київській області за оперативного супроводу ГВ КІБ ГУ СБУ у м. Києві та Київській області. Пресслужба Київської міської прокуратури
Верховний Суд погодився з доводами прокуратури – будівлю виробничого корпусу заводу вартістю понад 75 млн гривень повернуть у державну власністьЗавдяки зусиллям Київської міської прокуратури за рішенням суду у незаконного власника витребувано будівлю виробничого корпусу Київського дослідно-експериментального заводу площею 904 кв.м вартістю понад 75 млн гривень.Встановлено, що право власності на цю будівлю, що є державною власністю, зареєстрували за новим власником з використанням підроблених документів. Йдеться про приміщення по вул. Ямській у Голосіївському районі Києва. У зв’язку з цим, у січні 2023 року прокури звернулись до Господарського суду міста Києва з позовом в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України, Регіонального відділення Фонду державного майна України по місту Києву про витребування з незаконного володіння приватного підприємства державного майна ˗ будівлі виробничого корпусу. Суд задовольнив позов прокуратури, втім власник приміщень оскаржив це рішення в апеляційній інстанції.Не погоджуючись з таким рішенням суду, прокуратура оскаржила його у Верховному суді, який визнав обґрунтованими доводи касаційної скарги Київської міської прокуратури, скасував постанову суду апеляційної інстанції та залишив в силі законне рішення суду першої інстанції.Будівлю виробничого корпусу Київського дослідно-експериментального заводу повернуть у державну власність. Наразі вживаються заходи щодо реального виконання рішення суду.Пресслужба Київської міської прокуратури
Завдяки прокуратурі приміщення на Подолі має бути повернуте з незаконної власності столичній громадіЗа позовом Подільської окружної прокуратури міста Києва суд витребував приміщення в історичному центрі столиці вартістю понад 2 млн грн у незаконного власника.Установлено, що рішенням Київської міської ради затверджено перелік об’єктів комунальної власності територіальної громади міста Києва, серед яких був і будинок на вул. Воздвиженській. Однак, рішенням Брянківського міського суду Луганської області у 2010 році на одне з приміщень у цьому будинку визнано право власності за місцевою мешканкою. Надалі це рішення скасували. Однак, не зважаючи на це, у січні 2014 року державним реєстратором Головного територіального управління юстиції у м. Києві зареєстровано право власності на ці нежитлові приміщення за зазначеною особою. Зауважимо, що у нежитлових приміщеннях по вул. Воздвиженській, які належать різним власникам, розміщено готель, хоча розпорядженням КМДА цей будинок визнаний непридатним для проживання.Прокуратурою подано позови про витребування з незаконної власності інших приміщень у цій будівлі.Пресслужба Київської міської прокуратури
Повідомлено про підозру посадовцю КМДА, який підробив дві довідки, що стали підставою для отримання ІІ групи інвалідностіЗа процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру у підробленні та використанні завідомо підроблених медичних документів першому заступнику директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА (ч.ч. 1, 3, 4 ст. 358 КК України).Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2022 році посадовець звернувся до столичного медзакладу для проходження обстеження, висновок якого надалі мав допомогти отримати групу інвалідності. Однак лікар у висновку зазначив, що проблем зі здоров’ям посадовець не має. Розуміючи, що такий висновок лікаря-кардіолога не дасть можливість отримати групу інвалідності, підозрюваний підробив офіційний бланк медичного закладу, маючи усі реквізити справжнього документа та вніс до нього потрібну йому інформацію про наявність проблем із серцем. Вже за рік чоловік пройшов аналогічне обстеження і знову, отримавши висновок лікаря, який його не влаштовував, підробив офіційний бланк та домалював висновки, які б давали підстави для отримання інвалідності.❗️ Вказані документи чоловік згодом надав до спеціалізованої кардіологічної МСЕК та отримав 2 групу інвалідності до липня 2025 року.Наразі посадовцю повідомлено про підозру. Детальніше Пресслужба Київської міської прокуратури
У Києві судитимуть трьох молодиків, які організували схему «інвестування в криптовалюту» та ошукали інвесторів на пів мільйона гривень Прокурорами Оболонської окружної прокуратури міста Києва скеровано до суду обвинувальний акт відносно трьох киян за обвинуваченням в організації шахрайства під виглядом інвестування в криптобіржі (ч. 4 ст. 190 КК України).Учасники групи у жовтні 2023 року створили та адміністрували Телеграм-канал «1MILLION COMMUNITY», де рекламували високі заробітки на інвестуванні в криптовалюту. Потенційних інвесторів переконували, що їх гроші вигідно вкладуть, а за кілька днів повернуть все з відсотками. Згодом просили заплатити комісію, щоб вивести зароблене. Коли інвестори вкладали більші суми, їх блокували. Щоб залучити якомога більше клієнтів, учасники групи публікували фейкові відгуки задоволених людей, які ніби то вже отримали чималі прибутки. ❗️ Встановлено 78 потерпілих, яких за такою схемою ошукали на понад 500 тис. гривень.На даний час обвинувачені частково відшкодували завдані потерпілим збитки.ДетальнішеПресслужба Київської міської прокуратури