Прокуратура через суд просить розірвати договір оренди земельної ділянки вартістю 32 млн гривень у Солом’янському районі Києва Солом’янська окружна прокуратура міста Києва звернулась до суду з позовом про розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки, яка розташована на вул. Людмили Проценко у Солом’янському районі столиці.Підставою для подання позову стало невиконання орендарем умов договору щодо обов’язку вносити орендну плату за землю, внаслідок чого виник борг за понад 2,5 роки.Крім того, ділянка площею майже 0,7 га понад 19 років не використовувавсь за цільовим призначенням. Водночас вона перебуває на зсувонебезпечній території, а невжиття орендарем протизсувних та укріплювальних робіт з інженерного захисту створює небезпеку виникнення надзвичайних ситуацій природного характеру, загрозу для мешканців столиці, будинків та інфраструктури міста, а також суміжних ділянок.Наразі Господарським судом міста Києва відкрито провадження за позовом прокурора та призначено підготовче судове засідання.Пресслужба Київської міської прокуратури
У Києві за схемою «ваш родич в біді» пенсіонера ошукали на понад 600 тис. гривень – одного з учасників шахрайства затрималиЗа процесуального керівництва Оболонської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру 21-річному уродженцю Хмельницької області за фактом вчинення шахрайства щодо 79 - річного пенсіонера.Встановлено, що хлопець прийшов до літнього киянина та взяв у нього 15000 доларів США ніби то на термінову операцію для його сина, який потратив у ДТП, зламав обидві ноги та перебуває у лікарні.Перед його візитом постраждалому подзвонили невідомі, представившись лікарями і повідомили, що за грошима може прийти син лікаря, який знаходиться поруч на Оболоні. Лише передавши гроші незнайомцю, пенсіонер зателефонував сину та зрозумів, що його ошукали. «Сина лікаря», який прийшов за грошима, затримали в порядку ст. 208 КПК України. У нього вилучили частину суми, отриманої від пенсіонера - близько 100 тис. гривень. Ці гроші вилучили та передали потерпілому. Детальніше Пресслужба Київської міської прокуратури
У Києві судитимуть приватного нотаріуса, яка зареєструвала право власності на приватний будинок, не введений в експлуатацію, навіть без присутності майбутньої власниціПрокурорами Шевченківської окружної прокуратури міста Києва скеровано до суду обвинувальний акт відносно приватного нотаріуса, яка зареєструвала право власності на приватний будинок, не введений в експлуатацію.Встановлено, що нотаріус, вступивши у змову з чоловіком, який хотів легалізувати незаконно збудований будинок та фіктивно оформити право власності на нього на свою дружину, провела реєстрацію права власності. Відсутність майбутньої власниці будинку під час угоди не стала перешкодою для обвинуваченої, як і те, що дім не був введений в експлуатацію та не має поштової адреси. За результатами розгляду листів Шевченківської окружної прокуратури міста Києва, Міністерством юстиції України проведено камеральну перевірку щодо вказаного нотаріуса та заблоковано їй доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.❗️Зазначимо, що раніше щодо цієї нотаріуса до суду скеровано обвинувальний акт за вчинення аналогічних дій. Обвинувачена зареєструвала право власності на квартири у багатоповерховому будинку, не введеному в експлуатацію.ДетальнішеПресслужба Київської міської прокуратури
Кожного разу, коли зустрічаю наших військових, я починаю з одного речення:«Дякую, що я живий».Ми працюємо, дихаємо, бачимо своїх коханих, плануємо завтрашній день тільки тому, що вони тримають небо і землю там, де найважче.Сьогодні в першу чергу хочу звернутися до своіх колег, які щодня дивляться в обличчя війні.268 прокурорів, які служать у лавах Збройних Сил України.Ті, хто колись щодня заходили в службові кабінети, а сьогодні заходять у бліндажі.Ті, хто замінили краватку на бронежилет.Ті, хто не чекав наказу, щоб стати на захист країни.Для мене вони не просто колеги.Вони наша совість.Наша незламність.Наша висота, на яку ми орієнтуємось.І кожен боєць ЗСУ незалежно від професії, звання чи походження це людина, завдяки якій Україна існує.Я часто задаю собі питання:чи вистачає нам слів подяки?чи можемо ми сказати щось, що хоч на крок наблизить нас до масштабу їхнього вибору?Правда одна: ми ніколи не зрівняємося з ними у ціні, яку вони платять.Але можемо і повинні платити свою: чесністю, принциповістю, гідністю, роботою без помарок .Так, щоб їм не було соромно за тих, кого вони захищають.Український воїн це не професія.Це найвища форма служіння.І сьогодні, в День Збройних Сил України, хочу сказати кожному, хто на фронті:Ми з вами.Не словами, а справами.Не дописам у соцмережах, а роботою, яку ми зобов’язані робити так само якісно, як ви тримаєте фронт.Дякую вам за життя.За свободу.За країну, яку ви тримаєте на своїх плечах.Слава Збройним Силам України.Слава кожному, хто стоїть за нас.І слава Україні. 🇺🇦
Двоє людей загинули, щонайменше 14 постраждали – у Києві фіксують наслідки атаки на столицюЗа процесуального керівництва Київської міської прокуратури розпочато досудове розслідування за фактом вчинення військовими рф чергового воєнного злочину, внаслідок якого загинули люди (ч. 2 ст. 438 КК України).Внаслідок атаки ворога на столицю із застосуванням БпЛА та ракет повітряна тривога у Києві тривала понад 10 годин. Станом на 9.30 ранку 29 листопада відомо про двох загиблих та щонайменше 14 постраждалих. Серед загиблих двоє чоловіків - у Святошинському та Дарницькому районах. Також поранено 10-річного хлопчика у Святошинському районі, у нього опіки та гостра реакція на стрес.Найбільших руйнувань зазнали Дарницький, Дніпровський, Святошинський, Солом’янський, Шевченківський та Оболонський райони. Там внаслідок влучань у вогні опинилися квартири багатоповерхових будинків, також вогнем знищено приватні будинки.На місцях руйнувань працюють фахівці ДСНС та правоохоронці, які фіксують черговий воєнний злочин, вчинений військовими рф.Досудове розслідування проводять слідчі ГУ СБУ у м.Києві та Київській області.Пресслужба Київської міської прокуратури
Без дозволів побудував автомийку на самовільно зайнятій землі – повідомлено про підозру підприємцюЗа процесуального керівництва Печерської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру підприємцю за фактом самовільного будівництва на самовільно зайнятій земельній ділянці.Встановлено, що ФОП, без будь-яких дозволів збудував на земельній ділянці нежитлову будівлю, яку надалі використовував як автомийку. Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 3 ст. 197-1 Кримінального кодексу України — самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво.В ході досудового розслідування на вказану земельну ділянку накладено арешт. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Печерського управління поліції ГУ Нацполіції у м.Києві.Зазначимо, що у 2024 році Печерська окружна прокуратура звернулась до суду з позовом про усунення перешкод столичній громаді у користуванні вказаною земельною ділянкою шляхом знесення незаконно побудованих споруд. Рішенням Господарського суду міста Києва від 18.09.2024, залишеним без змін постановою суду апеляційної інстанції, позов задоволено в повному обсязі. Рішення суду перебуває на виконанні.Пресслужба Київської міської прокуратури
Прокуратура через суд вимагає укласти охоронний договір на будівлю Інституту проблем матеріалознавстваСвятошинська окружна прокуратура міста Києва звернулась з позовом до Київського окружного адміністративного суду, в якому просить зобов’язати укласти охоронний договір на об'єкт культурної спадщини — корпус «Б» Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України.Будівля з 2006 року має статус щойно виявленого об'єкта культурної спадщини. Вона належить на праві власності державі в особі Національної академії наук України та перебуває на балансі Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України. У будівлі працювали видатні вчені у галузі фізики металів та матеріалознавства, зокрема Мойсей Арбузов, Олександр Пилянкевич, Іван Францевич. Зважаючи на тривале ігнорування законодавчих вимог щодо укладення охоронного договору, Святошинська окружна прокуратура міста Києва звернулася до суду задля захисту інтересів держави й збереження історико-культурної спадщини столиці.Суд відкрив провадження у справі.Пресслужба Київської міської прокуратури
Викрадача столичного кардіохірурга засуджено до 10 років позбавлення воліЗа підтримання публічного обвинувачення прокурорами Солом'янської окружної прокуратури міста Києва киянина визнано винним у викраденні лікаря-кардіохірурга одного зі столичних медичних закладів.У червні 2024 року його силоміць посадили у машину, одягли на голову чорний мішок та зробили укол в ногу. Лікарю сказали, що це отрута, і почали вимагати у нього 2 млн доларів США за "протиотруту". Зрозумівши, що таких грошей у чоловіка немає, викрадачі погодились на 40 тис. доларів США, які мала зібрати дружина лікаря. Йому знову вкололи щось у ногу, забрали 15 тис. гривень, які були у чоловіка із собою, висадили бранця з машини та зникли.Наразі одного з обвинувачених суд визнав винним у незаконному позбавленні волі та викраденні людини, грабежі й вимаганні (ч. 2 ст. 146, ч. 4 ст. 186, ч. 4 ст. 189 КК України).Його засуджено до 10 років позбавлення волі.Обвинувачений перебуває під вартою.Матеріали щодо іншого учасника злочину виділенні в окреме провадження.Пресслужба Київської міської прокуратури
Водія, який скоїв смертельну ДТП у Києві та втік, затримали на Івано-Франківщині Прокурори Київської міської прокуратури 22-річному водію повідомили про підозру у вчиненні смертельної ДТП у стані алкогольного сп’яніння.Аварія сталася у Києві на вул. Якуба Коласа. Встановлено, що водій, керуючи автомобілем «BMW 33OI», проігнорував червоний сигнал світлофора та скоїв наїзд на 44-річного пішохода, який переходив дорогу на зелене світло. Після наїзду на чоловіка водій поїхав з місця аварії, не зупинившись. Чоловік від отриманих травм загинув на місці.Водія автомобіля знайшли та затримали на Івано-Франківщині. Як з’ясувалось, машину він орендував.Його дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 135 та ч. 3 ст. 286-1 КК України, а саме як залишення людини в небезпеці та порушенні правил безпеки дорожнього руху у стані алкогольного сп’яніння, що спричинило смерть потерпілого.Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на той самий строк.ДетальнішеПресслужба Київської міської прокуратури
Смертельна ДТП за участі колишнього працівника прокуратури: суд розпочав розгляд справи по сутіГолосіївський районний суд м. Києва розпочав розгляд по суті кримінального провадження стосовно колишнього працівника прокуратури, обвинуваченого у смертельній ДТП, скоєній у стані алкогольного сп’яніння. Внаслідок наїзду загинула 61-річна жінка.Під час засідання старший групи прокурорів у цьому провадженні- Генеральний прокурор Руслан Кравченко оголосив обвинувальний акт. Експрацівника прокуратури обвинувачено у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 135 та ч. 3 ст. 286-1 КК України. У провадженні зібрано вичерпну доказову базу: опрацьовано відеозаписи з камер спостереження, отримано свідчення очевидців, проведено вісім судових експертиз, зокрема судово-медичну та автотехнічні.Сьогодні суд допитав обвинуваченого та дослідив характеризуючі матеріали щодо нього. Зазначимо, що обвинувачений повністю визнав свою провину, тому суд ухвалив рішення розглядати справу за скороченою процедурою. Також розпочато дослідження цивільних позовів до обвинуваченого, поданих дітьми загиблої.Наступне судове засідання призначено на 27 листопада.Нагадаємо, вечері 19 липня 2025 року по вул. Великій Васильківській державний службовець органів прокуратури вчинив смертельну ДТП -збив жінку, яка йшла тротуаром. Він рухався на зустріч основному потоку машин вулицею з одностороннім рухом, на швидкості виїхав на пішохідну зону, скоїв наїзд на пішохода та одразу після вчинення ДТП намагався залишити місце аварії, втім був затриманий перехожими. Прилад Драгер зафіксував у водія 1,77 проміле алкоголю.Прокурори Київської міської прокуратури 20 липня повідомили йому про підозру. 21 липня 2025 року, Шевченківський районний суд міста Києва розглянув клопотання про обрання запобіжного заходу стосовно підозрюваного. Генеральний прокурор - старший групи прокурорів Руслан Кравченко, в судовому засіданні просив суд застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави. Суд підтримав позицію прокуратури та арештував підозрюваного.11 листопада в Голосіївському районному суді м. Києва відбулося підготовче засідання у справі.