Джерело
Київська міська прокуратура | Прокуратура через суд упередила вибуття з власності столичної громади ...
954 Охват/переглядів
2026-01-23 08:08
Повідомлення №8555
Прокуратура через суд упередила вибуття з власності столичної громади земельної ділянки вартістю 1,2 млн гривень у Дарницькому районі КиєваЗа позовом Дніпровської окружної прокуратури міста Києва Дарницький районний суд міста Києва скасував реєстрацію неіснуючого житлового будинку, а також реєстрацію земельної ділянки, на якій він начебто знаходився. Йдеться про земельну ділянку площею 0,1 га, яка розташована в Дарницькому історичному ареалі міста Києва, в санітарно захисній зоні та в зоні охоронюваного ландшафту й потрапляє в зону затоплення повеневими водами та в зону підтоплень природнього та техногенного характеру.Прокурори встановили, що на території Дарницького району столиці на природно та історично заболоченій території у заплаві річки Дніпро в мікрорайоні Бортничі було озеро площею 0,08 га.На цей час озеро, як водний об’єкт вже не існує. Земельною ділянкою, яка утворилась на висушеній території озера, вирішив заволодіти мешканець Києва.Спочатку він зареєстрував за собою право власності на будинок, якого насправді не існує, потім використовуючи завідомо недостовірні документи на будинок та вигадану поштову адресу, зареєстрував в Державному земельному кадастрі земельну ділянку з бажаними для себе характеристиками.Щоб попередити вибуття землі з власності територіальної громади міста Києва, прокуратура звернулась до суду з клопотанням про арешт ділянки, а надалі з позовом про скасування незаконної реєстрації права власності на будинок та реєстрації землі.Суд позов прокурора задовольнив.Пресслужба Київської міської прокуратури