Джерело
Київська міська прокуратура | Учасникам підпільної неокомуністичної організації, які пропагували іде...
1 120 Охват/переглядів
2025-10-20 10:00
Повідомлення №7899
Учасникам підпільної неокомуністичної організації, які пропагували ідеї відродження СРСР, повідомлено про підозриЗа процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру чотирьом представникам підпільного комуністичного руху – так званого підпільного «Оргкомітету УРСР», які пропагували ідеї відродження Радянського союзу та вважали себе його громадянами.Встановлено, що підозрювані спілкувались через мережу створених ними Телеграм-каналів, в яких координували діяльність псевдодержавних установ, організовують так звані «об’єднуючі з’їзди громадян СРСР», приймали власні закони та ставили собі за мету відновити радянські державні органи зразка 1936 року. Водночас члени цього підпільного руху не визнають Конституцію України й будь-які державні інституціїВ рамках досудового розслідування встановлено чотирьох активних учасників підпільного руху, серед яких мешканці Києва, Чернівців, Мукачева та Івано-Франківська. Троє з них - адміністратори ресурсів, де прихильники радянських ідей спілкувалися та обмінювалися планами. За результатами проведених експертиз підтверджено поширення членами підпільної організації символіки комуністичного та тоталітарних режимів.Їх дії кваліфіковано за ч.ч. 1, 2 ст. 436-1 КК України, а саме як поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.ДетальнішеПресслужба Київської міської прокуратури