Джерело
Київська міська прокуратура | Прокуратура через суд вимагає стягнути понад 18 млн гривень з підприєм...
1 400 Охват/переглядів
2025-08-08 12:13
Повідомлення №7299
Прокуратура через суд вимагає стягнути понад 18 млн гривень з підприємства, що проводило реконструкцію на території Національного музею історії України у Другій світовій війніПодільська окружна прокуратура міста Києва звернулася до Господарського суду міста Києва з позовом про визнання недійсним договору на виконання будівельних робіт та стягнення бюджетних коштів у сумі понад 18 млн гривень.Йдеться про договір на проведення реконструкції водопровідної мережі на території Національного музею історії України у Другій світовій війні, що у Печерському районі міста Києва.Як встановлено рішенням Антимонопольного комітету України від 19 грудня 2024 року, три товариства під час проведення відкритих торгів вчинили антиконкурентні узгоджені дії, спрямовані на спотворення результатів тендеру.Такі дії створили лише видимість змагальності між учасниками тендеру та позбавили процедуру закупівлі ознак добросовісної конкуренції. Як наслідок переможцем торгів було визначено одне з цих товариств, яке згодом отримало понад 18 млн гривень коштів місцевого бюджету.Прокуратура наполягає, що договір укладено у спосіб, який суперечить інтересам держави та суспільства. У зв’язку з цим у позові заявлено вимоги про визнання договору недійсним, повернення сплачених коштів іншій стороні та їх подальше стягнення у дохід держави.Господарським судом міста Києва відкрито провадження у справі.Пресслужба Київської міської прокуратури